Backdraft pon 1.9.2014 14:55

Dobio sam gore navedeni model routera posto je stari zyxel p660hw-d3 poceo pucati vezu, na zyxelu sam uredno imao namjesten bandwidth management s kojim sam ogranicio brzinu na WLAN interfaceu na 8000kbs (otprilike 85% maksimalne brzine veze) kako na mom racunalu povezanom na LAN nebi padala brzina posto brat koji je spojen preko WLAN-a voli skidati torrente, a ogranicenja nezeli stavljati. Problem je sto na ovom novom routeru nigdje nevidim postavke za to isto napraviti. Pod Applications nadem QoS ali svakakve promjene sam probao pod Committed access rate sa SSDI1 i ogranicavanjem medjutim ne radi. Evo jedan kolega je vec ranije snimio kako te postavke izgledaju pa da vam bude lakse pomoci, svaka pomoc je dobrodosla.

lovacmaki pet 7.11.2014 23:57

Pozdrav, imam problem sa dotičnim routerom, nakon što spojim bilo koji uređaj na wifi, internet na kompjuteru koji mi je spojen žicom postane neupotrebljiv. Skidam torrente ili file sa stranice od t-coma za provjeru downloada (datoteka od 2 GB) mi jednostavno padne sa maksimalne brzine na nulu kada uključim smartphone ili notebook.. Prije dva dana sam dobio taj router jer sam mijenjao od Thompsona Speedtouch 780WL(I) na kojem mi je pucao Wifi povremeno ali ništa poput ovoga, tamo sam mogao normalno koristiti kompjuter koji mi je spojen na žicu.. Imate kakve ideje? Već sam prijavio ponovno kvar ali me zanima mogu li što do tada napraviti?

Jakic007 pet 30.1.2015 17:46

Imao sam problema sa starim Thomson ruterom i T-com mi je stavio ovaj ruter. Sad sve super radi, brzina, stabilna veza i sve osim jednog problema koji nije strasan ali me zivcira.

Imam HP wireless All in one printer/scanner i prije je sve bilo normalno sa starim Thomsonom, a sad na oba racunala svako malo izbaci dolje da ne radi scan to computer funkcija i da provjerim vezu. Medutim ta funkcija scan to computer uredno radi. Ako uspijem uloviti poruku koju izbaci stavit cu tu sliku.

Zna li netko do cega je?

 

EDIT: Evo slike.

Mako pon 9.2.2015 03:52

Istu stvar imam i ja sa zyxel AMG1202-T10B. Na starijoj verziji zyxela imam probleme sa wi-fi...puca...tj. ima signal ali ne otvara nista na mobu. Kod novog wifi radi i malo previse dobro, uzme mi sav bandwith...sve sam proguglao i ne vidim kako u qos-u da podesim wifi speed...

 

Backdraft pon 9.2.2015 11:31

Neznam, probao sam svakakve postavke za QoS i ogranicavanje bandwidtha za wlan ali nijedan neradi, mozes probati promjeniti wlan mode sa 802.1 mixed na 802.b te ti je tada maksimalna wlan brzina 6,5 mbps sto je meni zadovoljavajuce ogranicenje.

Mako sri 11.2.2015 01:54

Meni je cijela brzina neta 8 mbps...tako da...tipa kad sam na ts-u i otvaram dnevkin hr etc...ping na ts-u ide od 200...kad sam u igri i netko otvori youtube meni ne da laga nego 999...imam i stariji zyxel kod njega su ti lagovi prihvatljivi ali kod njega wifi zeza...pokazuje da sam spojen na mobu ali pola puta neće da otvara stranice.

sudy_freak ned 22.2.2015 12:35
Noxer kaže...

sorry za OT , ali koji je defaultni username i pass za taj ZTE ZXDSL 931 VII ??

