Radna iskustva

Ericsson Nikola Tesla (Radna iskustva)

0x4c756b61 ned 14.6.2020 12:47

Bok svima,

Uvjeren sam da na forumu ima dosta ekipe koja radi u ETK, pa bih molio da prenesete svoja iskustva, radne uvjete, raspon plaća, mogućnost napredovanja itd.

Siguran sam da bi mnoge zanimalo.

Mene konretno zanima software dev/engineer posao, ali naravno da su i iskustva ljudi na ostalim radnim mjestima dobrodošla...

neutrino sri 17.6.2020 11:28

Žena osobno pozna nekog lika u Ericssonu koji je dosta visoko pozicioniran u odjelu razvoja. Lik kaže da su plaće male i da su zbog toga davno izgubili dobre ljude.

Ako tome pridodaš oglase za programere koji stoje gotovo 365 dana u godini, jasno je da nitko ne želi tamo. Eventualno pripravnicima to može biti dobra odskočna daska.

Deyo22 sri 1.7.2020 14:47

Hvala na infu, ovo je i meni korisna informacija s obzirom da su me nedavno kontaktirali za poziciju system administratora. 

Cuo sam vec od par ljudi da situacija tamo nije dobra, no nitko nema ili ne zeli dati nekakve konkretne informacije. 

unique83 sri 1.7.2020 15:32

Bok. Što se uvjeta rada tiče, sve je super. Opuštena atmosfera, dobri ljudi, nikakvih zamjerki na to. Možeš raditi od doma kada god ti zatreba, što je meni recimo veliki plus. Početna pripravnička ti je relativno mala čak i sa VSS, ali svake godine sindikat pregovara sa upravom budžet za povišice i u pravilu svaku godinu možeš dobiti povišicu (ovo ovisi o tvom menadžeru), s tim da je svake godine i nakakva mala sindikalna povišica (250 kuna brutto prošle godine, 100 kn pretprošle). Računaj da imaš i 500 kuna neto za prehranu i prijevoz 360. Ja konkretno imam nešto više od 50% veću brutto plaću nego kada sam počeo (prije 2 i pol godine), s tim da se nadam povišici i ove godine :-). Također, nakon što si u firmi duže od godinu dana stječeš pravo i na bonuse/nagrade koje u pravilu iznose oko 6-7% godišnje brutto plaće (ovisno o poslovnim rezultatima). Dvije su nagrade pa kada to zbrojiš, možeš gledati na to kao na 13. plaću otprilike (a u biti bude i nešto više). Ako imaš djece dobiješ 600 kuna po djetetu za sv. Nikolu, regres je 4000 kn (ove godine 3000 zbog korone), a također bude i nekakav predujam godišnje nagrade u 12. mjesecu + bon za Interspar 600 kuna.

Ne znam što je vama svima mala plaća i što mislite da bi jedan programer, ali ako pogledam prosjek plaća u svojoj branši, na Moj posao, recimo da sam tu negdje u prosjeku, a naravno očekujem da ću kroz koju godinu biti iznad tog prosjeka.

 

duke3d pon 25.10.2021 11:23
unique83 kaže...

Ne znam što je vama svima mala plaća i što mislite da bi jedan programer, ali ako pogledam prosjek plaća u svojoj branši, na Moj posao, recimo da sam tu negdje u prosjeku, a naravno očekujem da ću kroz koju godinu biti iznad tog prosjeka.

 

 Ma kakav prosjek na Moj posao. Tamo stoji 6700 kn već zadnjih 4 godine. Baš si našao reprezentativan primjer.