Razni hardverski problemi

Problem sa rezolucijom HDMI/VGA

Trunksinflames uto 21.9.2010 13:45

Ovako:

Imam ATI radeon 5850 monitor i tv

monitor radi savršeno na rezoluciji 1280x1024 preko dvi-a a TV spajam preko HDMI. Kada ga spojim preko HDMI-a automatski mi pronađe rezoluciju i refresh rate ali na TV-u se pojavi slika sa crnim obrubom, a trebalo bi biti pixel to pixel. Slova nisu oštra i vide se pikseli. Kad ga spojim na VGA on je detektan kao Non PnP (Plug and  play) monitor i njegova maksimalna rezolucija je 1280x1024, kada podignem rezoluciju slika na monitoru se ne pokazuje. Na starom tvu je u vga modu radio sjajno i rezolucija je bila 1920x1080 i bio je detektan kao PnP monitor, ali preko HDMI-a mi je također prikazivao sliku sa crnim obrubom. Update-ao sam drivere za grafičku, pokušavao mjenjati izlaze i opet isto.

U čemu je problem?

kule uto 21.9.2010 14:01

Evo, da ne otvaram novu temu, i ja imam sličan problem. Imam grafičku karticu ATI Radeon 4650 HD koja je spojena na TV Panasonic TX-L37S20 preko HDMI-a. Rezolucija mi je automatski 1920 x 1080 sa crnim obrubom, a kada ga spojim sa običnim VGA kabelom nikako ne uspijevam dobiti sliku. Btw, imam instalirane najnovije drivere, a ni Catalyst Center mi se neće pokrenuti (nije ni mogao sa starijim driverima). Jel netko zna u čemu bi bio problem? Hvala!

Bladepu uto 21.9.2010 14:29

Odgovor na oba pitanja leži u ATI catalyst driverima. 

 

 

Prvo spojite TV sa HDMI kabelom.

Zatim, potrebno je otići na DESKTOPS & DISPLAYS.

Zatim naći sličicu koja prikazuje TV, stisnuti na nju mišem i odabrati Configure.

Onda se klikne na Scaling options i tamo probate pomaknuti OVERSCAN-UNDERSCAN slider dok ne dobijete zadovoljavajuću sliku na TVu.

 

Odnosno dok ne popuni ekran od ruba do ruba.

 

 

 

 

kule uto 21.9.2010 15:31
Bladepu kaže...

Odgovor na oba pitanja leži u ATI catalyst driverima. 

 

 

Prvo spojite TV sa HDMI kabelom.

Zatim, potrebno je otići na DESKTOPS & DISPLAYS.

Zatim naći sličicu koja prikazuje TV, stisnuti na nju mišem i odabrati Configure.

Onda se klikne na Scaling options i tamo probate pomaknuti OVERSCAN-UNDERSCAN slider dok ne dobijete zadovoljavajuću sliku na TVu.

 

Odnosno dok ne popuni ekran od ruba do ruba.

 

 

 

 

Sve je to meni jasno, al meni se neće pokrenuti control center. Pretpostavljam da se overscan tamo podešava....

kule uto 21.9.2010 16:35

Evo,uspio sam to riješiti tako što sam instalirao starije drivere (8.66). E,sad ne mogu tamo naći gdje se nalazi overscan.

 

Heh,uspio sam naći,sve štima. Jedino mi je ostao problem zašto mi se neće pokretati control center kod novijih drivera.

Trunksinflames uto 21.9.2010 21:14
ivanoile kaže...

Imam i ja jedan problemBelji se,naime kupio sam HDMI kabel za svoju gt 220,zato jer je dvi posuden,i sad kad ga spoim nema mi zvuka,tj. rijetko ga ima,jeli to do kabela ili...

jesi otišo u control panel>sound>hdmi audio output(ili tako nešto)> (desni klik) set as default device?

mejt čet 10.2.2011 01:18

Toni93 kaže...
Imam i ja pitanje.komp mi je spojen putem hdmi na lcd hd tv.zasto mi je slika malo zrnata.nizak refresh rate(60 mhz)?zastarijela tehnologija kompa?
To i mene zanima...spojim vga kablom svoj LG LCD 32LD465 i slika prva liga, nema iskrivljenosti boja...pikselizacije...a kada spojim HDMI imam sliku i sve al je nekako zamuceno, ista freqvencija ista rezolucija fullHD..aj ako ima sta da neko zna neka pomaze....da nebude da sam dzaba kupio hdmi kabal kontajuci da cu dobit jos bolju sliku a ono losija:S...pozz

dejko2 sri 7.8.2013 00:41

Znam da je tema stara (necu otvarati novu temu) no ja imam ASUSov monitor,no jednom sam stavio stari ADI Microscan,te sad ne prepoznaje njegovi rezolucij,molim vas pomoc

EDIT:Grafa je sugava Intel G33/G31 a Windowsi su 7