Vtec čet 27.8.2009 10:55

Napokon nadjoh forum i temu na kome mogu postaviti pitanje za resenje problema :)

 

Dakle, radi se o BSOD-u. U pitanju je ASUS laptop. OS je Vista 64 SP1. Drajveri instalirani koje sam dobio uz laptop i sve je radilo savrseno 10 meseci.

 

Evo 2 slike koje se pojavljuju.

 

http://img48.imageshack.us/i/dsc00436a.jpg/

http://img379.imageshack.us/i/dsc00438u.jpg/

 

Pokazuje razlicite greske poput:

 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA 

 

A sto se tice fajlova koje prikazuje isto na plavom ekranu U TEHNICAL INFORMATION, do sada sam uhvatio ova 2:

 

atikmdag.sys

ntfs.sys 

 

Ako neko ima neki savet, bio bih jako zahvalan. 

Tomislav95 čet 27.8.2009 11:17

Da,istina.A problem može biti u puno toga,hard disk,RAM,software-ski problem.
Kada bi bio problem u hard disku pisalo bi "run chkdsk".Ne znam,probaj(ako imaš cd od windowsa)pokrenuti repair i napisati chkdsk,pa javi šta piše.

Bukva čet 27.8.2009 11:44

0x00000050 (drugi screenshot) -> (Vista SP1), moguće da je RAMa ponestalo

IRQL_ xxxxx -> interupt request -> neka periferija zafrkava proc

PAGE_FAULT xxxx -> adresiranje memorije (swapping, ako se ne varam) -> vjerojatno HDD (povezano sa RAMom)

ntfs.sys -> HDD (inače, ntfs je datotečni sustav)

amd-nešto-nešto - nikad čuo (pogledat ću na googleu)

atikmdag.sys - upućuje na problem sa ATI driverima

 

_______________________________________________

Update HDD drivera.

EDIT: Uptade ATI drivere.

Bukva čet 27.8.2009 14:11

-.- Smatrate... Osijećam se ko fosil Namigiva

 

Iskreno, za 0x00000050 Google tako veli, ne ja; IRQL / PAGE je ono koliko ja znam iz arhitektura (faks), ntfs.sys naučio kada sam se osobno susretao sa tim problemom, atikmdag.sys Google smatra.

 

Anyway, ukratko kada se podvuče crta ja bih rekao da je greška u nekim driverima.

 

Sad, što je ne znam. Ali ja bih nekako išao tim redom. Prvo drivere, ako oni nejdu, probat pregazit OS, ako se opet javlja, vjerojatno do hardwarea. Može biti stvarno da su driveri, a može biti da je nešto na procesoru otišlo. 

Champollion čet 27.8.2009 15:04

Imam ja jedno pitanje koje zahtjeva kratak odgovor. Osmijeh

 

Ovako, prijatelj mi je donio laptop na kojem se nakon startanja pojavljuje BSOD. Jedino što je bilo u mojoj mogućnosti je reinstalacija windowsa koju sam odmah i započeo ali se 15-ak minuta prije kraja instalacije ponovo pojavio plavi ekran.

 

Nakon guglanja shvatio sam da objavljuje pogrešku vezanu za RAM, pa mi samo treba potvrda nekog experta :), da je jedino moguće da je problem hardverske prirode, kako bi prijatelju mogao savjetovat što dalje treba napravit, ili možda postoji još neka mogućnost!?  

Tomislav95 čet 27.8.2009 15:20
Champollion kaže...

Imam ja jedno pitanje koje zahtjeva kratak odgovor. Osmijeh

 

Ovako, prijatelj mi je donio laptop na kojem se nakon startanja pojavljuje BSOD. Jedino što je bilo u mojoj mogućnosti je reinstalacija windowsa koju sam odmah i započeo ali se 15-ak minuta prije kraja instalacije ponovo pojavio plavi ekran.

 

Nakon guglanja shvatio sam da objavljuje pogrešku vezanu za RAM, pa mi samo treba potvrda nekog experta :), da je jedino moguće da je problem hardverske prirode, kako bi prijatelju mogao savjetovat što dalje treba napravit, ili možda postoji još neka mogućnost!?  

Možeš li reći što točno piše?

Champollion čet 27.8.2009 16:15

Mislim da sam bio dovoljno jasan u prethodnom postu, nema smisla pisat točnu pogrešku jer ona otvara mogućnost guglanja a to sam osobno već napravio.

 

Treba mi neko sa iskustvom jer nije moj laptop i ne želim ništa zaje*at, a što se tiče google-a tu se dovoljno dobro snalazim i po tom pitanju mi nije potrebna pomoć.

 

U svakom slučaju hvala na pokušaju, ipak bi bio sretniji odgovorom nekog ko je imao sličan problem a ako takvih nema onda ništa, što je tu je.

 

 

 

 

Bukva čet 27.8.2009 16:25

Doktore, pacijent uimre!

Što mu je?

Neću vam reći! Mogu i ja googlat.

 

Mislim...

Ako sumnjaš na RAM provuci ih kroz memtest... Ali, sve dokle ne kažeš što mu se dešava, više će ti od pomoći biti vidoviti Milan, nego svi zajedno na ovom forumu.

Napiši da si već googleo i da ti takvi odgovori ne trebaju. Ak ti netko C/P sa Googlea, lupi mu Thumbs down i mirna Bosna.

0v3r10rd sub 29.8.2009 07:58

Mda, RAM

 

Ako ti je laptop 10 mjeseci star, vjerojatno je pod garancijom?!

