toxic sri 20.5.2009 18:41
Ag008 kaže...

Temp. moga procesora pri nekoj igrici je oko 62C, i pri tome mi je hladnjak od procesora na 6000 RPM, i kako sada smanjiti temp, i je li to normalna temp.?

 ako koristis stock cooler sve je dobro ti procesori podnose temperature od 70 stupnjeva.

u idle-u tj u stanju mirovanja koliko stupnjeva ti ima proc?
Hyperion sri 20.5.2009 18:41
Mike Litoris kaže...

 

Koji proc? Koji cooler? Koja igrica?

 

Malo više podataka...

 

 

 piše ti u moj PC.


Nebi se taj smjeo tak puno grijati, oko 50C u loadu ne više. (kako 6000okr/min, ni na hd4870 nemože toliko onaj vent doć)

idle 30-40C , load 40-50C treba biti otprilike. Meni je sa freezerom 64 pro bilo malo manje od tog još.(5000+ BE @3.1GHz 1,375-1,4V)
Aerendyl sri 20.5.2009 18:45

60C je preporučena max u loadu. Iako su sada poceli izrazito vruci dani, razumljivo je i povečanje temp. Otvori komp i ocisti ga malo pa vidi dali ce se sta spustiti. Takoder, imas klimu u sobi?

 

Meni nisu visoke, ali bih morao ocistiti, a neda mi se :D

Mike Litoris sri 20.5.2009 18:46

 

 

Ok, sorry, nisam se sjetio. AMD je izdao jednu seriju 6000+ procesora

koji imaju tvornicku gresku i griju se iznad svake dopustene vrijednosti.

Obicno se mijenjaju u ovlastenim servisima odnosno kod domacih distributera.

Znam to jer radim u servisu i imali smo sigurno 10ak slučajeva u zadnjih godinu

dana, ljudim se grijao abnormalno i smrzavao zbog overheata.

Takodjer i 5200+, no on je druga prica.

 

Probaj ga na drugoj ploci, mozda ti kenjaju senzori. Probaj flash-at plocu.

Ako je i dalje isto reklamiraj ga. 

 

Koja je razlika u idle i full load temperaturi?

 

 

Ag008 sri 20.5.2009 18:50

imam hladnjak koji sam dobio uz procesor (4pin) no, sada je temp. oko 45C i 4400 RPM, i gotovo se ništa ne čuje, kada dođe do 5000, onda malo, ali kada je na 6000RPM, onda je zbilja kao avion, mislim je li teorijski moguće ta brzina ili mi je brzina povećana za 2000?

Hyperion sri 20.5.2009 18:55
Ag008 kaže...

imam hladnjak koji sam dobio uz procesor (4pin) no, sada je temp. oko 45C i 4400 RPM, i gotovo se ništa ne čuje, kada dođe do 5000, onda malo, ali kada je na 6000RPM, onda je zbilja kao avion, mislim je li teorijski moguće ta brzina ili mi je brzina povećana za 2000?

 Znam ja šta je 5000okr/min kod 80milimetarskog ventilatora blago rečeno FEN ZA SUŠIT KOSU. 4000okr/min je malo slabije ,ali isto turbina.

To nešto krivo pokazuje očito!
ribar sri 20.5.2009 20:37

dok se ne dimi dobro je, moj je na cirka 60 uvik, tribalo bi pocistit one prasine mrtvik pauka i buba ca se nakupilo na kuleru, samo me straj da ne dobijen alergiju pa reko sta cu se pacat djabe kad radi i vako i nako

Bellatrix sri 20.5.2009 22:33
Hyperion kaže...


Nebi se taj smjeo tak puno grijati, oko 50C u loadu ne više. (kako 6000okr/min, ni na hd4870 nemože toliko onaj vent doć)
idle 30-40C , load 40-50C treba biti otprilike. Meni je sa freezerom 64 pro bilo malo manje od tog još.(5000+ BE @3.1GHz 1,375-1,4V)
 ovo je točno rečeno!!
@autor teme.. jesi pokušavao otvoriti kućište? ostavi jednu stranicu otvorenu neko vrijeme i ukoliko se vent uspori problem ti je cirkulacija zraka u kućištu... nekako je najlogičnije!
a možda i senzor laže za te razlike u temp....
Mike Litoris kaže...

