Razni mrežni problemi

Laptop ne pronalazi moj wifi

Danny_HR pon 17.12.2012 09:24

Ekipa bok, imam jedan neobičan problem s mrežom u uredu.

Naime, iako wireless najnormalnije radi i stari su kompjuteri na njega uredno spojeni i rade, kad pokušavam spojiti novi laptop  koji sam sredio za kolegicu Windows ne pronalazi spomenutu mrežu.

 

Doma mi je radio normalno, a na poslu pronalazi puno okolnih mreža - ne i ovu koju trebam. 

 

Problem sam imao i s jednim laptopom ranije, međutoa u jednom se trenutku mreža ipak pojavila. Prvi put sam problem primijetio kad je susjed nabavio wireless ruter kod istog providera (Bnet) i od onda mi se na dostupnim mrežama pojavljuje njegov ali ne i naš, pa pretpostavljam da se međusobno kolju, pročitao sam da je nešto slično moguće (?).

 

Probao sam ručno forsirati konekciju na naš ruter, al ne ide.

 

Ima netko ideju?

wifi pon 17.12.2012 09:34

Jel se taj laptop uspjesno spaja ako koristis npr. neku live linux distribuciju?

Jeli office mreza skrivena?

Jel mozes prominit kanal na kojem mreza radi?

 

eventualno probaj skinit 3rd party connection utility za tip kartice koji imas u laptopu, oni u pravilu selektiraju mreze prema MAC adresi, za razliku od iskljucivog odabira prema SSID-u koji cak moze biti i isti.

 

Najbolja, bar mi se tako cini, opcija, bi bila promjena kanala na neki koji je dovoljno udaljen od najjacih AP-ova u susjedstvu

Danny_HR pon 17.12.2012 09:45

Driveri su okej, ne pronalazi mi našu mrežu ni na kojem OS-u a probao sam s Macom, iOS-om i Windowsima (XP, 7, 8).

Međutim, tri kompjutera i dva mobitela su uredno spojeni.

 

Ruter je podešen da broadcasta SSID tako da ne bi trebalo bit do toga.

 

Kako mijenjam kanal?

wifi pon 17.12.2012 09:51

logiraj se na router, i tamo ces u WIFI postavkama morac pronac channel. Promines ga na slobodni i po mogucnosti nepreklapajuci - 1, 6, 11, a ako su sva tri u okolici dosta jaka, probaj prominit bar da ti AP koji ti stvara probleme (Bnetov) nije na istom kanalu kao i tvoj.

Inace, za vidit sve AP-ove u okolici, skupa s kanalima tribace ti ili linux ili neki 3rd party software koji moze vidit SVE mreze, pa i skrivene...

CoKsA uto 22.11.2022 20:32

Pozdrav ljudi,

 

kupio sam skroz novi laptop, instalirao windowse, međutim laptop ne pronalazi nijednu wifi mrežu. Jesu li driveri u pitanju? Mislio sam pronaći drivere na PC-u, skinuti na USB pa ih instalirati na laptopu.. Ali nisam siguran kako pronaći prave drivere, radi se o laptopu Lenovo IdeaPad 3

 

Edit: riješeno