Razni mrežni problemi

Problem sa spajanjem dodatnog uređaja - LAN

DGS čet 13.2.2020 17:23

Ugradili su mi alarm, spojili hub direktno na switch TP-Link TL-SG1008D i prestao je raditi MAXTv. Malo sam kopao i skužio da nije problem u maxtv-u, već općenito u tom dodatnom uređaju. Alarm sam prebacio direktno na router, a Philips Hue prebacio na switch i sad ne radi Hue. 

 

Uređaji spojeni na router Speedport W724v

 

Pretvarač optičkog

Komp

Alarm

Switch

 

Na switch:

Ulaz iz routera

MaxTV

Hue

 

 

U čemu bi mogao biti problem? Treba li drugi switch?

ihush pet 14.2.2020 11:17

-ne miješati lan-mrežni/pc promet i maxtv/iptv.. to može smartswitch ali jednostavnije je imati odvojeno, dvije žice i zato je hub to 'pokvario' (razlika hub-switch je upravo u prometu, po portovima.. glupi hub i pametni switch koji promet za jedan port routa na taj port ne na ostale). Operater neće dozvoliti zobg svog interesa nešto drugo i sl. Zato na maxtvu imaš različito obojene portove na modemu/router(switch) tj on interno routa promet mreže na žute, iptv na crvene i to u pravilu kasnije ne miješati. Drugi mogu imati drugačije rješenje kao a1, tad su svi lan portovi jednaki tj onja na kojem je iptv to detektira i rekonfigurira se automatski, tj to je sve operama operatera kojoj nemaš pristup tj zaštita (njihovih interesa).