antonio17 uto 16.3.2010 18:04

Molin vas pomozite mi kako da naštelam grafiku...npr. kad udem u igrici i igrica je zahtjevna al je mogu igrat bez većeh problema na nižoj rezoluciji neznam tipa 1200*720 a moj monitor je rezolucije 1366*766 i onda mi se desi da je slika smanjena i ostatak ekrana je crn,htio bi da slika bude te rezolucije al preko cijelog ekrana...

rambox uto 16.3.2010 23:38
monsi kaže...

Poz,

zanima me dali je moguće zamjeniti grafičku karticu u toshibi l500-1fw, a grafička je intel gma 4500

Tu integriranu graficku na maticnoj ploci ne mozes zamjenit nikak, jedino ak ti Laptop ima mogucnost dodavanja posebne graficke onda mos stavit neku bolju inace nista.Cool

ihush uto 16.3.2010 23:48

-postoji mogućnost (zamjena grafe..)

-to je identično iPodovom rješenju za zamjenu baterije. Isto tako se može zamijeniti i grafička.

-daš im stari notebook, oni tebi daju novi, s jačom grafičkom.

Samo je nadoplata neisplativa... (skupa), jednaka cijeni novog, jačeg laptopa.

Lacko ned 16.5.2010 22:25

pa evo ja sam vlasnik te grafe :D ja igram cod 6 an rezoluciji 1024x768 s time da su sve ostale postavke an minimumu i imam oko 15 fps kada se svuda roka... tako da cod 2 i cod 4 bis bez frke mogo vrtiti..

Jos na toj grafi igram undercover , ut3 ,cod6 i C&C 4

 

 

moja konfiguracija ti je:

proc: intel dual core 2.7ghz e5400 s775

matična. asrock g41m-gs

memorija: crucial 2gb ddr2 800mhz

grafička: intel gma x4500

napajanje: 400w no name

 

Lacko pet 28.5.2010 13:42

ja jbt cod4 jedva vrtim sve na low i rez na 1024 puta 768 i steka imam oko 15 fps a sve na low ama ali azto cod6 ne steka :D

i da nemoj pokusavat staviti race driver grid ili shift u komp jer ti nece raditi an toj grafičkoj jednostavno je ne podrzavaju... undercover sam vrtio bez problema

mario1984 pet 28.5.2010 13:52
Lacko kaže...

pa evo ja sam vlasnik te grafe :D ja igram cod 6 an rezoluciji 1024x768 s time da su sve ostale postavke an minimumu i imam oko 15 fps kada se svuda roka... tako da cod 2 i cod 4 bis bez frke mogo vrtiti..

Jos na toj grafi igram undercover , ut3 ,cod6 i C&C 4

 

 

moja konfiguracija ti je:

proc: intel dual core 2.7ghz e5400 s775

matična. asrock g41m-gs

memorija: crucial 2gb ddr2 800mhz

grafička: intel gma x4500

napajanje: 400w no name

 

hahaha 15 frejmova haha, bez problema cod4? hahahahaha

beska sub 29.5.2010 17:16

Jeli u tebe isto nesto jebe ovaj procesor vamo u sustavu mi pise 2.93ghz i kraj toga 1.58ghz.Sad  neznam dali mi koristi cijeli procesor ili samo toga 1.58.Jeli utebe tako.Kaze mi rodak da j to mozda do maticne nesto triba neke jumpere napravit.I ako mozes rec kako da uden u bios sta triban stisnit ono sve prode brzo nemogu ni windwos instalirat kako triba.A sta se tice maticne isto su sranje i tvoja i moja.Gledao sam samo drugi model da se budale misle.Ima iste specifikacije.

Lacko sub 29.5.2010 23:46

ne meni je normalno 2.7ghz i sa strane isto pise 2.7 samo sta ti imas ovu matičnu koju sam ja htio kupiti ali je nisu imali u diskontu pa su mi poslali jacu tu g41m-GS u bios udes s f2 ili delete stisci oba dvoje i tamo u boot imas quick boot i samo to ugasi pa ces mozda nes i stici vidjet... inace kada instaliras windowse mora ti doci press any key to boot from cd bla bla meni ej na fast boot i dode mi to i stoji po minutu.... za ovo proc probaj napraviti cmos mozda se izdrkalo nes po biosu
ako nije ni to stavi zadnju verziju biosa ;) ... a ako nije ti ni to onda uzmes knjizicu od amtične i tamo ti je ljepo nacrtano kako moras staviti za koji proc ja za svoj nisam trebo mjenjat nista nasrecu

beska ned 30.5.2010 17:56

Kako staviti novi bios di treba kopirat tu datoteku od biosa.Ja mogu instalirat bios i instalirao sam ga ali kad mi pali komp ne dode mi ono pres any key nego moram ga instalirat kada ude u komp onda ubacim cd i ponovo pokrene komp i pocme instalacija i sama ali kako taj bios napraviti.

Lacko ned 30.5.2010 22:02

znaci skines s neta zadnju verziju biosa koja se instlaira preko windowsa pokrenes normalno windowse i instaliras i ako i dalje ti pise isto.... a za onaj boot udes u bios znaci sa f2 ili delete i imas boot options ili priority tebi je first boot device hdd to promijeni na cd ili dvd citac i stisnes f10 da spremi promjene i onda kada budes palio komp ako iams cd od windowsa unutra u citacu ce ti pitati dali zelis bootati s njega...

Zuja pon 31.5.2010 19:07
beska kaže...

Kaze mi rodak da je to mozda do maticne nesto triba neke jumpere napravit.

  Jumperi mogu biti za postavke biosa, ili samog napajanja maticne, ali to nema veze s brzinom procesora. Nema tog jumpera kad stavis umjesto 1-2, 2-3 da ce ti biti overclock  Namigiva

Lacko pon 31.5.2010 23:36

ov amatična iam jumpere za razlicite procesore ako su razlicitih brzina pa je mozda krivo stavio tako da o tome se pricalo.... drugo da imo bis vise na cod6 jer su bas potefili grafiku i stavi iwnet za igrat online i tjt... aj sam dans frendu iso rijesiti komp i dobio sam zauzvrat gainward 7600GS 256mb i evo je sretno se vrti u kompu i igram cod na najvecoj rezoluciji detalji i dalje an low nisu mi toliko vazni i imam 50 do 60 fps :D

Zuja uto 1.6.2010 12:59
Lacko kaže...
ov amatična iam jumpere za razlicite procesore ako su razlicitih brzina pa je mozda krivo stavio tako da o tome se pricalo...

  Razlicite procesore? Sto ti stavljas pentium 4 na AM3 maticnu ili kaj? Ne kuzim  Šutim