Razni hardverski problemi

PC restart < 10min, poslije sve radi ok

luckyluke ned 27.9.2020 18:32

Nisam znao kako nasloviti temu, a da sve stane unutar zadanog broja znakova. Uglavnom, nedavno sam očistio kompresorom PC i od tada svaki put kada upalim komp redovito se sam od sebe zamrzne i restarta unutar 10 min, a nakon toga može satima radit bez ikakvog problema. Prilično bizaran problem kakav nisam imao do sada. Naravno, u event vieweru uvijek ista poruka kao do sada "kernel power 41 63". Konfa je pod Moj PC. U čemu bi mogao bit problem, je li moguće neki softverski problem ili hardver (napajanje bi rekao pod broj 1, no nemam s čim testirat) ?

boxer pon 28.9.2020 09:33
luckyluke kaže...

Nisam znao kako nasloviti temu, a da sve stane unutar zadanog broja znakova. Uglavnom, nedavno sam očistio kompresorom PC i od tada svaki put kada upalim komp redovito se sam od sebe zamrzne i restarta unutar 10 min, a nakon toga može satima radit bez ikakvog problema. Prilično bizaran problem kakav nisam imao do sada. Naravno, u event vieweru uvijek ista poruka kao do sada "kernel power 41 63". Konfa je pod Moj PC. U čemu bi mogao bit problem, je li moguće neki softverski problem ili hardver (napajanje bi rekao pod broj 1, no nemam s čim testirat) ?

 Probaj u Power Settings promijeniti na High Performance pa testiraj. 

zdravkomali pon 28.9.2020 14:07

Na kraju sam bio odustao od toga da ja sam isprobavam koja komponenta mi radi problem. Odnio na servis i tip mi rekao, matična riknula a da li je procesor dobio nije siguran.

 

Sva sreća nije mi htio ništa naplatiti. Kupio istu polovnu ploču i problemi opet počeli. Odustao od njega i razmišljam o kupnji novog Ryzen-a.

luckyluke uto 29.9.2020 15:45
boxer kaže...
luckyluke kaže...

Nisam znao kako nasloviti temu, a da sve stane unutar zadanog broja znakova. Uglavnom, nedavno sam očistio kompresorom PC i od tada svaki put kada upalim komp redovito se sam od sebe zamrzne i restarta unutar 10 min, a nakon toga može satima radit bez ikakvog problema. Prilično bizaran problem kakav nisam imao do sada. Naravno, u event vieweru uvijek ista poruka kao do sada "kernel power 41 63". Konfa je pod Moj PC. U čemu bi mogao bit problem, je li moguće neki softverski problem ili hardver (napajanje bi rekao pod broj 1, no nemam s čim testirat) ?

 Probaj u Power Settings promijeniti na High Performance pa testiraj. 

 Prebacio sad. Bilo je u nekom DriverBooster profileu, pa ću vidjet kroz par dana kako će se ponašat.

boxer sri 30.9.2020 15:38

Znači to ti se desilo nakon što si propuhao prašinu kompresorom u PC, a prije toga nije bilo?

 

U Power Settingsu>High Performance>Change plan settings>Change advanced power settings

Hard disk>Turn Hard disk power>Never

PCIE Power savings> Off

 

Ažuriraj audio drivere na zadnju verziju. 

 

 

 

Probaj odspojiti sve kablove sa matične ploče i pažljivo - temeljito sve polako spoji - 4/8pin za napajanje CPU, 24 pin u matičnoj, a zatim sve  napojne i SATA konektore za SDD i HDD. Pogledaj da li su SATA konektori labavi na spojevima sa matičnom pločom i diskovima. Testiraj sa rezervnim sata kablom ako imaš pri ruci, uz to skeniraj HDD sa  HD Tune. Izvadi pa ponovno stavi memoriju u RAM utore, testiraj RAM sa Memtestom.  

 

Kakve su temperature CPU-a i diskova prilikom rada i igranja igara?

Da li dolazi  uobzir čista instalacija Windowsa?

 

Sa HWMonitorom pregledaj napone napajanja, da li odstupaju i sl.?

 

To su sve neke općenite provjere koje možeš uraditi da bi pokušao pronaći i eliminisati problem.