Najbolje ti je odmah admin panel:

 

administrator
!tc0Mht i D-SN (odnosno, !tc0MhtZTEExxxxxxxxxx koji ti piše na stražnjoj strani modema.)

sudy_freak ned 22.2.2015 12:37
siux-siux kaže...

Najgore od svega je što ZTE uopće te rutere više i ne proizvodi niti ima podrške za njih.

 

Ko zna koliko su ti ruteri upoće i stari. Nama svašta uvale...

Negdje sam pronašao podatak koji spominje 2012. godinu.

Da, evo ga 

 

Copyright © 2012 ZTE Corporation. All rights reserved.

Jakic007 sub 25.4.2015 20:55
Jakic007 kaže...

Imao sam problema sa starim Thomson ruterom i T-com mi je stavio ovaj ruter. Sad sve super radi, brzina, stabilna veza i sve osim jednog problema koji nije strasan ali me zivcira.

Imam HP wireless All in one printer/scanner i prije je sve bilo normalno sa starim Thomsonom, a sad na oba racunala svako malo izbaci dolje da ne radi scan to computer funkcija i da provjerim vezu. Medutim ta funkcija scan to computer uredno radi. Ako uspijem uloviti poruku koju izbaci stavit cu tu sliku.

Zna li netko do cega je?

 

EDIT: Evo slike.

 Bump!

 

Vallila sub 3.10.2015 20:56

Evo pišem ovo samo iz razloga da nekome skratim muke jer sam ja ovako riješio problem. Ako se laptopom ili mobitelom/tabletom ne možete spojiti na vašu wifi mrežu (obtaining ip adress, limited or no connectivity, ili se jednostavno ništa ne događa nakon što unesete šifru) probajte ručno unesti Wireless adapter MAC adresu u postavkama routera na sljedeći način : Network > WLAN>Access Control List,SSID 1,Mode mora biti Permit (ne disabled ili block) u kućice gdje piše MAC Address upišete MAC Adresu svog uređaja kliknete na add i nakon toga dolje kliknete submit.Do MAC adrese na windows računalu možete doći na sljedeći način : otvorite start upišete run pritisnete enter tad u taj prozorčić napišete cmd i pritisnete enter ,otvorit će vam se crni prozorčić u koji morate napisati ipconfig/all i pritisnete enter tad vam se izlistaju kompletne konfiguracije adaptera, a vi među njima morate naći podatke svojeg wireless adaptera i njegovu MAC adresu.

Do MAC adrese android mobitela/tableta možete doći na sljedeći način : otvorite settings,about phone,status skrolajte dolje i naći ćete WiFi MAC adresu.Nadam se da će ovo nekom pomoći i ispričavam se ako je tekst nepregledan pišem ovo u žurbi i iz zahvalnosti mnogim forumašima koji su mi svojim postovima više puta olakšali život.

 

Jakic007 uto 6.10.2015 16:19

Pozdrav, imam ovaj ruter i nikako ne mogu otvoriti port 25565 za Minecraft server. Sve upisem i prihvati, ali kad odem na port checker pise closed. Ustvari otvoren je samo za moj local IP. Htio bih ga otvoriti za public da se prijatelji mogu spojiti. Kako to?

Hurki ned 1.11.2015 20:10

Vozdra svima, imam pitanje vezano za ovaj router.

Da li ga je moguće povezati žično sa TP-LINK TD-W8960N, da oba odašilju wifi.

Inače sam imao Simens gigaset sx763 i zyxel p600 series povezane tako, gdje mi je siemens bio na drugom kraju kuće, kraj telefonske utičnice,

a zyxel pored kompa, a komp u njega uštekan.

Dva ssid-a sam imao koji su mi pokrivali cijelu kuću, međutim, kada sam dobio ovaj router, nešto je zyxel počeo kenjati sa wifi signalom (spojen full signal, ali puca veza)...

pa bih uzeo ovaj TP-LINK TD-W8960N pošto imam dobru ponudu za novi.