Arctic Skies uto 29.12.2020 17:20

Iskreno ne znam dal su tu. Tek sam dobio racunar. Nisam stavio da mi instaliraju jer sam ja to kontao uraditi. Sto se tice ovog sto si predlozio, morat ces mi na laksi nacin opisat to :) jer ne razumijem sta bi trebao uraditi

R4zOR229 uto 29.12.2020 17:53
Arctic Skies kaže...
Iskreno ne znam dal su tu. Tek sam dobio racunar. Nisam stavio da mi instaliraju jer sam ja to kontao uraditi. Sto se tice ovog sto si predlozio, morat ces mi na laksi nacin opisat to :) jer ne razumijem sta bi trebao uraditi

 I sta baca kad probas instalirati? Sta se tice sheme particioniranja pogledaj link dolje, tamo di na slici pise MBR stavi GPT. Ak imas SSD pogotovo NVME moguce da ti nece povuc drivere ako je MBR.

 

https://rufus.ie/pics/rufus_en.png

Arctic Skies uto 29.12.2020 19:23

Pise please insert a disk into usb drive. Sad gledam po netu sta moze biti. Neka greska ili je otisao kvragu. E fakat cekas racunar 3 sedmice i sad bi ga najradije nabio nogom :)
Odo potrazit jos jedan usb. Trebao bi ga imat.

ihush uto 29.12.2020 20:41
Arctic Skies kaže...
Mislim da vidi HD a ovo je poruka kad pokusam na repair ici

 .. boot-stikič (mod) i postavka biosa trebaju biti kompatibilni-sukladni, tj isti mod. uefi ili klasični bios (legacy, cms..). Kad su različiti ne možeš do diska (i zato si formatirao-obrisao pogrešan, install.).

-ponovi, tj ovisno kako želiš, može uefi mod + jednako napravljen sitikić (rufusom imaš izbor, ili-ili.. msctool ili dvd2usb ne nude izbor nego rade 'superploppy' tj fat32 koji nema boot mod i može se bootati kako želiš..)

-ako kreiraš superfoloppy moraš koristiti f-boot-tipku tj moraš iz menija izabrati pravi mod, vidiš stikić na dva načina.. uefi i stari, ovisno o želji-postavci biosa izabereš i bootaš.

-sad ponovo napravi stikić, resetiraj bios, podesi po želji.. i dalje je kliknext.

Arctic Skies uto 29.12.2020 21:03
R4zOR229 kaže...
Ono sa repairom? Cudno mi je da ti repair izbaci kad tam next stisnes. Jesi probo ovo kaj sam stavio?

Edit: sad sam skuzil, ajd stavi taj log da vidimo. Al probaj svakako ono kaj sam napiso.

Evo da ne pisem, napravi ko u ovom videu

https://youtu.be/o4ilMAAk1Q8

 Ne mogu se dovoljno zahvaliti na ovom linku. Napravio sam ponovo na novom sticku bootabilni preko windowsa. I sad je proslo bez problema. Nisam morao ulaziti uopste shift+f10. Meni nista nije jasno koji mu je djavo bio. Ako ko razumije u cemu je bio k... sa ovim loop u bios? 

Ekipa hvala puno ! Cevapa pive ili veggy hamburgera imate od mene :)