Razni hardverski problemi

120mm ventilator direktno na konektor od graficke

mihi999 sri 5.4.2023 00:58

Pozz.

 

Jel mozda netko probao spojiti 120mm ventilatore direktno na konektor od graficke? Nasao sam konektor koji pretvara konektor graficke na normalan 4 pin konektor od ventilatora. Trenutno su na grafickoj 0.3A ventilatori koji su promjera 92mm. Ima ih 3 komada. Uzeo bi NFA12 od Noctue koji rade na 0.15A. 

 

Jel se moze nesto sprzit na grafickoj ako stavim direktno ove 120 mm na njen konektor?

 

imsonotgonnatellyoumyname sri 5.4.2023 11:55

Je, probao sam ja.

Uzeo sam ovaj sa Aliexpresa i radi bez problema. Spojio sam Arctic p12 PWM i normalno radi, čak mogu upravljati s njim preko aplikacije s kojom inače upravljam s ventilatorima na grafi.

Generalno treba paziti da je amperaža jednaka, no ako ti je amperaža manja, nema beda, eventualno će se sporije vrtiti.

 

Mislim u skoroj budućnosti zamijeniti čitavi sustav hlađenja i staviti 2x 80mm ili 120mm Noctua ventilatora na custom 3d printed shroud.

 

mihi999 ned 23.4.2023 18:42

Evo radi odlicno. Uzeo sam slican konektor na amazonu i jos jedan konektor 4-pinski pwm y konektor za ventilatore. 

Uzeo sam Arctic ventilatore jer imaju 3300 okretaja maximalnu brzinu. Rade na 40% a graficka je na 50 stupnjeva.

 

Sve sam povezao s plasticnim vezicama. Ne izgleda estetski bas lijepo al glavno da radi.