Razni mrežni problemi

WI FI preko A1 Huawei routera

marvel82 uto 17.1.2023 11:22

Pozdrav svima

 

Imam A1 Huawei router i brzina preko žice je odlična (brzina 0,7 do 1gb) ali WI FI mreža mi se čini spora kada spojim mobitel (Galaxy A41) ne ide preko 100mbps.

 

Probao sam i 2.4 hgz mrežu i 5g - na 5g je signal jako slab ili ga uopće nema a mob i router su u istoj prostoriji. Zvao sam podršku rekli su da su nešto promijenili sa kanalima u routeru ako sam dobro shvatio ali nisam primjetio promjenu u brzini WI FI mreže niti se 5g signal ojačao.

 

Ima li netko prijedloge što učiniti ili još provjeriti? Da li bi možda bilo najbolje da nabavim neki access point i spojim žicom na router pa da to bude izvor za WI FI? Da li netko ima preporuku neki AP uređaj? 

 

Hvala

 

 

R36 uto 17.1.2023 13:04
marvel82 kaže...

Pozdrav svima

 

Imam A1 Huawei router i brzina preko žice je odlična (brzina 0,7 do 1gb) ali WI FI mreža mi se čini spora kada spojim mobitel (Galaxy A41) ne ide preko 100mbps.

 

Probao sam i 2.4 hgz mrežu i 5g - na 5g je signal jako slab ili ga uopće nema a mob i router su u istoj prostoriji. Zvao sam podršku rekli su da su nešto promijenili sa kanalima u routeru ako sam dobro shvatio ali nisam primjetio promjenu u brzini WI FI mreže niti se 5g signal ojačao.

 

Ima li netko prijedloge što učiniti ili još provjeriti? Da li bi možda bilo najbolje da nabavim neki access point i spojim žicom na router pa da to bude izvor za WI FI? Da li netko ima preporuku neki AP uređaj? 

 

Hvala

 

 

 Imaš A41 i tu sva priča prestaje.

minkas pon 30.1.2023 18:15

Također koristim A1 Huawei router, te jedino preko žice sam uspio dobiti brzinu od 1gbs, koristim i iPhone 13pro, te znam da oni imaju u sebi medju najboljim Wifi odašiljačima te postiže brzinu na wifi od nekih 680mbit/s, tako da do mobitela je sigurno, a najvecu brzinu jedino mozes preko kabla postići..

Vavoom sri 1.2.2023 09:34
R36 kaže...
marvel82 kaže...

Pozdrav svima

 

Imam A1 Huawei router i brzina preko žice je odlična (brzina 0,7 do 1gb) ali WI FI mreža mi se čini spora kada spojim mobitel (Galaxy A41) ne ide preko 100mbps.

 

Probao sam i 2.4 hgz mrežu i 5g - na 5g je signal jako slab ili ga uopće nema a mob i router su u istoj prostoriji. Zvao sam podršku rekli su da su nešto promijenili sa kanalima u routeru ako sam dobro shvatio ali nisam primjetio promjenu u brzini WI FI mreže niti se 5g signal ojačao.

 

Ima li netko prijedloge što učiniti ili još provjeriti? Da li bi možda bilo najbolje da nabavim neki access point i spojim žicom na router pa da to bude izvor za WI FI? Da li netko ima preporuku neki AP uređaj? 

 

Hvala

 

 

 Imaš A41 i tu sva priča prestaje.

 Šta koristiš od A1? FTTH pretpostavljam?

 

Ako koristiš FTTH, nije problem u mobu, već do routera koji je katastrofa, imam isti takav Huawei i lagano mi se kosa diže na glavi. Toliki je užas, ne znam zašto ljudima ugrađuju ta smeća od opreme koja kod njih košta kao najnoviji Porsche (a zapravo duplo jeftinije na netu), jako puno problema sa njim otkako su mi ga ugradili, od sporosti neta u spavaćoj (gdje mi je PC) i ponekad nestanka neta, do bugovanja i isključivanja sa napona...

 

Ako nazoveš SZK i budeš tražio zamjenu ONT-a (routera) za neki drugi, oni će ti reći (kao šta su meni rekli) da nemaju u ponudi nikakav drugi model ONT-a osim ovih Huawei i gotova priča.

 

Rješenje ti je kupiti vlastiti Wi-Fi router (preporuka Fritz) i spojiti ga na ONT u bilo koji LAN, isključiti WLAN na ONT-u i spojiti sve uređaje na njega (TV, playka, PC, mob. itd., ukoliko koristiš A1 TV, prijemnik i dalje mora biti spojen u ONT) i gotovo 

 

Pozdrav !

 

P.S I još mi lik iz SZK debelo nafali to g*vno i da ga samo trebam restartati, ali naravno 0 bodova.