sone_87 pon 15.11.2010 21:42
gigi_cro kaže...

pozz.. da ne otvaram zasebnu temu vidim da je ova jos uvijek u funkciji..

 

nemam nikakvog iskustva s izradom wlan homemade pomagala pa dajte mi preporucite sta mislite za ovu situaciju :

 

 

imam vikendicu di nema telefonskog prikljucka, pa si ne mogu ni net sredit, udaljenost od centra pule nekih 2,5-3 km.

 

net bi mi trebao za bazno surfanje, eventualno youtube. ako bi dobio sta vise tim bolje.

 

imam doma  u centru wireless svoj od tcoma, pa neznam jel se isplati radit veza izmedju te 2 lokacije ili cu se prije spojit nekom obliznjem susjedu..

platio bi ja i 150 kn udruzi pula wireless godisnje kad bi znao da se na to mogu spajat nekako od tamo.

 

uglavnom sta mi preporucate da probam napraviti?

 

Prvo sto ti treba je opticka vidljivost. Ako bi htjeo neki kvalitetan net potreban ti je oprema u vrijednosti od 1200-1500 kn ,samo da napomenem da je to oprema od 5Ghz profesionalana. Pa sad pitanje je da li bi ti taj net koristio samo povremeneo ili konstantno. Mozda je ipak bolje da vidis sa nekim susjedom, ipak je to jeftinija varijanta.
sale666 uto 16.11.2010 16:21

istu situaciju sam imo ja samo sto je moja mreza a ne susjedova i kuca mi je cca 400m daleko i tamo mi je ruter!

kupio sam iz druge ruje

24dbi grid antena usmejrena 200kn (super cijena na njuskalu)

wlan kartica sa rspma konektorom 140kn

9m kabela da mi dodje na krov 600kn

i sa tim hvatam 50% signala jer moro bi i bolji ruter uzet nije samo antena u igri makar mi odlicno radi i ovako al za 100% signala treba jaci ruter ili ruter sa removable antenicom da zavidam jos jednu takvu pa ce radit bez beda!

 

i ja nemam opticku vidljivost ide kroz 2 kuce sa 50% al to opet sve ovisi...

britva sri 21.9.2011 12:12
baky95 kaže...

Naslov teme odgovara u potpunosti mom pitanju, zato sam odlučio da ne radim novu temu.

 

Zanima me kakvu opremu bi trebao kupiti da uspostavim wireless mrežu udaljenosti 10-15km?

E to i mene zanima koliki je domet kantene, kolko gubi s duzinom kabela, koji Ap koristiti i slicno,, da nebacam lovu bez veze ako je nemoguce..

neno7 sub 26.11.2011 17:33

heloooo ljudi :)
molim vas da mi kazete koja je razlika izmedu ovih antena...
mislim,sigurno je velika kad su cijene pooosteno razlicite..

yagi antena 25dbi 2,4 GHZ 802.11b/g
http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/yagi-antena-25dbi-2.4-ghz-802.11b-g-oglas-2615050
ili
Antena Wi-Fi D-Link ANT24-2100
http://www.ekupi.hr/Antena-Wi-Fi-D-Link-ANT24-2100-32177.aspx


imam Alfa AWUS036H 1000 mW i sad si planiram kupiti antenu...naravno ne iznad 400 kn :)
samo me cisto zanima razlika :)
hvalaaa

sejjo čet 8.12.2011 00:22

Pozdrav raja

Ja bih ovako "zamolio" ako jemoguće da mi pomognete u vezi wirless antene.Imam net solidne brzine ali lošeg upload,a nedavno sam raskinuo ugovor sa jednim wirless isp zbog loše konekcije.Želio bih da napravim antenu pošto u blizini mojoj ima popriličan broj onih koje koriste wirless(moj buraz je isto među njima) ali ne znam kako.Imam XRT-401D Platet ruter.Šta treba da uradim "pa da ga natjeram" da radi.Kakav postupak trebam da uradim i kakv adapter da prikljucim na kabal??

 

Hvala na odgovrima!!

civo94 sub 17.12.2011 10:09

Bok ljudi. imam za avas jedno pitanje vezano za wireless antene. ovako želim kupit wireless antenu slicno ko satelit evo link : http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireles-antena-24db-d-link-dwl-g510-poklon-oglas-3531874 a trenutno koristim obican wireless uzb adapter s obicnom antenicom. Pitanje je. Dali ce moj adapter moc radit s tom antenom ili mi treba još nešto. Namjeravam kupit pa pitam. A vidim da ovi gore forumaši da su iz Pule e pa i ja sam iz pule i želim se spojit na pula free air ili mowidalpulawireless ili jednostavno probijati wifi signal tj šifre. hvala unaprijed.

Bellatrix sub 17.12.2011 10:50
civo94 kaže...

Bok ljudi. imam za avas jedno pitanje vezano za wireless antene. ovako želim kupit wireless antenu slicno ko satelit evo link : http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireles-antena-24db-d-link-dwl-g510-poklon-oglas-3531874 a trenutno koristim obican wireless uzb adapter s obicnom antenicom. Pitanje je. Dali ce moj adapter moc radit s tom antenom ili mi treba još nešto. Namjeravam kupit pa pitam. A vidim da ovi gore forumaši da su iz Pule e pa i ja sam iz pule i želim se spojit na pula free air ili mowidalpulawireless ili jednostavno probijati wifi signal tj šifre. hvala unaprijed.

