markanzyxel čet 22.9.2011 13:56

Ovako : Imam napajanje corsair CX600 serija koje je pogonilo sljedeću konfu:

M4A785M- pro

 

phenom II x4 940,

powercolor radeon Hd 4890 PCS

,2 gb DDR2,

HDD 160 sata

 

Jučer mi se komp jednostavno ugasio.Probao sam ponovo upaliti i svi su se ventilatori upalili na pola sekunde i ugasili odmah.Pošto sam prmijetio da se napajanje pomalo grije  jer ipak ova konfa je žedarač struje pa sam odmah pomislio da je on u pitanju. Spojio sam ga na drugi komp i isto je sve ventove pokrenilo na sekund i ugasilo se. Znam da je nešto ošlo u njemu, nema gare pa jel znate što bi bio kvar u njemu i koji servis bi mogao pomoć u blizini mene ( ja sm iz Županje al bi mogo protegnit do osijeka i vinkovaca za popravak)

 

Tu sam na forumu gledao oglase i vidio corsair HX620 napajanje dal bi ovo moglo da se nosi s mojom konfom bez da se muci.

Stolnik čet 22.9.2011 14:25

to se meni znalo prije dogodit.

probaj s maticne otkopcati 24 pinski kabel koji ide s napajanja u maticnu, probaj power cabel koji ide s uticnice u napajanje izvadit pa pricekas malo i opet zastekas il resitiras clr cmos

tako sam ja na prijasnjoj konfi i radilo je uvijek kad mi se to dogodilo{#}

Pero Dinamit čet 22.9.2011 14:32

Probaj prvo ono gore što je napisao iznad mene...

 

Ja sam imao sličan problem. Upalim komp, čuje se na sekundu možda kako se zavrte ventovi i to je to... Dijagnoza: otišla matična. Sada ako imaš koga da probaš eliminirati prvo napajanje, tek onda ostalo...

 

edit:

Napajanje je dovoljno jako za tu konfu.

tiki čet 22.9.2011 14:46

Ako si isprobao i u drugom kompu i ista stvar se dogodila, onda je napajanje u pitanju. Rijetko koji servis ce ti bas popraviti napajanje, vecina ga izvadi i stavi novo i tako rijesi problem. Ako imas kojeg prijatelja elektroničara daj mu da pogleda, u protivnom nosi na garanciju ili kupuj novo. CX serija od Corsaira nije bas poznata po kvaliteti, bilo je dosta problema s njima.

 

HX620 bi trebao vrtiti bez problema tvoju konfu.

markanzyxel čet 22.9.2011 15:18

Probo sam definitivno je napajanje,evo sad sam našo neo shit napajanj od 500w ms pa sam moro grafu izvadit (na integriranoj radi komp) da bi moglo vrtiti konfu. Ako tko ima napajanje koje bi prodo a može mi vrtit konfu tipa ovog corsair tx,hx,il te neke serije, il neki drugi proizvođač nek mi javi ako može jer mi faks počinje za par dana a trebo bi u osijek selit pa da rješim to u dan dva. Ja sam iz županje.

rambox čet 22.9.2011 16:28
markanzyxel kaže...

Probo sam definitivno je napajanje,evo sad sam našo neo shit napajanj od 500w ms pa sam moro grafu izvadit (na integriranoj radi komp) da bi moglo vrtiti konfu. Ako tko ima napajanje koje bi prodo a može mi vrtit konfu tipa ovog corsair tx,hx,il te neke serije, il neki drugi proizvođač nek mi javi ako može jer mi faks počinje za par dana a trebo bi u osijek selit pa da rješim to u dan dva. Ja sam iz županje.

Kak to misliš da ti ima ko prodat, kaj češ sad kupovat neko staro napajanje prek oglasnika čemu zapravo treba ti novo napajanje s ovim dole modelom neče bit problema sigurno.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.030

 

Na ovom linku ispod imaš primjer kaj to napajanje može potegnut u nuždi, za ponevjerovat uglavnom spomenuti forumaš s tog foruma kolko se sječam on je pod istim imenom i na Bug forumu.{#}

 

Uglavnom on je odradil test kaj može izdržat, taj LC Power 460W GP3 model kak je to prošlo vidi se fino jel i7 940 klokan na 3.8hgz sa naponom 1.425 i grafa HD 4870 X2 napajanje to ipak pokreče komp se ne gasi itd.{#}{#}

 

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1637696&postcount=51

markanzyxel čet 22.9.2011 16:33

Kao što sam u drugom svom topicu naveo, šta mislitš dal bi bi ikako moglo na neko vrijeme da vratim grafu 4890 pcs malo OC-anu na ovo backup napajanje ( mislim da je neki FEELII od 500 w,dva 12v raila jedan ima 15A,drugi rail 17A?) Jel bi izgorilo il nešta?

rambox čet 22.9.2011 16:38
markanzyxel kaže...

Kao što sam u drugom svom topicu naveo, šta mislitš dal bi bi ikako moglo na neko vrijeme da vratim grafu 4890 pcs malo OC-anu na ovo backup napajanje ( mislim da je neki FEELII od 500 w,dva 12v raila jedan ima 15A,drugi rail 17A?) Jel bi izgorilo il nešta?

