Razni mrežni problemi

Uvedena optika - ograničena brzina ispod 100 Mbps

mrgud1 čet 23.12.2021 18:00

Pozdrav,

Do sada sam bio na Iskonu (42 Mbps/10 Mbps) i sva 3 računala (spojena kabelom) su ostvarivala gotovo maksimalnu brzinu.

Danas je priključena optika 250 Mbps/125 Mbps (Pro ping, router Huawei ecolife hs8545m5).

Na računalu koje je najbliže routeru (spojeno UTP kabelom dužine 2 metra) speed test mjeri gotovo punu brzinu dok je na druga dva brzina cca 92 Mbps/48 Mbps.

Kablovi su CAT5e koji bi trebali podržavati brzine do 1 Gbps, jedan od 10 metara (Sbox) a drugi od 15 metara (Intellinet).

Mrežne kartice također podržavaju brzine do 1 Gbps.

Blackcastle čet 23.12.2021 18:11

Taj router ti ima jedan lan izlaz sa 1 gb a ostala tri su ti fast lan koji ne ide više od 100 mb.Tako da jedino rješenje ti je kupiti switch tipa  Switch D-LINK DGS-105, Gigabit Switc - 053.506.248 - Links i onda u njega uštakaš taj kabel koji ide na 1 gb brzini u njega a iz njega dalje ova dva i dobit češ punu brzinu koju imaš.

 

Imaš i skuplje rješenje da kupiš svoj router i staviš ga na Acess mode i s njega pustiš wirleless i imaš na njemu sve portove na brzini full.Ja sam tako imao kad nisam bio zadovoljan routerom od bneta ,al vjerovatno ti je ova prva kombinacija bolja ako si zadovoljan kvalitetom wirelessa....

 

Inače ovakve routere kakav si dobio baš se čudim da još daju operateri jer ne da svi stari routeri recimo kod A1 imaju gigabitni lan nego novi Fritz ima jedan lan do 2.5 gb...jer koliko got je 1 gb velika brzina ići će brzine još gore s vremenom...