Razni mrežni problemi

Povezivanje kompjutera na Internet

dariopro ned 1.11.2020 18:50

Pozdrav, 

Imam problem kod povezivanja kompjutera na internet. Kada povezem komp s ruterom preko žice i odjednom padne brzina internetu, ukratko internet ne radi. Kupio sam onaj wirelles prijamnik (neznam jel se tako zove, al usteka se u USB i ima antenicu) i događa se ista stvar. Komp je malo stariji oko 7 god pa neznam da nije nes otislo na njemu.  Svaka pomoć dobrodošla. 😁

win4crazzy čet 24.12.2020 08:10
dariopro kaže...

Pozdrav, 

Imam problem kod povezivanja kompjutera na internet. Kada povezem komp s ruterom preko žice i odjednom padne brzina internetu, ukratko internet ne radi. Kupio sam onaj wirelles prijamnik (neznam jel se tako zove, al usteka se u USB i ima antenicu) i događa se ista stvar. Komp je malo stariji oko 7 god pa neznam da nije nes otislo na njemu.  Svaka pomoć dobrodošla. 😁

 
Pozdrav svima, imam sličan problem 

Kad se sa računalom povežem(žično se spajam) na internet nastanu problemi, internet se na svim uređajima uspori, kako na mobitelima, tako i na ostalim računalima u mreži. Isto tako je internet i na samom računalu usporen, stranice učitava i po minutu nekad, nekad se skroz izgubi, onda se vrati pa radi oke ajmo reći, ne učitava stranice odmah, al nije ni da mu puno treba...i tako u krug

Stvari koje sam testirao 
- Novi ruter Huawei HA35, isti problemi 
- Probao sam se istim kabelom spojiti na laptopu, radi sve normalno, znači kabel nije
- Probao sam sa drugim portovima u ruteru, isti problemi 
- Pokušao sam preko mobitela dijeliti hotspot povezujući ih USB-om i ništa, isti problemi 
- Odradio Update drivera, nije pomoglo 
- Gasio Antivirus, firewall, testirao druge preglednike, ništa, ista stvar 
- Pratio sam stanje slanja/primanja podataka preko glass wire aplikacije i nisam našao ništa sumnjivo
- Torrent nemnam i ne koristim

Ne znam ni sam šta sam više isprobao u posljednjih 20tak dana od kad se problem pojavio. A pojavio se onog trena kad su tehničari otklonili problem sa max-tvom koji se nam je bio van funkcije 2 dana.
Dolazili su poslije toga još dva puta jer internet nije radio normalno, tad smo mijenjali ruter i radili testove i shvatili da problem nastane kad se računalo spaja na interent tako da nije do njih. 

Ja u međuvremenu nisam ništa skidao/instalirao da bi mogao reći da sam pokupio virus ili poremetio neke stvar. Znači da je problem usko vezan sa popravkom max-tva, no nije mi jasno kako je samo jedno računalo pogođeno, a doma se spajamo sa 8 mobitela, 2 laptopa i 2 računala i sve normalno radi osim moga, ja kad se spojim tada svima stvaram probleme. 

Šta je najgore, speedtest pokazuje da mi je DL dobar, kreće se oko 4-5 mbps-a koliko i treba biti kad ide preko parice i to je za paricu odlična brzina u mom području, no upload je kriminalan, iznosi 0.00 (slika u prilogu) i maksimalno šta je bio u zadnjih 20 dana je 0.08, a svi drugi uređaji(dok ja nisam spojen) mjere brzinu uploada oko 1.00mbps šta je i normalna brzina 

Znači kod mene nešto guši taj upload, kao da se nešto konstantno uploada i onda to stvara probleme na cijeloj mreži. Nešto nam je i brzi internet pojelo dva dana poslije popravka maxtva, navodno smo u ta dva dana potrošili 70GB, tako su mi tehničari rekli. To bi možda moglo biti od ključne važnosti pošto mi sigurno nismo toliko potrošili, imamo taj hibridni ruter preko godinu dana i brzi internet je trajao svaki mjesec oko 20-25 dana i nije bilo odstupanja od toga sve do ovog mjeseca, kad smo ostali bez tog brzog interneta već 6.og u ovom mjesecu. 

