Procesori i MBO

Scythe Katana 3 ili AC Freezer 7 Pro Rev.2

rambox sub 14.5.2011 18:34
Caesar et Brutus kaže...
xxCROsainTxx kaže...

Scythe Katana 3

 

AC Freezer 7 Pro Rev.2

 

Na hladnjak planiram max potrošiti 200kn.

  Katana3, naravno.

Izvoli link: http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+SCYTHE+Katana+3+SCKTN-3000A+White+Box%2C+za+AMD&option=artikl&id_kategorija=05090306&id_artikl=050.903.181

U tom cjenovnom rangu imaš i ovaj, no osobno ne bih išao na njega pored Katane3: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6458

Samurai ZZ je zapravo Katana 3, ali u ležecem položaju ljencina onak šaljivo ili preciznije Downdraft CPU hladnjak.{#}

 

Uglavnom koji god se model kupi, Katana 3 ili Samurai ZZ ista je prica kaj se tice kvalitete hlađenja procesora to sigurno itekak. Samurai ZZ ima jednu dobru dodatnu osobinu, jer hladi i cipset te prostor oko sebe memoriju ili naponski dio procesora. Ovisno kak se okrene jer puše direktno na maticnu plocu, takvu mogucnost Katana 3 nema zbog drukčije konstrukcije.{#}

 

 

http://www.silentpcreview.com/article1049-page8.html

 

 

 

 

rambox sub 14.5.2011 21:02

Nisam znal da Links nudi Xigmateck, to su tek sad nedavno vjerojatno ubacili u ponudu a nisam tu firmu hladnjaka nit videl još kod nas u ponudi ak dobro pamtim.{#} Taj hladnjak je itekako bolji, od Katane 3 ili Samurai ZZ no za njega treba skidat maticnu plocu zbog montaže osim ak kucište vec nema onu rupu na sredini predviđenu baš za to. Uglavnom odlican hladnjak vjerojatno Bestbuy, u našim ducanima trenutno bez greške zakljucak u testu sve govori kratko i jasno za 220kn super plati i nosi kome treba.{#}

 

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=104&type=specification

 

http://www.pro-clockers.com/cooling/1827-xigmatek-gaia-sd1283-cpu-cooler.html?start=4

 

http://www.youtube.com/watch?v=2iB-MiaDYJQ

froggybone sub 14.5.2011 22:52

Da gaia je definitvno dobar hladnjak za tu lovu.

 

A što se tiče instalacije - evo samo da spomenem,

 

danas sam dva sata izgubio na instaliranje Scythe Njinje -debele mrcine

 poradi koje sam morao počupati sve komponente i vaditi matičnu...

 

Nema druge kada se proc pregrijava....

 

rambox sub 14.5.2011 23:15
froggybone kaže...

Da gaia je definitvno dobar hladnjak za tu lovu.

 

A što se tiče instalacije - evo samo da spomenem,

 

danas sam dva sata izgubio na instaliranje Scythe Njinje -debele mrcine

 poradi koje sam morao počupati sve komponente i vaditi matičnu...

 

Nema druge kada se proc pregrijava....

 

Prema testovima Gaia je malo bolja, od Coolermaster Hyper 212Plus koji kod nas košta 300kn a kolko košta Gaia znamo pa ne treba ništ više reci.{#}{#}

ivanoile ned 15.5.2011 10:07
xxCROsainTxx kaže...

Još ću vidjeti za Gaiu, ali mislim da ću ipak kupiti Katanu 3.

 Uzmi nju,lako se stavi,dobro hladi,ja ju cujem tek iznad 2100 okretaja/min.Samo nemoj stavit onu pastu sto dobijes uz nju.

zoharbizo ned 15.5.2011 12:22
ivanoile kaže...
xxCROsainTxx kaže...

Još ću vidjeti za Gaiu, ali mislim da ću ipak kupiti Katanu 3.

 Uzmi nju,lako se stavi,dobro hladi,ja ju cujem tek iznad 2100 okretaja/min.Samo nemoj stavit onu pastu sto dobijes uz nju.

zasto ne?sycthe pasta?ja je stavia i hladi vise nego dobro 

Father_Dougal ned 15.5.2011 19:42

Gledao sam negdje testove tih pasti, i u biti dobije se stupanj ili dva, što sa kvalitetnim hladnjakom ne da ne predstavlja problem, nego ne vidim svrhu... :)

Još jedan glas za Katanu, prije par dana sam ju ubacio u stroj, tako tih hladnjak dugo nisam imao. Temperature u loadu ne prelaze 35C.

BlueMax uto 31.5.2011 08:59
rambox kaže...

 

Prema testovima Gaia je malo bolja, od Coolermaster Hyper 212Plus koji kod nas košta 300kn a kolko košta Gaia znamo pa ne treba ništ više reci.{#}{#}

pa zasto preporucujes cooler koji nema za kupit kod nas?

BlueMax uto 31.5.2011 09:13
Father_Dougal kaže...

Gledao sam negdje testove tih pasti, i u biti dobije se stupanj ili dva, što sa kvalitetnim hladnjakom ne da ne predstavlja problem, nego ne vidim svrhu... :)

Još jedan glas za Katanu, prije par dana sam ju ubacio u stroj, tako tih hladnjak dugo nisam imao. Temperature u loadu ne prelaze 35C.

