Programiranje

Weebot's Alphabetical Adventures

Hambrle sub 9.2.2013 19:47

Pozdrav svim forumašima {#}

Došao sam tu da dokažem da zapravo i na BUG-u može da zaživi projekt {#}

Ajde da počnem.

Radi se o 2D flash igri koja je povezana sa websiteom preko PHP-a i MySQL-a.

Glavni cilj igre je prolazak kroz nivoe i skupljanje razbacanih slova, koje na kraju levela treba složiti u riječ.

Caka je u tome što korisnici zadaju te riječi korisnicima.

Kada se korisnik registrira na web site, on dobija opciju da kreira svoju igru i da zada svoje riječi. Onda drugi korisnici to igraju.

Trenutno je prvi world završen, drugi planiramo završiti uskoro, a moramo jer je igra zamišljena kao projekt na olimpijadi projekata, koja će vjerovatno biti održana u Rumuniji, Turskoj i još dosta drugih zemalja.

Trenutno smo osvojili zlato na olimpijadi projekata u Bosni, tako da se nadamo da će nešto i biti od ovoga :D.

Imamo samo mali bug a to je kada se igra kreira, za peti level treba upisati fiksno 5 riječi, inače neće raditi, ali to ćemo riješiti ubrzo.

Pa, volio bih kad bi i vi, forumaši, se registrirali na website, i kreirali koju kreativnu igru sa kreativnim riječima, čisto da podržite projekt :)

Ugl, da pojasnim, jer mnogima će vjerovatno biti nejasno kako funkcionira to zadavanje riječi.
Kada napravite igru, dobit ćete da možete customizirati svaki level, i za svaki level ćete moći maksimalno zadati 10 riječi. Sistem će odabrati random riječ i ispremetati je po levelu. Naravno, ne morate unositi sve riječi za svaki level, već je dovoljna jedna riječ po levelu, čisto da sistem ima šta ispremetati :)

Igru možete naći ovdje

Hvala puno svima koji će podržati

xDinichx ned 10.2.2013 14:24

Ajmo ljudi malo podrške, igra je zanimljiva i super osmišljena, ali vjerujem da većina vas zna, da kod ovakvih projekata treba osim kvalitetne aplikacije i ljudi koji će pomoći da aplikacija odnosno projekt stvaro dođu do izražaja...

Aktivirajte se malo :)

Hambrle ned 10.2.2013 14:49
rooswelt1991 kaže...

Jesi razmišljao o portu za Android/iOS?

 

Nisam igrao igru, ali sami koncept se čini dosta zanimljiv, i mislim da bi mogla imati jako puno uspijeha na mobitlnim platformama...

Ah, ona se već može pokrenuti na Androidu (nisam iOS probao), ali ne radi sistem :D

Treba samo osmisliti čitav koncept sa ovim websiteom i svim da se porta na android.

A sumnjam da će biti pravog porta jer ne znam Javu :/

Možda nekad u budućnosti, a sve mi ovisi kako bude prošla na PC-u :D

Hvala ti šta se interesuješ ;)

Hambrle ned 10.3.2013 11:18

Sljedeće šta sam mislio napraviti je neki shop za customizaciju lika (npr. kape, šeširi i sl.). I možda da se oni kupuju virtualnim novcem koji se dobije kad se pređe neki game ili nešto slično? I World 2 sam planirao po snijegu, a Weebot bi imao skije umjesto točkova :D. I još neke sitnice, bugove popraviti. I kad sve to riješi, ja se nadam da će biti port na android, ali mi se nekako ne radi to jer vidim da nisu ljudi baš zainteresirani :/