DomyS pon 28.9.2020 14:40

Prošlu noć kada sam pokretao igru monitor se zasivio na milisekundu te se računalo zacrnio.

 

Nakon toga poslije svakog pokretanja računala pokreće se "Automatska dijagnostika", kada se to završi izbacuje se poruka kako greška nije pronađena, uz to imam opciju za ponovno pokretanje i napredne postavke.

Nakom ponovnog pokretanja iz ovog prozora računalo se zacrni a ventilatori na grafičkoj se počjnju jako čudno ponašati...

Ukoliko uđem u napredne postavke (nakon ponovnog pokretanja preko gumba) ponuđeno mi je vraćanje sustava na prvobitno stanje, vraćanje vremena, brisanje ažiriranja itd... Ja sam napravio nekoliko operacija (disk drill i brisanje ažuriranja), nakon toga računalo se ponovno pokrene a sa njime i opet dijagnostika i tako u krug.

 

 

VAŽNA NAPOMENA!!!

Tokom cijelog procesa na rubovima monitora se iscrtavaju požutjele i "zabagovane" linije, koje se iscrtavaju i u BIOSu.

 

Vjerujem kako je problem u grafičkoj kartici (zastarijelom r9 270x modelu), ali zanima me vaše mišljenje i ideje.

 

 

Valentin17 pon 28.9.2020 15:28

Prvo probaj napraviti dijagnostiku HDDa, Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost.

Sljedeće bih preporučio sljedeći tutorijal da se odradi, KLIK.

Obriši driver grafičke kartice koristeći sljedeći tutorijal, nakon toga probaj instalirati najnoviju verziju sa stranice AMDa za svoju karticu.

Probaj negdje posuditi drugu karticu za test, potrebno opet obrisati stari driver i snimiti novi za tu karticu.

ps. nadam se da igra koja je stvorila problem nije s nekog torrenta i sl.

 

DomyS pon 28.9.2020 19:35

Problem je što ja uopće ne mogu uć u windows pa ne mogu napraviti većinu koraka, inače igre us sve kupljene (izjegavam piratske baš da se ovakve stvari ne dešavaju).

 

Budem napravio drugi korak i dijagnostiku SSDa, ali sumljam da je do toga problem.

 

Mislio sam reinstalirati windows, jer sam to ionako planirao napravit radi održavanja.

 

Za vikend ću ga odnesti u servis a do tada ako netko ima neki ideju mogu probat.