Razni mrežni problemi

Speedport plus kako zasherati USB drive

ihush sub 13.2.2021 11:59

-moraš biti authentificirani user (username & pass) tj kao sigurnost, tek tad je vidljivo.. + postavke mreže, sve ostalo, permisioni itd. .. + ovisno koji je os, 99% neki linux, a tad su i mala-VELIKA slova važna npr za username.. :)

+ probaj browsati po ip-adresi (+ port ako ima.. tj neki nasovi imaju dodatni ip, neki isti kao router jer je to jedan uređaj + port .. itd. Tad će te zatražiti ime-pass..

+ routeri.. postavke kad nešto podešavaš, treba save-ati, ponekad i save+reboot tj ovisi, neke stvari su tek tad aktivne.

+ oprema operatera je često osakaćena, pa ako nešto ne radi nije čudo..

Goran pet 11.8.2023 20:00

Također se pridružujem s pitanjem; znači radi se o istom ruteru; T-com; brandiranom Sercomm Speedport +. Gore je povezan usb disk. Vidljiv je u meniju rutera, uključio sam UPnp što god to bilo. No iz windowsa verzije 10 za sad nisam uspjel pristupiti disku; \\192.168.1.1 - kaže error - stavio sam foto uz poruku. Također sam u windowsima uključio SMB 1.0 CIFS file sharing support, ali i dalje je ista greška. - sve to iz nekih random tutoriala - dalje ne znam. 

ihush pet 11.8.2023 20:37

speedport + .. nas-str.110

 

user+pass (odavno win ne dozvoljava multi, konkretan user-login s računala + pass.. i naravno ostatak mreže, dok je ovo dodatni router i pitanje što radi, dhcp itd..).

 

+ oprema operatera ne mora raditi kao 'originalna', tj pitanje je što su o(ne)mogućili u softu-opcijama + najvažnije admin pristup dok juzer često ima samo juzerski.. ovisi o firmwareu, sreći itd..

ihush sub 12.8.2023 10:07

-na operaterovom firmwareu može biti svašta-problem.. i često je openwrt riješenje, ali operaterova oprema-hw može biti specifičan, npr umjesto s 1mb ram-roma može imati 900kb i tad soft ne može biti flashan-zamjenjen ..

-mada je teoretski sve isto, veliki naruče što žele + osakaćeno ako tako uštede cent .. kod manjih tog problema nema tj oprema je tad identična tvorničkoj-spec jedino promjene logo-brand-boje..

 

-zato je preporuka imati svoj router, kupljen.. ne operaterov modem mada je to teoretski isto a ovakve stvari ako se mogu iskoristiti ok, ako ne, smeće.. jer cijena novog s mogućnostima eliminira smisao kemijanja dok nikad neće raditi kao 'pravi'...