Sethzor ned 2.8.2020 21:27

Bok znaci imam problem koji mi se vuce vec neko vrijeme. Znaci pocme tako da dok nesto radim na PCu jednostavno bude FPS drop na cijelom pcu sve pocme stopati i onda ekran postane crn izgasi se amo reci ali jos svijetli lampica. Nakon toga pritisnem restart pca i nece da se upali sve zuji ali se ne pali.. I tek mi se upali nakon 100 pokusaja. Sad rekli su mi da je moguce da je problem sa RAM, uradio sam test neki i nije nasao problem nikakav. Pa eto ako znate sto bi moglo biti ram, motherboard ili cak napajanje da ne moram sve 3 stvari mjenjati

MGloc ned 2.8.2020 21:32

Jebiga nitko nema magicnu kuglu , pa da kojim slucajem odgonetne u cemu je kvaka ali kada bi napisao o kojim komponentama je rijec mozda se nade netko pametan pa pomogne.

Edit: Zamrzavanje i stekanje moze biti radi starog iliti ne ispravnog hard diska , no to ne bi bilo posto kazes da se zacrni ekran , napajanje nema nikakve veze sa ekranom ali ima sa grafom no grafa nema veze sa stekanjem pc ima veze ako steka samo u igrama.Vjerovatno si odradio Memtest.Pokreni task manager pa ces vidjet da li se cpu zakucava na 100% tokom stekanja.A po opisu bi rekao da je maticna problem , a ne bi bilo na odmet da posudis od nekoga napajanje pa da isprobas za svaki slucaj.