Siniša Vuco pon 30.5.2022 12:02

Jučer mi je PC bio upaljen cijeli dan i navečer tijekom igranja igrica sam udrio rukom u stol pa su se PC i monitor ugasili i istovremeno ponovo pokrenuli. Zatim se to opet dogodilo par sekundi poslije i na kraju PC uopće nije palio. Kada bi ga išao upaliti nešto bi bljesnulo na matičnoj. Nakon brzog googlanja malo sam očistio prašinu unutra i ugurao malo bolje kabel od napajanja. Ne sjećam se jesam li ga probao upaliti nakon toga. Jutros sam ga spojio u struju i upalio i evo sada pišem s njega. Je li netko zna šta bi to moglo biti, trebam li ga negdi odniti il nešto tako. PC je star godinu i par mjeseci, imam sve garancije.
Ryzen 5 3600

rtx 3060

asrock b450 steel legend

Corsair tx550m 80+ gold napajanje

robogo pon 30.5.2022 12:09

Meni zvuči kao da kablovi napajanja nisu bili dobro spojeni na pojedine komponente, ili jednu od komponenti. 

 

Ugasi PC, provjeri jesu li svi kablovi napajanja sjeli na svoje mjesto i jesu li sve komponente uključene u svoje portove/slotove kako treba (RAM, grafika, diskovi). 

 

Na kraju, provjeri je li kabel od napajanja sa stražnje strane PC-a u potpunosti uključen u napajanje. 

miki_the_pirat sub 4.6.2022 13:39
Siniša Vuco kaže...

Jučer mi je PC bio upaljen cijeli dan i navečer tijekom igranja igrica sam udrio rukom u stol pa su se PC i monitor ugasili i istovremeno ponovo pokrenuli. Zatim se to opet dogodilo par sekundi poslije i na kraju PC uopće nije palio. Kada bi ga išao upaliti nešto bi bljesnulo na matičnoj. Nakon brzog googlanja malo sam očistio prašinu unutra i ugurao malo bolje kabel od napajanja. Ne sjećam se jesam li ga probao upaliti nakon toga. Jutros sam ga spojio u struju i upalio i evo sada pišem s njega. Je li netko zna šta bi to moglo biti, trebam li ga negdi odniti il nešto tako. PC je star godinu i par mjeseci, imam sve garancije.
Ryzen 5 3600

rtx 3060

asrock b450 steel legend

Corsair tx550m 80+ gold napajanje

manje pit pa ćeš se sjećati makar... a možda iskontroliraš i ispade bijesa

EDIT: sad vidio nick... zaboravi prethodni savjet... nema pomoći