mario.L_hr čet 19.12.2013 09:41
kaskader kaže...

Pozdrav,,dakle svoj kompjuter sam bio previse palio/gasio u jednom trenutku te se on tada ugasio i kada se upalio pokazao je nekakav error

Da li se pokvario hard disk ili?

 

Uzmi Linux Live CD (preporuka Ubuntu) ili USB (skini odavde), ubaci u optički pogon i pokreni računalo (bootaj s CD-a ili USB-a). Pod programima potraži Gparted i pogledaj što kaže za tvoj disk.

kaskader čet 19.12.2013 10:26
mario.L_hr kaže...
kaskader kaže...

Pozdrav,,dakle svoj kompjuter sam bio previse palio/gasio u jednom trenutku te se on tada ugasio i kada se upalio pokazao je nekakav error

Da li se pokvario hard disk ili?

 

Uzmi Linux Live CD (preporuka Ubuntu) ili USB (skini odavde), ubaci u optički pogon i pokreni računalo (bootaj s CD-a ili USB-a). Pod programima potraži Gparted i pogledaj što kaže za tvoj disk.

probao sam bootovati sa cda windows,no ne moze,nisam imao driver za cd prije ubacen u kompjuter pa sam morao jedan preko usba ubacit...no ne zeli da ucita OS.

mario.L_hr čet 19.12.2013 11:07

Windowsi baš i nisu najprijateljskije okruženje za Live OS. Ubuntu sam predložio jer ćeš podizanjem istog i isprobavanjem otkloniti/potvrditi hardversku grešku. Ubuntu možeš instalirati na USB i onda pokretati računalo s USB-a (neovisno o HDD-u ili optičkom pogonu). druga varijanta ti je Hirens Boot CD.