dado.xzero ned 5.2.2012 15:09

Pozz svima

 

Prije par mjeseci sam kupio skoro sve nove dijelove u kompu.

AMD Phenom(tm) II x6 1055t Processor 2,8 GHz

Memory RAM 4,00 GB DDR 3

Maticnu plocu msi mainboard 760GM-P21 FX

 

stari dijelovi koji su ostali

 

graficka ati radeon HD 5750 GDDR5 1 Gb

napajanje ms 230V 550 W

windows 7 ultimate x64

.....................................................................

i sad problem je u resetiranju... pocelo prije otprilike 4-5 mj.....

ponekad bez resetiranja radi 4 dana ponekad nemoze niti 5 min...

mjenjao sam windowse , skenirao racunalo za viruse i nista uvijek isto sve oko resetiranja ...

i tad odlucim za nadogradnju  kompa...sad je sve novo u njemu osim napajanja i graficke....gore su navedeni dijelovi...

radio je komp kako treba no onda pocelo opet....nisam bio siguran sto je to....i tako mjesec dana nakon novih dijelova ukljucim pc i nista ne pokazuje na monitoru

odnesem ga na garanciju i crkla maticna ...primljena garancija dobio PC s novom maticnom i sad mislim da ce radit normalno kad evo opet ... poceo reset....sumljao sma na graficku da je crkla no u servisu su rekli da  je sad sve kako treba...

PREOSTAJE jednimo da je napajanje nije uredu... Znaci kad navecer PC iskljucim i drugi dan kad ga pokrenem ... resetirca se pc odmah u startu nakon pritiska na power, prije neg sta u windows ude, ponekad dode do windowsa i tako opet i opet...resetira se 4-5 puta i onda uspije nekako normalno proraditit.... i tad sljaka sve OK  cjeli dan itd... Medutim ako odem negdje i ako se prebaci u stand by opet ista stvar...nakon pokretanja ista proceddura 5-6 puta se on resetira svakih 5-10 min i onda proradi...mjenjao sma kablove i i nista...nesmijem niti malo pomaknut kuciste , ili kabel od napajanje opet se reset..sad mi nije jasno ako je to sjebano... KAko onda nakon 5-6 x reseta ga mogu normalno koristit i koliko hocu sve dok ga ne iskljucim ili stand by..

Ako je napajanje problem jel ga mogu ikako popravit jer nemogu vise izdvojit za pc tj . za novo napajanje..hvala unaprijed

kruskar ned 5.2.2012 15:56
dado.xzero kaže...

moze preporuka koje napajanje da nabavim .. da ce to sve radit i sto pristupacnijoj cjeni

LC Power Silent Series 550W 250-300kn te košta ali je napajanje odlično za te novce,osobno ga imam i prezadovoljan sam.

Nello pon 6.2.2012 16:43
dado.xzero kaže...

Pozz svima

 

Prije par mjeseci sam kupio skoro sve nove dijelove u kompu.

AMD Phenom(tm) II x6 1055t Processor 2,8 GHz

Memory RAM 4,00 GB DDR 3

Maticnu plocu msi mainboard 760GM-P21 FX

 

stari dijelovi koji su ostali

 

graficka ati radeon HD 5750 GDDR5 1 Gb

napajanje ms 230V 550 W

windows 7 ultimate x64

.....................................................................

i sad problem je u resetiranju... pocelo prije otprilike 4-5 mj.....

ponekad bez resetiranja radi 4 dana ponekad nemoze niti 5 min...

mjenjao sam windowse , skenirao racunalo za viruse i nista uvijek isto sve oko resetiranja ...

i tad odlucim za nadogradnju  kompa...sad je sve novo u njemu osim napajanja i graficke....gore su navedeni dijelovi...

radio je komp kako treba no onda pocelo opet....nisam bio siguran sto je to....i tako mjesec dana nakon novih dijelova ukljucim pc i nista ne pokazuje na monitoru

odnesem ga na garanciju i crkla maticna ...primljena garancija dobio PC s novom maticnom i sad mislim da ce radit normalno kad evo opet ... poceo reset....sumljao sma na graficku da je crkla no u servisu su rekli da  je sad sve kako treba...

PREOSTAJE jednimo da je napajanje nije uredu... Znaci kad navecer PC iskljucim i drugi dan kad ga pokrenem ... resetirca se pc odmah u startu nakon pritiska na power, prije neg sta u windows ude, ponekad dode do windowsa i tako opet i opet...resetira se 4-5 puta i onda uspije nekako normalno proraditit.... i tad sljaka sve OK  cjeli dan itd... Medutim ako odem negdje i ako se prebaci u stand by opet ista stvar...nakon pokretanja ista proceddura 5-6 puta se on resetira svakih 5-10 min i onda proradi...mjenjao sma kablove i i nista...nesmijem niti malo pomaknut kuciste , ili kabel od napajanje opet se reset..sad mi nije jasno ako je to sjebano... KAko onda nakon 5-6 x reseta ga mogu normalno koristit i koliko hocu sve dok ga ne iskljucim ili stand by..

