Programiranje

Config.nt i autoexec.nt u Windows7 64 bitnim

vjeko333 pon 31.10.2011 08:31

Da bi koristio jedan računalni program, na xp-u mi je bilo potrebno editirati ove dvije datoteke, staviti set clipper f=95 i povečati broj otvorenih datoteka. U Window7 32 bitnim, postoje ove dvije datoteke, ali u 64 bitnim ne. Kako da uredim slijedeće postavke u 64 bitnim Windows7?

Gnjavator sri 2.11.2011 08:09
vjeko333 kaže...

Da bi koristio jedan računalni program, na xp-u mi je bilo potrebno editirati ove dvije datoteke, staviti set clipper f=95 i povečati broj otvorenih datoteka. U Window7 32 bitnim, postoje ove dvije datoteke, ali u 64 bitnim ne. Kako da uredim slijedeće postavke u 64 bitnim Windows7?

Na 64 bitnim Windowsima DOS programe možeš potjerati samo kroz virtual PC ili neki drugi softver pošto X64 više ne podržava pokretanje DOS programa uopće. Moooožda bi ti radilo pod DOSBox-om.

Gnjavator sri 2.11.2011 08:18
vjeko333 kaže...

Znači, DOS je ubijen.

Pa, mogu upogoniti program sa DOSBox-om, ali eto, ove postavke ne

pa probaj taj set clipper f95 staviti u neki batch kod pokretanja tog DOS programa, ili na kraj dosbox config datoteke pa ako ti radi super, a ako ne, onda ti pomaže samo neki virtual PC na kojem digneš DOS.

vjeko333 sri 2.11.2011 10:32

Evo, uspio sam u DosBox config datoteku upisati set clipper=f95 i uredno prihvaća. To se u windowsima xp podešavalo u system32/autoexec.nt datoteci.

Ali, kako da povečam fileove, dakle files=20 da bude files=200, što se u windowsima xp podešavalo u system32/config.nt datoteci.

Može li i to nekako kroz Dosbox?

Gnjavator sri 2.11.2011 11:32
vjeko333 kaže...

Evo, uspio sam u DosBox config datoteku upisati set clipper=f95 i uredno prihvaća. To se u windowsima xp podešavalo u system32/autoexec.nt datoteci.

Ali, kako da povečam fileove, dakle files=20 da bude files=200, što se u windowsima xp podešavalo u system32/config.nt datoteci.

Može li i to nekako kroz Dosbox?

Pa ako ti program normalno radi onda ti to ne treba, valjda DosBox podrazumjeva više...

rustweaver sri 2.11.2011 15:18
vjeko333 kaže...

Pa ne radi program normalno. Izbacuje mi dos error 3 i dosta funkcija ne radi. Mislim da treba povečati files=20 na files=200 (tako je bilo u xp-u i 32 bitnoj 7-ici). A kako to napraviti?

Dosbox je interno podesen na 127 maksimalno otvorenih datoteka. Ne postoji mogucnost mijenjanja te postavke bez kompajliranja kompletnog programa. Pogledaj ovdje.

 

Zato sam ti ja kompajlirao verziju sa podrskom za 255 istovremeno otvorenih datoteka.

http://www.mediafire.com/?o81g1splcg8b84q

(nije kompajliran sa SDL_NET pa nema podrsku za mrezu, mogu napraviti i takav build ako bude bilo potrebno)

 

Inace dos error 3 je "path not found", mozda i nije problem uzrokovan nedostatkom podrske za veci broj istovremeno otvorenih datoteka.

hrx čet 3.11.2011 10:37

Možeš instalirati FreeDOS u virtualni stroj - npr. VirtualBox (pripazi na jednu stvar - VirtualBox platform packages su pod GPL licencom, tako da ih možeš koristiti bez problema u poslovnom okruženju, dok je opcionalni VirtualBox Oracle VM VirtualBox Extension Pack (dodaje podršku za USB 2.0, RDP i PXE boot - mislim da ti ništa od navedenog nije potrebno) samo za osobnu ili akademsku upotrebu, te isprobavanje (evaluation use)).

hrx čet 3.11.2011 15:19
vjeko333 kaže...

Stavljam error koji mi se izbacuje u prilogu 

Najvjerojatnije se radi o tome da takvo ime datoteke nije dozvoljeno u FAT datotečnom sustavu - dva znaka iza S nisu dopuštena. Drugi razlog bi mogao biti da je disk u DOSBoxu postavljen kao read only (ali ne vjerujem - default je read/write).

vjeko333 čet 3.11.2011 18:59

Izgleda da se radi o tome što je TMP od programa postavljena samo za čitanje. Budući da nisam administrator, kako bi mogao, možda pomoću Hirens cd-a promijeniti dozvolu toj mapi? Imam Hirens cd verziju 15, čuo sam da u njemu ima Total commander i da se pomoću njega mogu promijeniti dozvole. A nikak da nađem to.

vjeko333 pet 4.11.2011 07:41

Evo, uspio sam bootati Hiren's cd i u njegovom exploreru postaviti dozvole na mape i podmape programa, dakle isključiti read-only opciju bez administratorske suglasnosti. Ali. Ali, zašto je još uvijek pozicionirana točka na read-only. Dakle, kad ju isključim i kliknem u redu, ponovnim pregledom vidim da je pozicionirana opet, kao da nije isključena.

Jel se tko kuži u to?

hrx pet 4.11.2011 08:39

Moguće je - dva znaka iza s u list.txt nisu dozvoljena u FAT datotečnom sustavu. Moguće je da se samo radi o pogrešnom prikazu na ekranu, a problem je s read only pristupom.

 

Većina DOS programa bila je izolirana u svojem direktoriju (danas bi rekli - portabilna), tj. sadržavala sve što je bilo potrebno za rad i neovisna o smještaju na disku (podjednako su radili smješteni u C:\, D:\Programi ili neko treće mjesto). Probaj (ako možeš) kopirati program negdje gdje imaš dozvoljen read/write pristup i vidjeti radi li bez problema.