Razni mrežni problemi

Nemogučnost spajanja na internet

Riot ned 31.5.2020 19:26

Instalirao sam kolegi novi OS (lubuntu 20.04), kod mene je internet uredno radio zicno, samo sam spojio mrezni kabel u utor i je to, no sad mi javlja da je kod njega internet nedostupan. Radi se o ubee routeru od A1 telekoma, probao je u sve utore na routeru spojiti no bez uspjeha.

robogo ned 31.5.2020 21:32
Riot kaže...

Instalirao sam kolegi novi OS (lubuntu 20.04), kod mene je internet uredno radio zicno, samo sam spojio mrezni kabel u utor i je to, no sad mi javlja da je kod njega internet nedostupan. Radi se o ubee routeru od A1 telekoma, probao je u sve utore na routeru spojiti no bez uspjeha.

Statična IP adresa? DHCP? 

 

Što kaže ifconfig?

Milka30 uto 13.4.2021 20:21

Ekipa pomagajte:

 

HP all in one se ne može povezati na wifi kucnu mrezu!

 

-Novi instalirani Windows 10

-Resetiran router

-Svi uređaji se uredno spajaju na wifi 

-Ako ukljucim hot spot na mobu,odmah se HP spoji

-Piše "siguran internet,nema pristupa mreži"

-U router opcijama ga uredno prepozna kao spojenoga uređaja bez ikakvih zabrana.

ihush uto 13.4.2021 20:32

-obriši postojeću wlan vezu pod 'zaboravi'... (pogrešan pass, protokol i sl.), nakon tog pogledaš dostupne veze i spojiš se, naravno s točnim passwordom (možeš natipkati prije u notepadu pa copy-pasteati da eliminiraš tipfelere i sl.) .. + kad se prvi put spojiš na neku mrežu (router) win te pita privatna-zaštićena ili javna, + još par sitnica kao prikaz uređaja (otkrivanje mreže, automatika za print&fileshare ili mediashare ovisno o home-pro winver itd.. pa je to bolje 'ručno' klikati. ..

-ako i dalje neće, tad pogrešan protokol, 'nesigurna mreža'.. npr treba biti wpa1-2, za open/wep koji zbog sigurnosti ne radi mada si spojen.. osim ako win natjeraš na nesigurnu mrežu.

Milka30 uto 13.4.2021 20:49
ihush kaže...

-obriši postojeću wlan vezu pod 'zaboravi'... (pogrešan pass, protokol i sl.), nakon tog pogledaš dostupne veze i spojiš se, naravno s točnim passwordom (možeš natipkati prije u notepadu pa copy-pasteati da eliminiraš tipfelere i sl.) .. + kad se prvi put spojiš na neku mrežu (router) win te pita privatna-zaštićena ili javna, + još par sitnica kao prikaz uređaja (otkrivanje mreže, automatika za print&fileshare ili mediashare ovisno o home-pro winver itd.. pa je to bolje 'ručno' klikati. ..

-ako i dalje neće, tad pogrešan protokol, 'nesigurna mreža'.. npr treba biti wpa1-2, za open/wep koji zbog sigurnosti ne radi mada si spojen.. osim ako win natjeraš na nesigurnu mrežu.

Koji si ti car!

 

Iako sam sve napisano već probao,totalno sam zaboravio na WPA-WPA2.

U routeru je bilo postavito na automatski WPA-WPA2,stavio sam samo na WPA i odmah se povezao!

Iako mi to nema nikakvoga smisla,nema veze,bitno je da radi

ihush sri 14.4.2021 10:00

-wlan ne ovisi o jednom uređaju, nego o svima, mogućnostima, ne samo router + pc nego i treći uređaji koji mogu imati neki stariji protokol .. tj tad ovisi može li router kvalitetno hendlati različite uređaje-protokole + na to dodati dvije mreže 2,4-5 + dodati susjede itd.. pa do tog ga je neki uređaj bugovit ili pogrešan driver (s tisućama revizija, npr win generički ili originalni..). Uvijek može biti 'sitnica', pa i ono što inače radi (na drugoj mreži) i zato se uvijek ide redom, motodom, što god preskočiš ..