Razni hardverski problemi

BIOS i Windows ne prepoznaju graficku

Day dreaming uto 5.1.2021 13:57

Pozdrav,

 

Susjed kupio sapphire pulse RX570 4GB i ne daje sliku ni prilikom bootanja. Na monitoru izbaci no signal i PC se restarta nakon 10-15 sekundi.

Ventilator graficke se vrti. Kada se spoji na integriranu grafu u Device Manageru samo prikazuje tu integrusu nema RX grafe. U Biosu PCI stavljen kao default slot.

Grafu sam stavio u svoj PC i radi normalno.

 

Do sada je koristio R7 240 koja ne zahtjeva dodatno napajanje 6pinskim konektorom pa sam mislio da je napajanje problem, probali smo moje napajanje koje vrti tu grafu u mom kompu stavit u njegov PC ali bez rezultata.

Probali smo moju R7 250x u njegov PC i također nema slike i Device Manager ju ne prepoznaje.

 

BIOS je updatean na zadnju verziju
Vracen BIOS na default settings
Resetan BIOS vađenjem CMOS baterije
Probali i druge RAM plocice stavit
Ima WIN10 64bit pa smo probali stavit WIN7

Obrisali drivere od stare R7 240
Onemogucili Integrusu u Device Manager

Iskljucili HDD,miša i sve sto je prikljuceno na PC i nema slike ni u BIOSU

 

 

Dakle na Njegovom PC radi R7 240, a ne rade RX 570 i R7 250x 

Imali netko ideju u cemu je problem?

 

 

AMD Phenom II x4 955

Asus m4n68t-mlev2

8GB DDR3 Ram

 

Hvala

Filox uto 5.1.2021 14:19
Day dreaming kaže...

Pozdrav,

 

Susjed kupio sapphire pulse RX570 4GB i ne daje sliku ni prilikom bootanja. Na monitoru izbaci no signal i PC se restarta nakon 10-15 sekundi.

Ventilator graficke se vrti. Kada se spoji na integriranu grafu u Device Manageru samo prikazuje tu integrusu nema RX grafe. U Biosu PCI stavljen kao default slot.

Grafu sam stavio u svoj PC i radi normalno.

 

Do sada je koristio R7 240 koja ne zahtjeva dodatno napajanje 6pinskim konektorom pa sam mislio da je napajanje problem, probali smo moje napajanje koje vrti tu grafu u mom kompu stavit u njegov PC ali bez rezultata.

Probali smo moju R7 250x u njegov PC i također nema slike i Device Manager ju ne prepoznaje.

 

BIOS je updatean na zadnju verziju
Vracen BIOS na default settings
Resetan BIOS vađenjem CMOS baterije
Probali i druge RAM plocice stavit
Ima WIN10 64bit pa smo probali stavit WIN7

Obrisali drivere od stare R7 240
Onemogucili Integrusu u Device Manager

Iskljucili HDD,miša i sve sto je prikljuceno na PC i nema slike ni u BIOSU

 

 

Dakle na Njegovom PC radi R7 240, a ne rade RX 570 i R7 250x 

Imali netko ideju u cemu je problem?

 

 

AMD Phenom II x4 955

Asus m4n68t-mlev2

8GB DDR3 Ram

 

Hvala

 

Jedino što mi pada na pamet je da matična ploča nije baš najbolje. Čudno da bi radila s jednom, a ne s drugom grafikom, ali svašta još ćudnije sam doživio, pa ne bi isključio mogućnost nekog začudnog kvara na matičnoj.

Day dreaming uto 5.1.2021 14:29

Hvala na odgovoru.

I ja sam odmah pomislio da ta je ta matična mozda prestara za RX 570 ali ni moja dosta stara R7 250x ne radi na toj matičnoj.

Pošto za tu matičnu nema drivera za WIN10 probali smo WIN7 stavit i instalirat drivere ali isti problem.
Izgleda da mu jedino preostaje promjenit ploču

Filox uto 5.1.2021 14:45
Day dreaming kaže...

Hvala na odgovoru.

I ja sam odmah pomislio da ta je ta matična mozda prestara za RX 570 ali ni moja dosta stara R7 250x ne radi na toj matičnoj.

Pošto za tu matičnu nema drivera za WIN10 probali smo WIN7 stavit i instalirat drivere ali isti problem.
Izgleda da mu jedino preostaje promjenit ploču

 U teoriji bi svaka matična trebala radit sa svakom grafikom, ako je odgovarajući socket u pitanju, PCI-E ili AGP. E sad, to je dosta stara matična i tko zna kakve je shockove preživjela u životu, tako da može bit svašta.

 

Meni se nije htio upalit komp par sati, 10 puta sam sve vadio i vraćao nazad, bateriju od boisa, sve i nikako da proradi. Zadnji put složim, upali se najnormalnije, radi mjesec dana, onda opet ista priča. Nakon 5 rastavljanja i sastavljanja eno ga sad radi već godinu bez problema. Tko će ga znat, čudno su putevi komputerski.

renato1977 uto 5.1.2021 15:01

Mislim da je tu problem u pci-e...Čitam problem i razmišljam o tome,i ne sječam se više najbolje ali mislim da gpu(tamo neka) nije bila kompatibilna sa matičnom..

Znam da je bila AM3 neka ploča i da je mislim problem bio u pci-e slotu(nešto da nije davao struje koliko treba) a gpu je radio u nekim drugim kompovima ali na toj ploči ne.Vrtim film cijelo vrijeme kaj je točno bilo i ak se sjetim javim ti!A ta ploča kaj ju imaš je ispravna samo valjda postoje problemi sa kompaktibilnošču