Cuj, 1-2 stupnja cesto znaci i vise od 100 kn razlike u cijeni samog coolera pa je razumno dati 20-30kn vise za pastu koja ostvaruje tu razliku. Osim toga razlika zna biti i dosta veca na visim temperaturama. Tvojih 35C u loadu granici sa razmisljanjem o pokvarenom senzoru (ako pricamo o full loadu pod occt, prime, fumark, video render...).

Uglavnom, ako se neci ici na visoki OC buka je najbitnija kod coolera i tu je Katana puno bolja od Hypera, Freezera i Performe. Za pastu je najbitnije da zna koju ne kupiti (Spire, pogotovo Blue) a i pozeljno bi bilo da nije elektrovodljiva jer neiskusniji korisnik moze napravit veliku stetu.

power_user uto 31.5.2011 09:18
BlueMax kaže...
rambox kaže...

 

Prema testovima Gaia je malo bolja, od Coolermaster Hyper 212Plus koji kod nas košta 300kn a kolko košta Gaia znamo pa ne treba ništ više reci.{#}{#}

pa zasto preporucujes cooler koji nema za kupit kod nas?

Ima za kupit oba, u Linksu

CroVandal uto 31.5.2011 09:26
BlueMax kaže...
CroVandal kaže...
Gaia ima u linksu!

219 kn, nelosa cijena, pogotovo uzevsi u obzir da se radi o Linksu. 

Nema links tako lose cijene i vecinom imaju puno vise robe od drugih ducana! webshopovi su jeftniji zna se zbog cega!

Anphonic uto 31.5.2011 10:07
CroVandal kaže...
BlueMax kaže...
CroVandal kaže...
Gaia ima u linksu!

219 kn, nelosa cijena, pogotovo uzevsi u obzir da se radi o Linksu. 

Nema links tako lose cijene i vecinom imaju puno vise robe od drugih ducana! webshopovi su jeftniji zna se zbog cega!

I ne samo to nego Links ima jednaku cijenu i za sve načine plačanja. Ponajviše mislim na kreditna ovdje jer webshopovi na takva plačanja nabiju cijenu ili kamatu pa nerjetko Links ispadne jeftiniji kod većeg šopinga (npr. cijela konfa).

Father_Dougal uto 31.5.2011 11:37
BlueMax kaže...

Cuj, 1-2 stupnja cesto znaci i vise od 100 kn razlike u cijeni samog coolera pa je razumno dati 20-30kn vise za pastu koja ostvaruje tu razliku. Osim toga razlika zna biti i dosta veca na visim temperaturama. Tvojih 35C u loadu granici sa razmisljanjem o pokvarenom senzoru (ako pricamo o full loadu pod occt, prime, fumark, video render...).

1) ako imam ovako pristojne temperature, ne vidim razloga ZAŠTO kupovati skuplji hladnjak, ili termalnu pastu. Drugo su overclockeri, no ako njih veseli trošiti novce na to, neka im. Kućnom korisniku takvo što ne treba.

 

2) Ovisi gdje mjeriš temperaturu :) Jezgre su na "visokih" 58C u loadu (evo, upravo gledam, jer kodiram x264), CPU je 38. To je sasvim OK, jer maksimum za jezgre za C2D procesore je 85C, kada se procesor jednostavno ugasi :) temperatura kućišta procesora je oko 60C u tom slučaju. Mojeg procesora, ne bilo kojeg :)

BlueMax uto 31.5.2011 11:48
Father_Dougal kaže...

1) ako imam ovako pristojne temperature, ne vidim razloga ZAŠTO kupovati skuplji hladnjak, ili termalnu pastu. Drugo su overclockeri, no ako njih veseli trošiti novce na to, neka im. Kućnom korisniku takvo što ne treba.

 

2) Ovisi gdje mjeriš temperaturu :) Jezgre su na "visokih" 58C u loadu (evo, upravo gledam, jer kodiram x264), CPU je 38. To je sasvim OK, jer maksimum za jezgre za C2D procesore je 85C, kada se procesor jednostavno ugasi :) temperatura kućišta procesora je oko 60C u tom slučaju. Mojeg procesora, ne bilo kojeg :)

Temperature su ti odlicne i nikakav razlog za kupovinu skupljeg hladnjaka nemas. Katana je i dovoljno tiha na tim temperaturama tako da ni tu nemas problem ako nisi picajzla a ako i jesi to se rjesava promjenom venta a ne cijelog hladnjaka. Onih 35C sam mislio da govoris za jezgre, jer je ta temperatura najbitnija i obicno se ona iznosi, sto bi bilo nerealno malo i upucivalo bi na netocan senzor.

"Visokih" 58C je 12-15C nize od mojih temperatura koje me nimalo ne zabrinjavaju. 

Caesar et Brutus ned 5.6.2011 22:08
john_ryder kaže...

jel bi išla katana 3 na moju matičnu (asrock 870 extreme 3) ?

  Naravno da bi, Katana3 ide na gotovo svaku matičnu. Do 200kn to je best-buy cooler, do 250kn to je Xigmatek Gaia SD1283, dok je do 300kn to Zalman CNPS10X Performa.