dafaq pet 10.6.2022 19:38

Pozdrav,

 

Prije negdje dvije godine laptop mi se crashao svaki put kada bi koristio njegovu GeForce 940M 2gb. U jednom trenu mi računalo više nije ni prepoznavalo gpu pa sam jednostavno počeo koristiti Intel HD Graphics 5500 integriranu. Reko jebiga riknula graficka, what can I do, barem imam integriranu.

 

Neki dan odjednom ne mogu upaliti računalo. Pojavi se Acer logo i ugasi se. Safe mode normalno. Odlučim danas reinstalirati windowse, odlučim probat Windows 11. Sve radi to trena kada sam probao instalirati drivere za HD5500. Usred instalacije ugasi se laptop ponovo. Odčučim probat Windows 10, ista stvar. Uđem u safe mode, isključim HD5500 u device manageru i sve radi. Znači realno, trenutačno mogu koristi laptop samo za browsanje datoteka. 

 

Moje pitanje, da li mi se uopće isplati nositi laptop na servis? O čemu se radi, zašto su mi s vremenom obje grafike riknule. Imam li netko nekakvu preporuku što bih mogao napraviti.

 

Hvala

ihush pet 10.6.2022 21:54

-servis izvan jamstva... u pravilu neisplativo + nema se što popraviti (nije to limarija na autu pa da ćekićem i malo laka popravi..) tj sve je integrirano na matičnu i tad je problem bilo što popraviti-promijeniti ali moguće je..

-normalno, gpu je najopterećeniji dio današnjeg računala-upotrebe, neovisno gaming-sufranje jer koriste iste resurse tj gpu kao browser..

-normalno, kad nešto crkne iduće na redu je ono do, kao karijes na zubu.. prvo logično mjesto + integrirana grafika je povezana i koristi se kao dual itd.. (nije isto kao dodatna-disktetna zasebna kartica koje se koriste ili-ili mada i to može oboje). .. npr iduće logično mjesto za problem je recimo napajanje, baterija, cpu-pregrijavanje itd.. a starenjem se sve kvari i kad se nešto pokvari-crkne nikad se ne popravi (regenerira) itd tj može biti samo gore što se i desilo..

renato1977 sub 11.6.2022 19:26
dafaq kaže...

Pozdrav,

 

Prije negdje dvije godine laptop mi se crashao svaki put kada bi koristio njegovu GeForce 940M 2gb. U jednom trenu mi računalo više nije ni prepoznavalo gpu pa sam jednostavno počeo koristiti Intel HD Graphics 5500 integriranu. Reko jebiga riknula graficka, what can I do, barem imam integriranu.

 

Neki dan odjednom ne mogu upaliti računalo. Pojavi se Acer logo i ugasi se. Safe mode normalno. Odlučim danas reinstalirati windowse, odlučim probat Windows 11. Sve radi to trena kada sam probao instalirati drivere za HD5500. Usred instalacije ugasi se laptop ponovo. Odčučim probat Windows 10, ista stvar. Uđem u safe mode, isključim HD5500 u device manageru i sve radi. Znači realno, trenutačno mogu koristi laptop samo za browsanje datoteka. 

 

Moje pitanje, da li mi se uopće isplati nositi laptop na servis? O čemu se radi, zašto su mi s vremenom obje grafike riknule. Imam li netko nekakvu preporuku što bih mogao napraviti.

 

Hvala

 Koji je model laptopa?

Hazzard From da Hood sub 25.6.2022 10:53
dafaq kaže...

Acer Aspire F5-571G-33UF

 Sansa za zamjenu postoji i realna je, moj Asus F550L je imao isti probelm na 960M, uspio sam na ebay nac doduse od DELL, kod njih je na zasebnom PCBU, na nekom ruskom forumu sam iskopo backup od biosa za F550L i taj GPU, zalemio na plocu, flasho bios i boom, gpu radi..
Eto ideja ako imas volje strpljenja i ponesto znanja