Razni mrežni problemi

Spor internet na laptopu, a brz na mobitelu?

burexmesom uto 7.4.2020 17:18

Pozdrav svima,

 

Imam relativno nov laptop Lenovo Y520, i kako sam se zbog cijele trenutne situacije našao kod kuće primjetio sam da mi internet na laptopu jako šteka. U isto vrijeme drugim ukućanima radi sve normalno, čak i na mojem mobitelu kada je izmjerena brzina u istoj prostoriji, brzina je veća za gotovo 20 puta.

 

Instalirao sam sve nove drivere, pokušao i sa starima, i još par rješenja s interneta i ništa mi nije pomoglo.

 

Zna li netko rješenje

 

Hvala

 

 

Laptop Lenovo Y520, Wifi kartica: Qualcomm Atheros QCA9377 

dado16 uto 7.4.2020 17:21
burexmesom kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam relativno nov laptop Lenovo Y520, i kako sam se zbog cijele trenutne situacije našao kod kuće primjetio sam da mi internet na laptopu jako šteka. U isto vrijeme drugim ukućanima radi sve normalno, čak i na mojem mobitelu kada je izmjerena brzina u istoj prostoriji, brzina je veća za gotovo 20 puta.

 

Instalirao sam sve nove drivere, pokušao i sa starima, i još par rješenja s interneta i ništa mi nije pomoglo.

 

Zna li netko rješenje

 

Hvala

 

 

Laptop Lenovo Y520, Wifi kartica: Qualcomm Atheros QCA9377 

 kad si windowse nove clean stavljao zadnji put? mozda da probas sa time...meni je na pc-u bila brzina cca 10 20 mbps a na drugim uređajima 50 do 90mbps, i na kraju je virus bio koji mi je promjenio neke registrye i palio se ko explorer.exe, pa ili probat rucno naci ak je mozda virus ili ponovno windowse....

BOGDO uto 7.4.2020 17:34
burexmesom kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam relativno nov laptop Lenovo Y520, i kako sam se zbog cijele trenutne situacije našao kod kuće primjetio sam da mi internet na laptopu jako šteka. U isto vrijeme drugim ukućanima radi sve normalno, čak i na mojem mobitelu kada je izmjerena brzina u istoj prostoriji, brzina je veća za gotovo 20 puta.

 

Instalirao sam sve nove drivere, pokušao i sa starima, i još par rješenja s interneta i ništa mi nije pomoglo.

 

Zna li netko rješenje

 

Hvala

 

 

Laptop Lenovo Y520, Wifi kartica: Qualcomm Atheros QCA9377 

 https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx-Edge-LaVie-Z-Flex-Notebooks/SOLVED-IdeaPad-510s-Qualcomm-QCA9377-slow-wireless-download-speed/m-p/3629594

 

probaj

ihush uto 7.4.2020 21:36

-po uploadu (i ostala računala-mobiteli u mreži..) možeš npr zaključiti da nije problem hw-kvar, nije driver.. ali nešto soft je, možda neka postavka, možda antivirus, možda malware-virus, možda upaljen torrent, možda update-upgrade-download.. tisuće možda. Ako nemaš pametniji način, clean install.. a tad ako se ponovi isti problem nove ideje..

-npr najbrži/jednostavniji test, ako imaš pri ruci neki live (linux, win-minipe.. funkcionalan os kojeg možeš bootati sa stikića-medija..) i tad vidiš. Ako je isto, tad nije soft-win uzrok, ako je normalno tad si to potvrdio kao uzrok i brže je format c:-install nego tražiti tisuće mogućih uzroka mada je možda nešto banalno kao klik u opciji drivera ..

burexmesom pet 10.4.2020 14:58

Ma probao sam se spojiti putem hotspota na mobitelu (na mobilne podatke) , i onda postiže normalne brzine, tako da je onda moguće stvarno do rutera. Problem je da ne znam kako radi sad tcom-ova podrška u ovo vrijeme za eventualnu zamjenu rutera. Probat ću prvo s tim pa tek onda formatiranje.

 

Hvala svima

Damba_4 pon 31.8.2020 06:47

Ja imam Lenovo IdeaPad L340 sa Realtek 8821CE mrežnom karticom. i kod mene je internet preko Wi-Fi-ja bio bio spor dok nisam na Routeru isključio 2,4 GHz mrežu i ostavio samo 5 GHz. Zbog nekog (meni nepoznatog) razloga se uvijek spajao na 2,4 GHz mrežu (to je valjda taj "n" protokol) iako kartica podržava i 5 GHz (tj. "ac" protokol).