M4T34 ned 23.3.2008 14:42

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

()v()
(-.-)
('')('')
crozoki pon 24.3.2008 15:26
M4T34 kaže...

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

 vjerojatno zuje zavojnce unutra
rjesenje je da ga otvoris i oblozis zavojnice sa silikonom

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
SZKlemen uto 25.3.2008 11:49
M4T34 kaže...

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

 Meni se to prije mjesec dana počelo događati na Samsungu.. Skinuo sam Refresh frequency monitora sa 75 na 70 i sad radi OK, nema pištanja.. Htio sam ga i otvoriti i zaliti zavojnice, ali to je druga priča..Belji se

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
Merlo uto 25.3.2008 13:15

čitam da je preporučeni refresh rate za lcd 60Hz, ja držim na 70 jel to ok? Na 60 mi je na nekim mjestima na ekranu mutno.

Nego prije godinu dana sam imao super vid, a u međuvremenu sam stavio cvike i sad moram opet po nove jer mi se i dalje pogoršava pa ono, htio bi bit siguran da nije monitor kriv:)

Assassin uto 25.3.2008 13:18

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
M4T34 uto 25.3.2008 13:53
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

()v()
(-.-)
('')('')
M4T34 uto 25.3.2008 14:32
Merlo kaže...

čitam da je preporučeni refresh rate za lcd 60Hz, ja držim na 70 jel to ok? Na 60 mi je na nekim mjestima na ekranu mutno.

Nego prije godinu dana sam imao super vid, a u međuvremenu sam stavio cvike i sad moram opet po nove jer mi se i dalje pogoršava pa ono, htio bi bit siguran da nije monitor kriv:)

Ako ti je mutno na 60, ostavi na 70.  
Možda sjediš preblizu monitoru. Treba sjedit oko 0,5 m od monitora, a ako ti se vid pogoršava probaj uzet kontaktne leće (navodno zaustavljaju povećanje dioptrije, odnosno pogoršanje vida)!  

()v()
(-.-)
('')('')
Merlo uto 25.3.2008 14:47

da malo preblizu znam sjedit, još kad se naslonim na stol pa gledam s udaljenosti od 20cm hehe. A sta s lecama, njih treba svakih par mjeseci mijenjat? mislim da dodje dosta para. A moram se pozabavit s tim malo

M4T34 uto 25.3.2008 15:09
Merlo kaže...

da malo preblizu znam sjedit, još kad se naslonim na stol pa gledam s udaljenosti od 20cm hehe. A sta s lecama, njih treba svakih par mjeseci mijenjat? mislim da dodje dosta para. A moram se pozabavit s tim malo

Ovo je lagano off-topic, al ajde:
 Pa imaš više vrsta leća.. Polutvrde i meke. Polutvrde se mijenjaju kad se izgrebu il kad se poveća dioptrija. Imaš ih od 300 na više Kn po komadu. Meke se moraju mijenjati svaki dan, tjedan, mjesec, ali su zato jeftinije. Navodno postoje neke koje se uopće ne skidaju...

()v()
(-.-)
('')('')
Assassin uto 25.3.2008 15:22
M4T34 kaže...
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

 Puno HVALAAA!!!! Sad je puno ostrije!

Bolje ispast budala nego iz aviona!
M4T34 uto 25.3.2008 15:24
Assassin kaže...
M4T34 kaže...
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

 Puno HVALAAA!!!! Sad je puno ostrije!

 I drugi put =)

()v()
(-.-)
('')('')
Merlo uto 25.3.2008 15:26

a da, malo sam zabrijao na offtopic. Hvala. Još ću malo prozujat po optikama.

 

Da se vratim na temu, zanima me koji su LCD monitori solidni za svoju cijenu, tj jel ima nekih monitora(LCD) koje bolje da kod kupovine izbjegavam iz nekakvih razloga?

Assassin uto 25.3.2008 15:33

Ovaj moj je odlican. To je TV i monitor u jednome, tj. ima ulaz za antenu. Ne znam koliko kosta jer sam ga jos prije kupio. Svakako preporucam!

Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor)

Bolje ispast budala nego iz aviona!
M4T34 uto 25.3.2008 15:34
Merlo kaže...

a da, malo sam zabrijao na offtopic. Hvala. Još ću malo prozujat po optikama.

 

Da se vratim na temu, zanima me koji su LCD monitori solidni za svoju cijenu, tj jel ima nekih monitora(LCD) koje bolje da kod kupovine izbjegavam iz nekakvih razloga?

 Pa Samsung, HP i Philips imaju dobre monitore. Moj savjet je da usporediš cijene monitora u više trgovina:  Npr HG-spot, Likns, Vemil... 

()v()
(-.-)
('')('')
Merlo uto 25.3.2008 16:03

Tnx, gledam na HG SPOTu i dosta su pale cijene LCDa. Ma sad imam na jednom kompu CRT monitor neki LG, i kad je potpuno zamračen ekran onda mi recimo na gornjih 5 i donjih 5 cm monitora bude neka blijeda boja,tj nije crno ko šta bi trebalo bit nego baca na sivo malo. A monitor je star nekih 3 godine. Prije se ne sjećam da je tako bilo. Sad neznam jel monitor kriv ili ja neznam nešto postavit. Ima netko ideju šta bi to moglo bit?