Ako je napajanje problem jel ga mogu ikako popravit jer nemogu vise izdvojit za pc tj . za novo napajanje..hvala unaprijed

Kao prvo dali se sam resertira bez razloga?

 

Ako da upučuje se kvar na samo sklopkici za palenje ili resert tipke. Ta tipka podložna trošenju kad se stalno palimo i gasimo.

 

Jednom mom frendu pitao me dali da mogu ploču popravit i ja rekao da, i kad ploča došla i ja prvo testiram i uopće nije dogodilo da se sam resertira a radila savršeno. Onda sam posumnjao pc kučište pošto nije zajedno doneslo pa sam zamolio da donesu i Pc kučište.

I ja lijepo namontiram ploču i sve sam pospajao i gle restata se. I tražio uzrok zašto se restarta i ja lijepo odspojim hdd, fdd, i samo ostavio kabel od reset i power i kad upalim pa i on još reserta i ja kad maknem kabel od reset i tu prestaje resertirat. I tako našao kvar sklopkica od resert tipke a i srećom zamjenio drugim sklopkicu i sve savršeno radio. A lik koji je to vidio kako radi i zahvalio mi je  kako sam riješio problem ali je imao umu da kupi novu ploču ali srećom zadnji trenutak odustao od kupnje ploče.

 

Probaj mislim ak nije isti problem kao što sam slučaj imao.

WrongType pon 6.2.2012 16:55
Nello kaže...
dado.xzero kaže...

Pozz svima

 

Prije par mjeseci sam kupio skoro sve nove dijelove u kompu.

AMD Phenom(tm) II x6 1055t Processor 2,8 GHz

Memory RAM 4,00 GB DDR 3

Maticnu plocu msi mainboard 760GM-P21 FX

 

stari dijelovi koji su ostali

 

graficka ati radeon HD 5750 GDDR5 1 Gb

napajanje ms 230V 550 W

windows 7 ultimate x64

.....................................................................

i sad problem je u resetiranju... pocelo prije otprilike 4-5 mj.....

ponekad bez resetiranja radi 4 dana ponekad nemoze niti 5 min...

mjenjao sam windowse , skenirao racunalo za viruse i nista uvijek isto sve oko resetiranja ...

i tad odlucim za nadogradnju  kompa...sad je sve novo u njemu osim napajanja i graficke....gore su navedeni dijelovi...

radio je komp kako treba no onda pocelo opet....nisam bio siguran sto je to....i tako mjesec dana nakon novih dijelova ukljucim pc i nista ne pokazuje na monitoru

odnesem ga na garanciju i crkla maticna ...primljena garancija dobio PC s novom maticnom i sad mislim da ce radit normalno kad evo opet ... poceo reset....sumljao sma na graficku da je crkla no u servisu su rekli da  je sad sve kako treba...

PREOSTAJE jednimo da je napajanje nije uredu... Znaci kad navecer PC iskljucim i drugi dan kad ga pokrenem ... resetirca se pc odmah u startu nakon pritiska na power, prije neg sta u windows ude, ponekad dode do windowsa i tako opet i opet...resetira se 4-5 puta i onda uspije nekako normalno proraditit.... i tad sljaka sve OK  cjeli dan itd... Medutim ako odem negdje i ako se prebaci u stand by opet ista stvar...nakon pokretanja ista proceddura 5-6 puta se on resetira svakih 5-10 min i onda proradi...mjenjao sma kablove i i nista...nesmijem niti malo pomaknut kuciste , ili kabel od napajanje opet se reset..sad mi nije jasno ako je to sjebano... KAko onda nakon 5-6 x reseta ga mogu normalno koristit i koliko hocu sve dok ga ne iskljucim ili stand by..

Ako je napajanje problem jel ga mogu ikako popravit jer nemogu vise izdvojit za pc tj . za novo napajanje..hvala unaprijed

Kao prvo dali se sam resertira bez razloga?

 

Ako da upučuje se kvar na samo sklopkici za palenje ili resert tipke. Ta tipka podložna trošenju kad se stalno palimo i gasimo.

 

Jednom mom frendu pitao me dali da mogu ploču popravit i ja rekao da, i kad ploča došla i ja prvo testiram i uopće nije dogodilo da se sam resertira a radila savršeno. Onda sam posumnjao pc kučište pošto nije zajedno doneslo pa sam zamolio da donesu i Pc kučište.

