Apocalypso722 uto 24.9.2019 09:28

Radi OCanja memorije sam si napravio bootabilni MemTest USB, što je sve prošlo u redu. Kada sam shvatio da mi je memorija fakat pre-budget da bude stabilna na nekom overclocku odustao sam od cijelog posla, vratio memoriju samo na XMP, i formatirao USB. Tada sam primijetio da mi, i formatiran, USB pokazuje samo 249MB kapaciteta, od prvotnih 16GB. Bilo kakvo drugo formatiranje USBa (drugim file systemom, veličinom paketića, itd.) nije dalo nikakvih rezultata, i ostao je na 249MB.

 

Pa sam našao na YT video kako to riješiti, i slijedio postupak: command prompt, odabrati USB, učitati particiju na USBu (jer izgleda da je stvaranje MemTest USBa stvorilo zapravo cijelu particiju novu  na njemu), pa izbrisati tu particiju, pa formirati novu.

 

I to je riješilo sve, ponovno prištekavanje USBa mi je opet prikazivalo 15.99GB slobodno...

 

Or not. DUN DUN DUN

 

Kad sam to išao napraviti na jednom drugom računalu, opet se pojavio problem s 249MB kapaciteta, a i podaci koji su trebali biti na USBu iz nekog razloga sad ko da nisu postojali, nego su tu bili podaci od MemTesta, kao da se nikakvo formatiranje nije izvršilo. I to tako varira od računala do računala, nekad se učita ono što treba s točnim kapacitetom, a nekad vidi samo podatke od MemTesta s 249MB.

 

Bedasto mi je USB od 70kn nosit u neki servis, jer bi me došlo više nego što je vrijedan neki bolji novi, pa ako tko ima kakvo rješenje, bio bih vrlo zahvalan.