Dodinho uto 16.6.2020 14:57

Ukratko o problemu:

 

konfiguracija iz "Moj PC", prilikom paljenja na monitoru piše "no signal", ali čujem u pozadini kako su se Windowsi podigli - preko zvučnika čujem. GPU ne izbacije sliku van; nakon toga probao restart i nema pomoći. Nakon toga sam probao druge portove i druge kabele, ali i dalje isti problem. S posla donesem neku stariju AMD karticu kojoj ni ne treba psu konektori i ona izbaci sliku na monitor bez problema.

 

Mislite da je problem u GPU-u? Nemam neku jaču grafičku da PSU malo bolje testiram. Sve komponente osim ram memorije su nove.

 

 

EDIT: probao sam i vaditi bateriju iz matične, razne fore sa YT-a o držanju tipke power 10 sekundi, probao sam dok je bila ta grafička s posla mijenjati Power postavke (balanced/performance itd), ali 5600 XT ne želi izbaciti sliku na monitor...

Valentin17 uto 16.6.2020 19:59

Pripazi dobro da si do kraja priključio kabele za dodatno napajanje grafičke kartice, otpoji i spoji ponovno.

Isto tako provjeri da je grafička kartica upala do kraja u PCI-E utor, izvadi je van i ponovno ubaci u utor.

Idealno bi bilo isprobati grafičku karticu u drugom PCu, ako taj PC nema dovoljno jako napajanje, prebaci svoje za test.

Tvoje napajanje je i više nego dovoljno da pogoni taj GPU.

Dodinho uto 16.6.2020 22:00

Nekoliko puta vadio grafičku i vraćao nazad. Čak sam i kabel od napajanja zamjenio.

 

Drugi pc nemam da probam, ali druga grafička uredno daje sliki van.

 

Sutra šaljem na servis u Futuru pa ćemo vidjeti što je. Nadam se da je gpu jer ako nije onda sam u sranju jer može biti svašta.

Do sada je PC tri mjeseca uredno radio.

PCGamerX sri 17.6.2020 14:56

Ja imam slican problem. Imam r7 265 2 gb graficku koja je bez problema radila par mjeseci i odjednom u toku igre samo neki artefakti, zablokirao kompjuter i nakon restarta uopce ne pokazuje slike, ventilatori se normalno vrte, cujem da ude u windowse, ali slike nema.
Dal je to mozda do napajanja jer imam jeftino ms pro 550w? Ali kako bi onda radila graficka bez problema par mjeseci?

Valentin17 sri 17.6.2020 15:13
PCGamerX kaže...
Ja imam slican problem

Možda se je napajanje pokvarilo, kako sam rekao i kolegi u prvom postu, grafičku karticu bi bilo idealno probati u drugom PCu ili neki drugu grafičku karticu u PCu koji ima problem.

A Bože moj, ako ne može tako, pravac servis.

Dodinho kaže...

Do sada je PC tri mjeseca uredno radio.

Barem su kupio u poštenom dućanu, ako se pokaže da kartica i radi, nećeš imati dodatnih plaćanja sata dijagnostike sigurno.

Iako po meni ako druga kartica radi bez problema, ova nova je neispravna.

Alkaline sri 17.6.2020 15:18
PCGamerX kaže...
Ja imam slican problem. Imam r7 265 2 gb graficku koja je bez problema radila par mjeseci i odjednom u toku igre samo neki artefakti, zablokirao kompjuter i nakon restarta uopce ne pokazuje slike, ventilatori se normalno vrte, cujem da ude u windowse, ali slike nema.

 Tako je krepala i moja R7 265. Jel XFX? Imaju užasno hlađenje, skure se.

Dodinho sri 17.6.2020 15:47
Valentin17 kaže...

Dodinho kaže...

Do sada je PC tri mjeseca uredno radio.

Barem su kupio u poštenom dućanu, ako se pokaže da kartica i radi, nećeš imati dodatnih plaćanja sata dijagnostike sigurno.

Iako po meni ako druga kartica radi bez problema, ova nova je neispravna.

Da, trenutno je unutra HD 5450, PCIE 2.0 X16, daleko je od ove što se tiče potrošnje i performansi, ali evo računalo uredno radi.

PCGamerX sri 17.6.2020 18:26
Alkaline kaže...
PCGamerX kaže...
Ja imam slican problem. Imam r7 265 2 gb graficku koja je bez problema radila par mjeseci i odjednom u toku igre samo neki artefakti, zablokirao kompjuter i nakon restarta uopce ne pokazuje slike, ventilatori se normalno vrte, cujem da ude u windowse, ali slike nema.

 Tako je krepala i moja R7 265. Jel XFX? Imaju užasno hlađenje, skure se.

 Moja je sapphire r7 265, samo zablokirala i izbacila artefakte nakon igranja. Inace napajanje mi jos bez problema radi sa drugom grafickom. Znaci nema pomoci onda, meni je garancija istekla, tako da nista od servisa.