I ja lijepo namontiram ploču i sve sam pospajao i gle restata se. I tražio uzrok zašto se restarta i ja lijepo odspojim hdd, fdd, i samo ostavio kabel od reset i power i kad upalim pa i on još reserta i ja kad maknem kabel od reset i tu prestaje resertirat. I tako našao kvar sklopkica od resert tipke a i srećom zamjenio drugim sklopkicu i sve savršeno radio. A lik koji je to vidio kako radi i zahvalio mi je  kako sam riješio problem ali je imao umu da kupi novu ploču ali srećom zadnji trenutak odustao od kupnje ploče.

 

Probaj mislim ak nije isti problem kao što sam slučaj imao.

 Kolega ljepo su mu ti to objasnio al on ima plocu koja podrzava tdp do 95W a njegov je cpu TDP 130W.

Nello pon 6.2.2012 19:51
dado.xzero kaže...

moze preporuka za maticnu koja ce podrzavat moj proc. hvala

Pozdrav tebi, ja sam malo pregledao vaš tip i model matične ploče i processora ali ti procesor ODGOVARA na taj model!

Ali je u BIOS-u postavljena pogrešna postavke! Zašto?

Prema slici CPU-Z kojoj vidim da je brzina postavljena na 800mhz a u pravilu bi trebala bit 2,8ghz!Vidi slika 2 pod isti tip processora!

I prema CPU-Z vidim kojom piše tip procesora je:  Phenom II x6 1055T i  uvidio da je ta ploča podržava ali zato u BIOS treba pravilno poštelat i postaviti na 2,8ghz dakle na 2800mhz. I zato nakon pravilnog poštelanja postavke u BIOS  će komp pravilno radit.

Evo dokaza prva slika je CPU-Z a druga je tip proceesor koji odgovara specifikaciju za tvoj model ploče.

 

 

Nello pon 6.2.2012 20:28
WrongType kaže...

Krivo si vidio aj pogledaj na CPU-z da je tdp 130W a ploca pdrzava do 95W.A to da je 800Mhz kad je idle i ukljucen je Cool & Quiet.

Nemora b it krivo, isti problem sam imao na Asrockici ploči pa sam poigrao i ispalo da treba u BIOS postavi a ovako vidim da je deufalna postavka.

WrongType pon 6.2.2012 21:03
Nello kaže...
WrongType kaže...

Krivo si vidio aj pogledaj na CPU-z da je tdp 130W a ploca pdrzava do 95W.A to da je 800Mhz kad je idle i ukljucen je Cool & Quiet.

Nemora b it krivo, isti problem sam imao na Asrockici ploči pa sam poigrao i ispalo da treba u BIOS postavi a ovako vidim da je deufalna postavka.

 Jednostavno MBO nemoze isporucivati toliki TDP i gotovo neka mjena MBO.

mate960 pon 6.2.2012 21:09

-Procesor radi na 800MHz jer je ukljucena C'n'Q opcija (Cool n quiet) koja snizava takt  i napon procesora kad nije opterecen i time smanjuje nepotrebno zagrijavanje i potrosnju.

 

-Kupuj novu plocu, X6 proc se ne stavlja na plocu od 300kn...

WrongType pon 6.2.2012 21:11
mate960 kaže...

-Procesor radi na 800MHz jer je ukljucena C'n'Q opcija (Cool n quiet) koja snizava takt  i napon procesora kad nije opterecen i time smanjuje nepotrebno zagrijavanje i potrosnju.

 

-Kupuj novu plocu, X6 proc se ne stavlja na plocu od 300kn...

 Ma rekao sam mu i ostalima vec 100 puta al ne slusaju i preporucio plocu ako ce OC-at onda neka uzme neku s 8+1 Faznom regulacijom ove gore je s 4+1.

dado.xzero uto 7.2.2012 00:13

Pa da kad su mi pe...i  sad kad je pc bio na garanciji utrpali smece od maticne vrijednosti 300 kn, a prije tog kad sam kupovao kod njih dao sam 550 kn za plocu koja je crkla nakon mjesec dana.Ja sam isto pacijent kad odem kupovat kod muljatora.i na kraju utuko hrpu novaca da sad nemam posten pc evo pisem ovu poruku 2sata jer se smece resetia stalno sad treba ovu nekak sjebat da ode na reklamaciju u PM , nista moram pokusat u biosu postelat jer nzm od kud iskopat lovu a i neda mi se vise ulagat. Na kraju prodat sve u dijelove ili rjesit se prijenosnog harda i maticne i pokusat bolju kupit :S:S ugl. Hvala svima na pomoci

WrongType uto 7.2.2012 23:03
dado.xzero kaže...

:D iskljucio cool n quiet stavio na turbo....i iskljucio iz usb-a prijenosni hard i web cam... nzm jel to sta pomoglo ali PC mi radi od jutra u 7 i ev do sada.... i nije se restarto....

 

moze lock

Nemoj skurit ces polcu a mozda i ostalo.