Feel II je ime koje koristi Modecom fima onih 500W je samo za ukras, ta napajanja su slaba prilično i nekvalitetna za tak jaku grafu kakvu ti imaš koja ždere struju itekak kad je opterečena to ti ne bude išlo trebaš kvalitetnije napajanje.{#}{#}

veki22 čet 22.9.2011 16:40
markanzyxel kaže...

Kao što sam u drugom svom topicu naveo, šta mislitš dal bi bi ikako moglo na neko vrijeme da vratim grafu 4890 pcs malo OC-anu na ovo backup napajanje ( mislim da je neki FEELII od 500 w,dva 12v raila jedan ima 15A,drugi rail 17A?) Jel bi izgorilo il nešta?

To je modecom napajanje ak se ne varam, ja bih to zaobišao da sam na tvom mjestu, pogotovo zato kaj imaš 4890.

191x7 čet 22.9.2011 17:45

Jedan XFX Core 450W za nekih 350-400 Kn bio bi taman za to računalo. Unutra je SeaSonic platforma.

 

CX600 ti nije otišlo jer je slabo za navedeni komp već zato što je prva verzija novih CX (430, 500, 500) sama po sebi nekvalitetna i lako kvarljiva.

Nova CX napajanja s oznakom v2 za razliku od prve verzije imaju 80+ certifikat i godinu duže jamstvo (poboljšane komponente unutar napajanja).

Staro CX400 bi bez problema držalo taj komp, to je legendarno napajanje kojeg je Corsair zbog skupe izrade i ove krize zamijenio novom CX serijom.

 

Ako moraš kupiti u Linksu, onda gledaj da uzmeš barem LC Power Silent Giant GP3 550/560/600W, LC Power Pro Line 500/600W ili neki Corsair CX v2.

 

Zar tvoje CX600 nema jamstvo? Ako ima, pa zamijenit će ti ga pod garancijom i vjerojatno ćeš dobiti CX600 v2.

 

191x7 čet 22.9.2011 17:51

Nema dvije godine da se prave CX600, zapravo ima no ne vjerujem da si kupio baš neko od prvih modela...

Ako imaš račun, na njemu ti piše datum kada je napajanje kupljeno i od tog datuma imaš 2 godine jamstva. Ako nemaš račun, ništa - kupuj drugo.

No ako imaš novaca za novo od 350-400 Kn bolje je uzeti novo za te novce nego neko polovno (starije a jače).

Koje su ti trgovine blizu? Dolazi li u obzir naručivanje da stigne dostavom (npr trgovina ADM)? Do koliko kuna?

zoharbizo čet 22.9.2011 17:57
markanzyxel kaže...

Dajme do nekih 300-350 kn ovdi na forumu ako tko nudi i da šalje poštom....

LC GP3 560 na forumu za 250 kuna sa garancijom,pricekaj da ti se javi prodavac,takvo napajanje drzi CF 4890 bez problema.

rambox čet 22.9.2011 17:59
tiki kaže...

Zaboravi na taj FEEL II, i kupi nesto kvalitetno. Ovaj LC koji su ti gore predlozili je vise nego ok, a ako mozes rastegni se i do modela sa 550W.

LC Power 550W nije model pod oznakom GP3, to je jako bitno več je to model sa oznakom 560W ili 650W i nosi na kraju oznaku GP3 po tome se može prepoznat ta provjereno dobra i pouzdana LC Power serije za razliku ostalih koji to baš i nisu.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.031

 

LC Power ima i jednu novu seriju zapravo to je ova stara GP3, linija ali malo ušminkana i drukčijeg izgleda a tehnikalije iznutra su iste ili malo unaprjeđene pa može uzet i ovaj 500W model iz Pro Line serije no ovaj 460W GP3 model je više nego dovoljan itekak.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.035

 

http://www.lc-power.de/index.php?id=324&L=1

 

 

 

volegradele čet 22.9.2011 19:52
Lacko kaže...

otvori napajanje i potrazi napuhnut kondenzator vrijednosti je 2200uF meni vec 3 puta riknuo i isti simptomi pa otvori i pogledaj dali je napuhnut il procurio. ako je zamjeni i deri dalje

Ako su riknuli kondezatori 3 puta onda imaš veliki problem s zagrijavanjem napajanja koje se zna desit usljed rada na max i nekvalitetnih kondezatora!

Uglavnom bolje kupit kvalitetnije i jače napajanje nego svako malo lemit kondiče!

Lacko pet 23.9.2011 06:57

napajanje ima preko 4 godine.. tako da 3 puta u 4 godine je JAKO dobro :))

napajanje je sharkoon 350W i uopce se ne grije. i vent mi je uvijek na minimumu. tako da nije do pregrijavanja nego nasa gradska mreza jede khm. i jos jeftini kondici nakon nekog vremena odu. tako da normalno je to

volegradele pet 23.9.2011 11:10
Lacko kaže...

napajanje ima preko 4 godine.. tako da 3 puta u 4 godine je JAKO dobro :))

napajanje je sharkoon 350W i uopce se ne grije. i vent mi je uvijek na minimumu. tako da nije do pregrijavanja nego nasa gradska mreza jede khm. i jos jeftini kondici nakon nekog vremena odu. tako da normalno je to

Nebi bilo loše jedan UPS stavit!{#}