Razni hardverski problemi

Računar srmznuo na gledanju YT

Zelja uto 11.8.2020 19:33
mbaksa kaže...

Windowsi ažurirani? Najnoviji driveri instalirani, pogotovo za grafičku karticu? To ti se dogodilo samo jednom ili više puta? Jesi probao u drugom web-pregledniku?

 ažurirano.

Zadnji drajver za grafičku.

Nisam imao problema recimo u igrici Doom Eternal.

Deslilo se jučer,a kako puno radim nisam uspio da danas koristim računar.

Pustio sam da vrti Aida64 stability test evo 3 h i računar se nije srušio niti mrzne.

Jel mi šta znači kad se to desi da uđem tamo negde u event viewer od W10 i vidim u čemu je problem?

Nešto slično sam imao sa mtorrent na drugom računaru gde kad ga pokrenem zabaguje komp.

mbaksa uto 11.8.2020 19:43
Zelja kaže...
Deslilo se jučer,a kako puno radim nisam uspio da danas koristim računar.

Pustio sam da vrti Aida64 stability test evo 3 h i računar se nije srušio niti mrzne.

OK, znači zasad možemo reći da se radi o jednokratnom problemu. Ako će se ponavljati, onda možeš krenuti na istraživanje.

 

Zelja kaže...
Jel mi šta znači kad se to desi da uđem tamo negde u event viewer od W10 i vidim u čemu je problem?

U teoriji bi ti to trebalo pomoći u identifikaciji uzroka problema, no osobno mislim da ni jedan uzrok problema nisam uspio identificirati na taj način. Pa... Rekao bih da je to gubljenje vremena u većini slučajeva, ali možda ti se posreći.

 

Zelja kaže...
Nešto slično sam imao sa mtorrent na drugom računaru gde kad ga pokrenem zabaguje komp.

Možda je uzrok neka ekstenzija za web-preglednik? Maliciozni softver? Ono, to je nespecifični problem...

Zelja uto 11.8.2020 20:18

Pa ne znam stvarno.

Jel ja sad trebam ulaziti u testiranje individualno komponenti,cupanja mjennanjw i testiranja i to ako prodje test stabilnosti?

Koliko jos da ga pustimm da vrti test?

Na klipu se jasno vidi problem.

Sta moze biti?

Mislim.isto mi se desi sa mtorrent kazem iston tako pomjeram mis al racunar ne reaguje sve dok ne izadjem iz prograna.

Sve komponente su nove i jako skupo placene.

Ja s tog racunara ne idem na net eto jucer sam prvi put otisao i desilo se to.

Imam.extenzije i na ostalim kompovima i nemam problema.

Sta predlazete?

Zelja uto 11.8.2020 22:02
mbaksa kaže...
Zelja kaže...
Deslilo se jučer,a kako puno radim nisam uspio da danas koristim računar.

Pustio sam da vrti Aida64 stability test evo 3 h i računar se nije srušio niti mrzne.

OK, znači zasad možemo reći da se radi o jednokratnom problemu. Ako će se ponavljati, onda možeš krenuti na istraživanje.

 

Zelja kaže...
Jel mi šta znači kad se to desi da uđem tamo negde u event viewer od W10 i vidim u čemu je problem?

U teoriji bi ti to trebalo pomoći u identifikaciji uzroka problema, no osobno mislim da ni jedan uzrok problema nisam uspio identificirati na taj način. Pa... Rekao bih da je to gubljenje vremena u većini slučajeva, ali možda ti se posreći.

 

Zelja kaže...
Nešto slično sam imao sa mtorrent na drugom računaru gde kad ga pokrenem zabaguje komp.

Možda je uzrok neka ekstenzija za web-preglednik? Maliciozni softver? Ono, to je nespecifični problem...

 Ja bi pre rekao da je rijedak problem,i šta znam nebih ga povezao sa neispravnošću HW uređaja,jer tako nešto nisam imao sem kažem opet na drugom kompu sa mTorrent-om.

Evo uradio sam testiranje RAM memorije sa DOCP profilom sve je okej...

Nije mi to tako bitno jer ne planiram taj komp ni povezivati na net nego jednostavno problem na koji nisam naletio.

Kao što vidiš računar nije smrznuo nego naprosto zatrokirao kao da je pentium 3 a ne 3900X..meni to smrdi u pravu si na softversku grešku neku i valjda bi tu EventViewer trebao pomoci šta znam...

mbaksa uto 11.8.2020 22:14

Kad ti se tako nešto dogodi, otvoriš Task Manager i pogledaš kamo odlazi procesorsko vrijeme.

 

Pod ovim "mTorrent" misliš na micro-Torrent (obično ga se piše kao uTorrent)? Nije taj program imao neke svoje probleme? Uglavnom, ako ima mogućnost integracije u web-preglednik (a mislim da ima), probaj to onemogućiti. I provjeri si u web-pregledniku jel imaš kojih ekstenzija koje nisi sam instalirao.

Zelja uto 11.8.2020 22:37
mbaksa kaže...

Kad ti se tako nešto dogodi, otvoriš Task Manager i pogledaš kamo odlazi procesorsko vrijeme.

 

Pod ovim "mTorrent" misliš na micro-Torrent (obično ga se piše kao uTorrent)? Nije taj program imao neke svoje probleme? Uglavnom, ako ima mogućnost integracije u web-preglednik (a mislim da ima), probaj to onemogućiti. I provjeri si u web-pregledniku jel imaš kojih ekstenzija koje nisi sam instalirao.

 Problem je sto nisam mogao otvoriti t.m..naprosto pc nije prihvatao komande sem pomjeranja misa.

Mtorrent imam na 20 pc-ija ni na jednom ne pravi probleme sem na tom.