edgetm pon 13.7.2020 13:20

Pozdrav, imam jedan problem sa gpu temperaturom, možda i nije toliki problem koliko sam zabrinut. Naime radi se o Rog Strix Gtx 1080ti koju sam nedavno uzeo rabljenu, stara je 2 i pol godine i ne znam je li normalna temperatura 82c u loadu, boost poprilično padne s obzirom na temperaturu pa bi htio da mi radi malo hladnije. U Loadu sa zatvorenim kućištem je išla i do 90c što definitivno je previše ali kućište ima jako loš airflow. Zanima me bi li promjenom termalne paste temperatura niza bila s obzirom na starost grafičke. Ako ima vlasnika iste grafičke bi li netko mogao napisat kolika je vama temperatura na istoj. Kućište je Ms Prism, namjeravam uskoro uzet neko kućište sa boljim airflowom. 

edgetm pon 13.7.2020 13:35

Pa nije pretjerano boostana, ovisno o tempu kako i radi pascal boost, 1886 je najveći boost na 1.050v kad je temp niska, kad se popne do 82 stupnja boost pada na 1680 i sl. Znam da to nije throttlanje još uvijek Al vruća je dosta kartica. Kućište mijenjam ovo dana ali i dalje mislim da će bit poprilično vruća pa ne znam jel se isplati mijenjat termalnu pastu, sam se ne usudim na gpu to radit. Undervoltao je ne bi jer ne želim ni malo performancea izgubit. Ovu verziju sam na kraju i uzeo jer sam istrazio da ima dobar cooling performance kad ono... 

kratos091 pon 13.7.2020 14:07
edgetm kaže...

Pa nije pretjerano boostana, ovisno o tempu kako i radi pascal boost, 1886 je najveći boost na 1.050v kad je temp niska, kad se popne do 82 stupnja boost pada na 1680 i sl. Znam da to nije throttlanje još uvijek Al vruća je dosta kartica. Kućište mijenjam ovo dana ali i dalje mislim da će bit poprilično vruća pa ne znam jel se isplati mijenjat termalnu pastu, sam se ne usudim na gpu to radit. Undervoltao je ne bi jer ne želim ni malo performancea izgubit. Ovu verziju sam na kraju i uzeo jer sam istrazio da ima dobar cooling performance kad ono... 

 Pa pogledaj rezultate benchmarka koje sam stavio, čak je veći score s undervoltom. ;) Kao što sam tamo napisao, problem je što je NVidia boost ponekad preagresivan i boosta skroz dok ne dođe do temp limita i onda mora throetlati da se ohladi itd.

 

Ako je istekla garancija, probaj promijeniti pastu, nije to neki problem.

edgetm pon 13.7.2020 14:57

ma ne planiram slat na garanciju da joj i bude nest ali ne bi zelio 3400kn u vjetar bacit da ne s*ebem nesto skidajuc cooler, al stara je 2 ipo godine ne znam jel se stvrdne pasta u tom periodu? a sto se tice undervoltanja nisam ni tu bas strucnjak :P

Valentin17 pon 13.7.2020 16:10
edgetm kaže...

ma ne planiram slat na garanciju da joj i bude nest ali ne bi zelio 3400kn u vjetar bacit da ne s*ebem nesto skidajuc cooler, al stara je 2 ipo godine ne znam jel se stvrdne pasta u tom periodu? a sto se tice undervoltanja nisam ni tu bas strucnjak :P

Promjeni prvo kućište da vidiš kakve će onda biti temperature, nema potrebe ništa dirati unaprijed.

štef666 pon 13.7.2020 18:48

S obzirom na starost kartice, nakupljeno necistoce u njoj, pasta je vjerovatno i malo otvrdnula, kuciste ubi boze za ovakav gpu, vjerujem da se i taj Ryzen kuha unutra, to sve zbrojis i Gtx-ica od 350w bez problema dode do 90°c.

Kresaux pon 13.7.2020 18:56

H510 nije baš fokusiran na airflow. Iz dućana dođe s dva ispodprosječna ventilatora koja pušu zrak van kućišta. Znači stvara se "negativan pritisak" u kućištu i zrak ulazi kroz bilo koju rupu koju može. Situaciju je nemoguće popraviti s dodatnim ventilatorima naprijed jer su blokirani s prednjom stranicom pa vuku zrak kroz rupice sa strane.

Ako baš želiš propuh u kućištu najbolje je uzeti neko s mesh prednjom stranicom i nadokupiš ventilatora tako da imaš 2-3 naprijed koji upuhuju, i 1-2 nazad i gore koji ispuhuju.

picajzla0707 pon 13.7.2020 19:47
edgetm kaže...

Pozdrav, imam jedan problem sa gpu temperaturom, možda i nije toliki problem koliko sam zabrinut. Naime radi se o Rog Strix Gtx 1080ti koju sam nedavno uzeo rabljenu, stara je 2 i pol godine i ne znam je li normalna temperatura 82c u loadu, boost poprilično padne s obzirom na temperaturu pa bi htio da mi radi malo hladnije. U Loadu sa zatvorenim kućištem je išla i do 90c što definitivno je previše ali kućište ima jako loš airflow

nije normalna temperatura 82 stupnja za tu grafu, pretpostavljam da si testirao s otvorenim panelom obzirom da kasnije kažeš da je u zatvorenom kućištu temperatura još i viša

prema testovima - link i link, ta grafa se vrti oko 70 stupnjeva, s nekih 40-ak posto rpm, dakle čak i kad bi temperatura rasla, ima mjesta za veći rpm i držanje temperature ispod 80 stupnjeva