 

MORAJU ti zamjenit RAM. Reklamiraj, reci da ne prolazi memtest (možeš im i pokazat sliku) i moraju ti zamjenit RAM.

 

Sretno!

Sum_of_all_fears ned 30.8.2009 01:01

Kaže da isključiš cache i memory shadow. to ti je kod postavki za RAM ali ti to neće niš pomoć. ako možeš, daj crash dump da vidimo što to točno uzrokuje BSOD i da to središ. Ovako napamet, nešto ne valja sa RAMom (ja sam dobivao tu grešku na starom kompu - jedna pločica je crkla). Provjeri sa Memtestom, možda imaš isti problem...

Prison Breaker ned 30.8.2009 01:05

Dok sam imao svoje RAM-e, to se pojavljivalo i sad sam te RAM-e poslao u servis upravo zbog toga, i od frenda posudio njegove RAM-e da mogu na net dok ne dobijem svoje, i opet isti BSOD. Nije vrag da sad i njegovi RAM-i nevaljaju, a kod njega savršeno rade? Da li je moguće da je nešto drugo osim RAM-a?

 

I kako da ti dam Crash Dump?

Sum_of_all_fears ned 30.8.2009 01:08

Onda neš ne valja sa matičnom... Teško je ovako napamet odredit. crash dump se nalazi u C:\Windows\minidump\ uploadaj ga na neki servis tipa mediafire da možemo do njega pa da ga analiziramo (pogledaj prvi post u temi, sve će ti bit jasno)

Sum_of_all_fears ned 30.8.2009 01:37

hmmm... ntkrpamp.exe se spominje kao dio kernela (ima veze sa driverima) ili tako nešto. jesi što mijenjao na kompu, dodavao neki hardver, updateao drivere i sl? izgleda kao neki problem sa driverima. stavi najnovije - redom - za čipset, grafičku, zvuk i ostalo čega se sjetiš... tako su barem radili na drugim forumima i nekima je uspjelo.

Prison Breaker ned 30.8.2009 14:45

Mijenjao sam procesor. Aha, e sad mi je sve (možda) jasno.

 

Jer flashao sam BIOS, i stavio novi procesor, i nakon toga mi se BSOD počeo pojavljivati stalno, ali drivere za maticnu sam instalirao one koje sam dobio s njom jos prije godinu dana. Znaci sad bi trebao naci noviju verziju drivera i to instalirati ako sam stvari dobro pokopcao.

Nikola5 sub 5.9.2009 11:14

Iam jedan dosta velki problem...

Krenuo sam instalirat windows xp jer sam imo vistu i pri početku instalacija sve krene normalno i odjenom se komp sam od sebe ugasi i prikaže BSOD... Onda ne mogu ni uć u komp ni ništa... A kad krenem intalirati windowse mi se nakon nekog vremena komp samo ugasi tj. laptop... Sad ne znam kako da to riješim i šta je problem...

0v3r10rd sub 5.9.2009 13:37

Vjerojatno je problem u SATA modu. Vista ima ugrađene drivere za SATA kontroler, XP nema.

 

Rješenje je isključiti SATA u BIOS-u. Kao primjer vidi sliku (može biti različito, ovisno o tipu BIOS-a i proizvođaću laptopa. Isključi SATA i to će ti vjerojatno riješiti problem

Sum_of_all_fears sub 5.9.2009 13:38
Nikola5 kaže...

Iam jedan dosta velki problem...

Krenuo sam instalirat windows xp jer sam imo vistu i pri početku instalacija sve krene normalno i odjenom se komp sam od sebe ugasi i prikaže BSOD... Onda ne mogu ni uć u komp ni ništa... A kad krenem intalirati windowse mi se nakon nekog vremena komp samo ugasi tj. laptop... Sad ne znam kako da to riješim i šta je problem...

Ti stvarno misliš da će netko na osnovi te 3 rečenice neš znat o tvom problemu? Prvo - nema konfiguracije. Drugo - uopće nisi napisao što se pokaže na BSODu. Treće - boldano - komp se ugasi, pokaže BSOD a ni Windowsi nisu instalirani? A kad počeš instalaciju (dalje rečenica) to neko vrijeme radi pa se komp ugasi? Imaš problema sa pregrijavanjem (vjerojatno - al prvo reci što piše na BSODu) ili sa SATA kontrolerom. Pokušaj ga onesposobit u BIOSu.

Nikola5 sub 5.9.2009 14:05

Jeste, moj je problem bio u vezi prve poruke jer sam nabrzaka napisao... Idem sad korak po korak :D

Ovako: Krenuo sam instalirat windows xp na vistu i sve je bilo u redu dok se komp nije sam od sebe ugasio. To se i prije događalo dok se pojavio MS Visual i onda se ugasio. Tako i sada... I kad sam krenuo instalirat windows, on se opet sam ugasio... Nisam mogao ni u komp uć jer se pojavio BSOD, al sam ga pustio koji dva sata i sad mogu ući u njega.

Al' još uvijek želim instalirat xp pa ne želim ić sad prenaglo, radije tu pitam! ;)

 

 

OBAVLJENO

Groza uto 10.11.2009 22:59

Na frendovom laptopu mi se jutros pojavia ovi BSOD (BAD_POOL_CALLER)i ne može bootat Windowse (ne može ni u niti jednu F8 opciju), zna li neko šta uzrokuje ovi problem ?

Ovo je STOP Code

STOP: 0x000000C2 (0x00000040, 0x00000000, 0x80000000, 0x00000000)

Surfajući nisam uspija nać kvalitetno rješenje !

Ne mogu postati dump jer ne mogu uć u WIN ni na koji način !