Sumnjam da ova antena ima 24dbi i još 10 metara kabla.. tu je sigurno dobar gubitak.. ali opet  nebi trebao biti problem s njom hvatati udaljene AP-te.

 

Osim toga vidim da uz nju poklanja pci wlan karticu koju koristi za spajanje antene tako da tebi uopće ništa i netreba nego samo prikopčati na pc i to je to..

samirland pon 15.4.2013 22:30

Mozel pomoc? Kupio sam Ubiquiti AirGrid M2 HP, 16dBi, 2.4GHz Antenu i spojio je sa wirless ruterom. Medutim imam problem u delu mreze. Antena ne moze da komunicira sa kopjuterom tj ne mogu da idem na internet. Ima te li slucajno savet kako treba da namestim konekicu u Network.  U network ima tri opcje Bridge, Ruter, SOHO Ruter. U mreznoj na kopjter sam podesio da automatski bira ip adrese. Hvala unapred na pomoci.

 

D1001 sri 4.9.2013 13:25
garak kaže...

pozdrav

nabavio sam ovu antenu

http://www.bug.hr/cijene/d-link-antena-ant24-0501-5dbi-24ghz/53609.aspx

ali ne mogu je staviti na thompson router, niti na laptop

ima li nabaviti neki jack sa usb nastavkom za laptop, može li uopće to na laptop?

ne vidim kako se uopće može skinuti original antena sa thompsona...?

 Možeš ju staviti samo samo rutere/usb wifi adaptere koji imaju detachable vanjske antene. Znači, antene koje se mogu odšarafiti. Na Thomsonu to nije moguće. Ovo sa laptopom isto zaboravi.

ludjak6 čet 31.10.2013 00:50

Pozdrav ljudi, 

pročitao sam sve Vaše postove i vidim da se kuzite u antene.

 

Ovako, koristim wireless antenu airlive wl 1700 usb, studiram u zagrebu te ju koristim za posudjivanje interneta od susjeda, antena me dobro sluzila jedno vrijeme, no kako mijenjam stanove, postala mi je preslaba, zanima me koju bi mi najjacu wireless usb antenu preporucili da mogu hvatati bar dva kata oko sebe ili eventualno neki kat susjedne zgrade. Antena bi trebala biti usb i da mogu slati live packete zbog znate cega.

puno hvala na pomoci! :)

HDtommy čet 13.2.2014 13:54

Ovako. Vec je bilo slicnih pitanja, ali konkretno me zanima sta mi treba od opreme (linkajte). Molim da mi osoba koja se razumije u ovo odgovori. Imam net na 1.5 km udaljenosti (opticka vidljivost). Na tom mjestu imam wireles router, a brzine koje imam na netu su 20/20 nekad i duplo vise. Pa bi se na to spajao ako je moguce.

E sad, sta mi treba od opreme, da li moram imati antene na oba dva mjesta ili je dovoljna jedna usmjerena antena koja ce hvatati wifi signal od routera?

 

AF139 čet 13.2.2014 16:12
HDtommy kaže...

Ovako. Vec je bilo slicnih pitanja, ali konkretno me zanima sta mi treba od opreme (linkajte). Molim da mi osoba koja se razumije u ovo odgovori. Imam net na 1.5 km udaljenosti (opticka vidljivost). Na tom mjestu imam wireles router, a brzine koje imam na netu su 20/20 nekad i duplo vise. Pa bi se na to spajao ako je moguce.

E sad, sta mi treba od opreme, da li moram imati antene na oba dva mjesta ili je dovoljna jedna usmjerena antena koja ce hvatati wifi signal od routera?

 

malo podataka si dao... uglavnom za tu udaljenost bi bilo dobro da koristiš sa obje strane antene sa većim usmjerenjem tj. pojačanjem kao što su parabolične antene (nebitno jel reflektor-mreža ili sat. tanjur).

Drugi problem koji ti onemogućuje stabilnu vezu je ako se nalazi jedna ili druga strana (ili obje) u naseljenom području sa više WiFi uređaja :(

Coder256 pet 13.3.2015 16:44

Imam apartmane na otoku i javio se problem interneta. Naime pola kuće ne može dobit signal jer je na ruteru obična antena (koja dođe sa njim), a ruter stoji u drugoj kućici koja je 7-8 metara udaljena od glavne kuće. Imam i apartman, koji je ispod glavne kuće, tj. u prizemlju i teško signal iz kućice može doći do tog apartmana pošto je pod zemljom praktički. AP ne dolaze u obzir jer je nezgodno probijati beton za provuć 20 m kabela. Jedini način koji meni pada na pamet je stavit neku vanjsku usmjerenu antenu, pa da ona usmjerava signal prema kući... Opet mi je pitanje bi li dobio signal u apartmanu koji je u prizemlju jer je dosta nezgodno. Ugl mogu vam stavit sliku da vidite na šta to liči, jer je teško ovako opisat.