Kad sve to zbrojim i oduzmem, rekao bi da mi je računalo u ta dva dana uploadalo tih 70Gb i da to nastavlja i dalje raditi te da je iz tog razloga usporen cijeli internet. Samo mi se ta teorija ne poklapa sa testom praćenja prijenosa podataka, jer nisam ništa sumjnivo našao. 
Sve u svemu zbunjen sam i molim za pomoć jer je ovo užasno 


Moram napomenuti da se i prije ovog problema, kad bi nešto uploadali, internet znao usporiti ili biti nedostupan, al to je kratko vrijeme dok se ne uploada i onda se vrati u normalu. 

P.S Reinstall windowsa trenutno ne dolazi u obzir, treba mi za posao s kojim se bavim. 
PS.2 Trenutno sam samo ja spojen, interent je i dalje loš, tako da broj uređaja spojenih na mrežu možemo prekrižiti kao moguć izvor problema


StonedAssassin čet 24.12.2020 10:52

Mislim da si si sam odgovorio na pitanje. Veza je katastrofalna. Imao sam sličnih problema (s bržom vezom) gdje uploadanje obične slike na gmail ubije internet svima drugima. Nešto se šalje s tog računala. Probaj dignuti nekakvu live verziju linuxa na tom računalu i spojiti se na internet pa vidjeti da li radi iste probleme.

Entropija čet 24.12.2020 11:12

Ovako izgleda da ti je zbilja sam internet u banani. Jel je ista brzina i na drugim uređajima? Ako je onda je to problem.

Drugo što bi moglo biti su driveri za mrežu na tom (problematičnom) kompu.

Koja ti je ugovorena brzina?
Vjerujem da se radi o nekoj bakrenoj parici

win4crazzy čet 24.12.2020 12:25
StonedAssassin kaže...

Mislim da si si sam odgovorio na pitanje. Veza je katastrofalna. Imao sam sličnih problema (s bržom vezom) gdje uploadanje obične slike na gmail ubije internet svima drugima. Nešto se šalje s tog računala. Probaj dignuti nekakvu live verziju linuxa na tom računalu i spojiti se na internet pa vidjeti da li radi iste probleme.

Svjestan sam da je katastrofa, no ajde taj hibridni ruter spašava situaciju, 20-25 dana imamo stvarno brzi internet, ovo ostalo preživimo i tako iz mjeseca u mjesec...no sad je stvarno katastrofa, imam osjećaj da sam brži internet imao 2004 sa A100 modemom


Entropija kaže...
Ovako izgleda da ti je zbilja sam internet u banani. Jel je ista brzina i na drugim uređajima? Ako je onda je to problem.

Drugo što bi moglo biti su driveri za mrežu na tom (problematičnom) kompu.

Koja ti je ugovorena brzina?
Vjerujem da se radi o nekoj bakrenoj parici

Download je na svim uređajima približno isti, no upload se razlikuje, evo upravo sam na mobitelu izmjerio 3.42 DL I 1.08 UP što je taman negdje sa ugovorenom brzinom, tako je i na ostalim uređajima, osim na problematičnom računalu gdje sam upravo sad izmjerio 3.47 DL i 0.00 UP

Drivere sam obrisao i stavio nove sa službene stranice matične koju posjedujem i to nije riješilo problem.

Rekao bih da je ili nešto do postavki rutera i samih postavki na mom računalu pošto je problem nastupio odmah nakon otklona kvara sa MAXTV-a ili se nešto zeznulo sa računalom pa mi konstantno radi upload nečega i tako ubija internet, no onda bi mi valjda glass wire pokazao gdje se uploada i koliko. Pratio sam u programu i nisam na ništa sumnjivo naletio niti je pokazivao neki intenzivni upload. Nisam pametan stvarno, već 20 dana istražujem, googlam, probavam al ništa, ni najmanje promjene nema. 

Trebao bi još probati ovo sa Linuxom kad uhvatim vremena, ako imate još kakvih savjeta šta bi mogao provjeriti pišite.

I da, jutros sam mjerio brzinu sa isključenim maxTV-om, znači skroz sam ga iskopčao iz rutera i DL je ostao isti, al mi je za UP pokazao 0.40...al to je nekako logično(valjda)