 

loše kućište svakako ne pomaže, no ne bi ona smjela ići preko 80 stupnjeva

meni gtx 1070 u zatvorenom kućištu s ne previše dobrim airflowom ne prelazi 70 stupnjeva i 1.300rpm, jest da je slabija od 1080ti, ali u msi gaming verziji pokazuje kako dobar hladnjak i sa slabiji airflowom može držati prostojne temperature, a to bi trebala moći i tvoja grafa

 

vadi je van, očisti hladnjak i promijeni pastu, ako to ne pomogne, nešto nije u redu s njom

edgetm pon 13.7.2020 20:25

Prije navedene grafičke u istom kućištu sam imao 1070 gainward phoenix, nije išla nikad iznad 70, najčešće 66-67 stupnjeva, znam da je ova dosta jača i sve Al i dalje se činila prevelika temperatura

štef666 pon 13.7.2020 21:06
picajzla0707 kaže...
edgetm kaže...

Pozdrav, imam jedan problem sa gpu temperaturom, možda i nije toliki problem koliko sam zabrinut. Naime radi se o Rog Strix Gtx 1080ti koju sam nedavno uzeo rabljenu, stara je 2 i pol godine i ne znam je li normalna temperatura 82c u loadu, boost poprilično padne s obzirom na temperaturu pa bi htio da mi radi malo hladnije. U Loadu sa zatvorenim kućištem je išla i do 90c što definitivno je previše ali kućište ima jako loš airflow

nije normalna temperatura 82 stupnja za tu grafu, pretpostavljam da si testirao s otvorenim panelom obzirom da kasnije kažeš da je u zatvorenom kućištu temperatura još i viša

prema testovima - link i link, ta grafa se vrti oko 70 stupnjeva, s nekih 40-ak posto rpm, dakle čak i kad bi temperatura rasla, ima mjesta za veći rpm i držanje temperature ispod 80 stupnjeva

 

loše kućište svakako ne pomaže, no ne bi ona smjela ići preko 80 stupnjeva

meni gtx 1070 u zatvorenom kućištu s ne previše dobrim airflowom ne prelazi 70 stupnjeva i 1.300rpm, jest da je slabija od 1080ti, ali u msi gaming verziji pokazuje kako dobar hladnjak i sa slabiji airflowom može držati prostojne temperature, a to bi trebala moći i tvoja grafa

 

vadi je van, očisti hladnjak i promijeni pastu, ako to ne pomogne, nešto nije u redu s njom

 Ja imama gtx 1080ti od Palita, gamerock koja je u tom testu na 75°c koje nemaju veze s temperaturama kad je stavis u kuciste, to sto oni testiraju su na benchtable-u, znaci totalno gola ploca na otvorenom stolu. S karticom je sve uredu, treba je ocistiti, promjeniti pastu i definitivno je utrpati u izdasnije kučište s dobrim airflowom! Gpu od 350w nije za natrpana midi kucista, nepomaze tu ni 25x140 ventilatora!

picajzla0707 pon 13.7.2020 22:19
štef666 kaže...

 Ja imama gtx 1080ti od Palita, gamerock koja je u tom testu na 75°c koje nemaju veze s temperaturama kad je stavis u kuciste, to sto oni testiraju su na benchtable-u, znaci totalno gola ploca na otvorenom stolu. S karticom je sve uredu, treba je ocistiti, promjeniti pastu i definitivno je utrpati u izdasnije kučište s dobrim airflowom! Gpu od 350w nije za natrpana midi kucista, nepomaze tu ni 25x140 ventilatora!

 nema veze što je testiraju na stolu, on je grafu testirao s otvorenom stranicom, što je skoro isto kao benchtable

ako druge grafe u kućištu nejdu puno preko tih testova, poput primjerice moje 1070 msi gaming ili njegove 1070 phoenix, za koju kaže da mu nije išla preko 70 stupnjeva, ne bi smjela niti ta strixica koja ima slične temperature jer ima 50% veći hladnjak od sličnih grafa

meni 1070 nije niti u majnanju 24 sata na dan par mjeseci prrelazila 70 stupnjeva uz 1300rpm i jako slab airflow, tako bi i njegova bez bočne stranice trebala do max 70 stupnjeva

 

imao sam u istom kućištu i palit gtx 570 fermicu, koja je zloglasna po grijanju, potrošnje preko 300w i također nije bilo velikih odstupanja od testova, išla je na oko 80 stupnjeva i tu se držala

njegova grafa je daleko bolja po hlađenju od te fermice i ne bi trebala prelaziti 70 stupnjeva s otvorenom stranicom

 

grafu treba očistiti, dobro ispuhati rebra na hladnjaku i promijeniti pastu, također pogledati i jel rade svi ventovi kako spada

edgetm sub 15.8.2020 14:36

Evo update: probao u drugom kućištu, promijenio termalnu pastu i očistio detaljno karticu, opet temperature idu iznad 80 stupnjeva, ovo dakle nije normalno i frustrira ne, kupio sam ovu verziju grafičke da bi je mogao oc, Al s ovim temperaturama na stock ne mogu ništa, ima li ikakvih načina za spustit temp osim undervoltanja. Grafičku sam kupio polovnu i doslovno sam popusio pare... 

edgetm sub 15.8.2020 15:07

Pa undervoltao je ne bi jer sam je uzeo radi overclock potencijala, a ne vidim drugi način za snizit temperaturu, neće promjena termalnih padova 15 ak 20 stupnjeva snizit, na onoliko koliko bi trebala ic