dadn čet 24.9.2015 15:06

sa Xiaomi nema puno filozofije jer je on ionako namjenjen da radi kao repeater pa mislim da za njega nemaš neke posebne procedure kod spajanja...

 

kod TP linka malo zezanja, ali složi se i kod njega... ako već u samoj konfiguraciji nema za prebacivanje u repater (bridge) mod, treba samo podesiti drugačiju glavnu gateway IP adresu od one od routera T-coma

 

 

 

tintin uto 6.10.2015 20:59

Npr. ZTE 192.168.1.1, a Xiaomi 192.168.1.2 i taj 192.168.1.2 kao gateway na tplinku, a 192.168.1.1 kao gateway na Xiaomiu?

 

Kako uopće to spojiti da se sve u mreži vidi?
Imam sad problem jer mi ZTE ne vidi ono što je iza Tplinka?

ZTE je na 192.168.1.1, a na njega je spojen wifiem Tplink (192.168.1.9), a njegov LAN je na 192.168.3.1 i sad svi iz toga vide prema 192.168.1.1, a ne i obrnuto.

Spiridon sri 28.10.2015 09:38

Pozdrav.

Preko Thomsona THG540K imam net i telefon (B net). Spojio sam na njega T Comov Siemens SX 763 pa iz tog Siemensa u komp UTP kabel i imao sam net na kompu ali mobitelom i tabletom nisam mogao pristupiti Wi fi-u. Signal je pun, vide wi fi ali nisam mogao pristupiti (čak sam vidio kako je prethodni vlasnik Siemensa nazvao svoju mrežu). Ima li tu pomoći?

Hvala.

Spiridon sri 28.10.2015 10:55

Sad nemam više LAN konekciju Thomson -> Siemens, čini se da je "švabo" riknuo. Nekidan sam to spajao, dobivao upute telefonom od jednog čovjeka, moguće je da je nešto pregorilo... :/  I nema WLAN-a, čak ni lampica ne svijetli.

Sum_of_all_fears pon 2.11.2015 15:29
Spiridon kaže...

Kolega Sum of all fears, pomagaj pliz. Imam LAN konekciju Thomson - Siemens, skinuo sam Secondary boot.img, zapržio ga na CD, kako dalje?

Kakav CD?? To se sve radi preko telneta i onog web sučelja! Pa dao sam ti upute... Samo ih slijedi!

crni pauk kaže...
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, cemu sluzi usb port na ruteru (vjerojatno za neki upgrade ili) i dali ja mogu na njega spojiti tp linkovu wifi karticu da povecam domet wifi signala?

Ne i ne. Služi za spajanje USB HDDa, stickova ili printera da bi bili dostupni u mreži (ako operater to nije zaključao).

doerp1 ned 15.3.2020 17:06

Pozdrav,vidim da je ova tema stara ali nije mi imalo smisla otvarati novu.

Zanima me kako bi mogao spojiti 2 rutera na 1 signal,dakle poslužitelj mi je t-com i sad da bi oba rutera bila spojena na taj internet. Jer kuća je na 2 kata i gore je signal jako slab,a odustao sam od extendera jer igram esport igrica i trebam brzo osvježenje.