Razni mrežni problemi

Spajanje na internet - kuća na kuću

MedO1337 ned 28.3.2021 14:54

Pozdrav svima!

Brat mi živi u kući unutar istog dvorišta udaljenoj cca 40-ak metara od moje kuće te koristi homebox za internet.

Budući da ja u svojoj kući boravim svega dva puta tjedno, ne isplati mi se uzimati internet pa mi je brat bratski ponudio da koristim njegov.

E sad, ja iskreno nemam ideja kako bih s te udaljenosti hvatao internet, pa me zanima postoji li neko rješenje za to?

Pretpostavljam da WiFi pojačivači u ovom slučaju neće biti korisni? Ili je ovo totalno nemoguće i moram uzeti svoj internet?

Hvala unaprijed!

ccc2002 ned 28.3.2021 15:09

Moguće je, samo se ne isplati uvijek.
WiFi se bez problema spaja i na veće udaljenosti.
Moguće je i provuć ethernet kabel do 100m.
Ako je dvorište na istoj fazi moguće je i ethernetom preko struje.
Moguće je, samo se ne isplati uvijek.

nikonja ned 28.3.2021 21:11

Kako su i ostali napisali, možda nije najelegantnije ali je najpouzdanije da pukneš kabel u zemlju - uguraj ga u onu naračansu rebrastu cjev da ga zaštitiš od vlage i ostalog dreka, iskopaj najdublje što ti se da :) pokušaj bar metar duboko i označi nekako da za 5 godina znaš gdje je kabel ako brat poželi orat travnjak :)

Wifi je dosta osjetljiv na milijon stvari i ako češ gledat tv, surfat, skidat torrente.... onda je kabel sigurno pouzdanija opcija.

Ako kabel nije opcija onda neka brat gurne ruter na prozor sa kojeg se vidi tvoja kuća i trebao bi imat bar 30-40% signala u prostorima blizu stane koja gleda na ruter, na drugim pozicijama vrlo teško do nemoguće da bi bilo išta, pogotovo ako je imalo armiranog betona između.