 

 

Ok, sorry, nisam se sjetio. AMD je izdao jednu seriju 6000+ procesora

koji imaju tvornicku gresku i griju se iznad svake dopustene vrijednosti.

Obicno se mijenjaju u ovlastenim servisima odnosno kod domacih distributera.

Znam to jer radim u servisu i imali smo sigurno 10ak slučajeva u zadnjih godinu

dana, ljudim se grijao abnormalno i smrzavao zbog overheata.

Takodjer i 5200+, no on je druga prica.

 

Probaj ga na drugoj ploci, mozda ti kenjaju senzori. Probaj flash-at plocu.

Ako je i dalje isto reklamiraj ga. 

 Misliš imaju loš stock kuler ili nešto drugo?
Očigledno kod mene nije ta serija(vidi moj pc) radi na stock hladnjaku! U loadu ne prelazi 52°C.
doktor1 čet 21.5.2009 13:04

Meni su se temperature sada kada je došlo ljeto podigle u idle-u sa 30-35 na 45-55 (soba na katu ispred mora). Sada je normalno da su temp veće kada smo i mi u loadu pod većim opterećenjem u ovoj vrućini. Ali nije za zabrinut se, ipak dolazi ljeto, godišnji, karte, more, ledena pivica, a komp u ljetni san pa će i meni i njemu idle i load temperature osjetno pastOsmijeh.

- rješenje kako zaustaviti pregrijavanje za vrijeme ljetnih vrućina..Cool

191x7 čet 21.5.2009 13:19

 

Sniženje temperature za ljetne dane:

- zamjena termalne paste na procesoru

- čišćenje kućišta i hladnjaka

- otvorena stranica kučišta i ventilator koji u nju puše

 

Meni radi tako bez problema.

Pošto imam Athlon XP 3200+ to se grije ko pečnica.

Thermaltake Vulcano 10+ to sve fino hladi.

Escudo čet 21.5.2009 14:04
Ag008 kaže...
Ag008 kaže...

a, ovo je nešt pokvareno 1. jezgra 21C,a druga 18C, a sam cpu 50C, je li normalno to za 1 i 2. jezgru?

 je li ovo normalno?
 ne, no freaking way da su jezgre tako hladne...
Escudo čet 21.5.2009 14:15
Ag008 kaže...

onda su valjda svi senzori pokvareni

 moguce, al ajd provjeri temp u biosu ako nisi, tamo ti naj tocnije pokazuje, ako je i tamo jezgra oko 20c a cpu 50 onda su senzori.

i jos jedna metoda, probaj stavit prst na toplo odvodne cijevi od coolera (ako ih ima, neznam taj cooler tocno) ako su malo tople ili haldne onda sve ok, ako ti ostane koza na njima proc ti se pregrijava.

@zzz ili to da.
Hyperion čet 21.5.2009 19:03
Ag008 kaže...

pa, stavio sam ga 1minutu nakon što se ugasio, ove zlatne cijevi su tople, ali ne vrele, a odok je vrh ventilatora malo vruć, ali ništa nije vrelo

 To nije to, moraš stavit prst dok je u full loadu dok radi.
Bladepu čet 21.5.2009 19:16

Ja bih se ubacio u ovu temu.


Danas sam bio kod frenda koji ima Athlon 64 x2 6000+ i gore je Arctic Cooling Freezer 64 pro kuler (ispravno montiran sa ispravnom količinom termalne paste).

Dok je komp u 100% loadu, everest i speedfan pokazuju neke nebulozne temperature (vidi sliku) a sam blok od kulera koji je na cpuu je mlak (lagano zagrijan kad je 100% load ali opet dovoljno hhladan da se može dirati prstom bez problema i duže vrijeme).

Ja sumnjam da je senzor na matičnoj otišao jer ipak sumnjam da bi CPU vrtio Orthos bez rušenja pod temperaturama od 110-120c.


Sad, dali je netko imao takvih sličnih problema, i dali netko imam kakav savijet?