sony58 čet 25.9.2008 18:31

ovako.. hocu na nekim računalima "ograničiti" net

dakle ona računala koja u web pregledniku imaju postavljen proxy

mogu na net, a ona koja nemaju na mogu

Dal je to sada dobro ili ne neznam..

postao sam na forum pa tražim pomoć/riješenje

 

Zippo čet 25.9.2008 20:22
Old Iggy kaže...
sony58 kaže...

ne u tome je i problem.. kak do toga

 Sto ce ti proxy? U koju svrhu? Sloziti proxy kako spada nije bas nesto sto ces rijesiti jednim postom na forumu...
 Kako što će mu?
Šta će tebi kompjter?

Back on topic:
Imaš neke programe na kojima tvoja IP adresa na lokalnoj mreži bude za postavit u browseru itd...,a portove sam otvaraš po potrebi - nebi ti točno znao reć koje,ali ja naprimjer ovaj post pišem preko proxy djeljenog interneta između članova jedne informatičke wireless udruge (http://www.bswireless.hr - piše tamo i o pristupu internetu pod "pitanja i odgovori")
manic čet 25.9.2008 21:57
sony58 kaže...

ovako.. hocu na nekim računalima "ograničiti" net

dakle ona računala koja u web pregledniku imaju postavljen proxy

mogu na net, a ona koja nemaju na mogu

Dal je to sada dobro ili ne neznam..

postao sam na forum pa tražim pomoć/riješenje

 

 Za malenu mrežu možeš besplatno koristiti program ccproxy, tamo možeš namještati kojima je računalima dozvoljeno koristiti taj proxy a kojima nije.
Old Iggy čet 25.9.2008 22:14
Zippo kaže...
Old Iggy kaže...
sony58 kaže...

ne u tome je i problem.. kak do toga

 Sto ce ti proxy? U koju svrhu? Sloziti proxy kako spada nije bas nesto sto ces rijesiti jednim postom na forumu...
 Kako što će mu?
Šta će tebi kompjter?
 Prvo pitanje, sto ce mu, nastaje iz razloga sto postoje razni proxy serveri, a po opisu mu proxy uopce ne treba i rjesava se lakse na druge nacine (npr. router), posebno ako je mreza manja.
Drugo pitanje - za svasta. I za konfig proxyja, ako treba.
Zayc_17 sri 7.4.2010 16:28
PEZ kaže...

Moze li mi netko objasniti detaljno kako da se spajam ne net a da mi ip pise da j npr iz kine?

Ovdje ti je jedan od programa koji ti daje IP adresu iz SAD-a (LINK). Ovo instaliraš, uključiš i imaš ip adresu iz SAD-a na browseru, u igri, bilogdje. Uglavnom googlaj na riječi hotspot shield i dobit ćeš što tražiš.

Evil Philanthropist sri 7.4.2010 17:54

Vidim povecao se naglo broj interesa za proxy ( citaj registar)...lol, samo mala sala inace da promjenis proxy ali bas da funkcionira upise samo u google list of free of proxy i ovisno o browseru pod opcijama pod stavkom proxy upises samo port i ip adresu (ovisno koju zemlju zelis primjerice USA) i restartas browser i sve bi trebalo raditi.