Procesori i MBO

MSI P55-GD65 kakva je ta ploča!

5542 pon 9.11.2009 22:37

nejde mi baš nešto engleski pa zato vas pitam el to valje ... nije baš pre skupa ko neke asusove .. pa neznam dal bi bila dobra da kad još malo padnu cijene za božič kupim tu i intel i5 i hd 5850 ... jedino me muči matična ... a ta mi se nekak dopala što ima te gumbe   za overclockanje ... ali neznam dal je bolja , kvalitetnija, od asusa ili gigabyta

ihush pon 9.11.2009 23:38
5542 kaže...

Hoče neko nešto objasnit ... nejde mi engleski ... pa ako je netko dobre volje da malo pojasni kvalitetu razlike između asusa gygabyta i msi-a   jer mi se taj msi nekak sviđa!

 ASUS i Gigabyte, su dvije ozbiljne firme, prije par godina su planirali udruživanje.. Rade kvalitetne proizvode ali kao i svi imaju široku 'lepezu' tj. više klasa proizvoda, upravo dijelovi (kondenzatori i hladnjaci) razlikuju MBO-e..

MSI, ASR itd.. su jeftinija rješenja, teoretski identična, u praksi ipak ima razlike (kao kod automobila)... Dakle, kad kupuješ 'zvijer' zbroji ukupni iznos, tek onda uspoređuj razliku imeđu skuplje-jeftinije MBO i razmisli dali ima smisla potrošiti par tisuća i istovremeno štedjeti na par stotina kuna?... MBO je ipak osnova za stabilan rad. Neka uvrnuta logika, nikad ne kupovati sredinu, jer jeftinija također radi, dok skuplja nudi 'nešto' uz kvalitetu...kao, oprema tj, RAID, FireWire, eSATA itd... obično se nalaze na skupljim modelima, pa to zapravo određuje -namjena, ne toliko cijena. I najjeftinija mora raditi, u suprotnom je neispravna. Možda će tebi biti kritetij PCIex -x2kom s xFire/SLI ili nešto treće....(OC?)...

giga uto 10.11.2009 19:13
5542 kaže...

Zanimame kakva je ova ploča

oče ti bit dovoljno ako ti kažen da misijevi inžinjeri usko surađuju s gigabajtovo tvornicom matični ploča a neka su rješenja indetična onima na gigabajtovim pločama nešto su jeftinije od gigabajte ali su isto kvalitetne i dobre za klok kao i popularni gigabyte ploče

bas uto 10.11.2009 19:17

Ne znam kakva je ta ploca, ali ja sam imao vec 3 MSI-eve ploce i dosao sam do zakljucka da nikad vise necu kupit najskuplju (kakti najbolju MSI seriju) plocu.

Sve iznad 1k kn od MSI-a je pusiona, nakrcane svom silom dodataka i uvijek nekaj crkne, ne radi ili slicno.

Trenutnu plocu sam vec 2 puta reklamirao i dva puta je zamijenjena identicnom novom i svaki put slican problem.

 

Najbolja ploca od MSI-a koju sam imao je bila prastara 64x serija koja je u svoje vrijeme kostala manje od 900 kn.

Svaku slijedecu sam uzeo skuplju od 1k kn i nista osim problema.

 

To ti je ko peugeot 607 nakrcan svom silom dodatne opreme kojeg nemos vozit jer je non stop na servisu :)

 

Da se vratim na temu kad pogledam sto sve nudi u paketu ploca djeluje odlicno ali ja ju nebih kupio zbog vlastitog iskustva.

Ako ti se bas svidja dobro prouci sve probleme s tom plocom na http://forum.msi.com.tw/

 

e da obrati pozornost na kompatibilnost memorijskih modula sa plocom jer MSI ploce znaju imat problema sa nekim proizvodjacima!

M4X uto 10.11.2009 19:19
5542 kaže...

aha, a u tom je stvar ... znači reklama čini čuda

 

da,pogotovo kod asusa,oni znaju nabijat cijene,kako matičnih tako i grafičkih samo neznam zašto više nema DFI,asrock,ESC i abit matičnih?
giga uto 10.11.2009 19:23
bas kaže...

 

 

Najbolja ploca od MSI-a koju sam imao je bila prastara 64x serija koja je u svoje vrijeme kostala manje od 900 kn.

Svaku slijedecu sam uzeo skuplju od 1k kn i nista osim problema.

 

To ti je ko peugeot 607 nakrcan svom silom dodatne opreme kojeg nemos vozit jer je non stop na servisu :)

 

 

to za pežo 607 si potpuno u pravu

 

a što se tiče tvog iskustva nemoj mislit da i gigabajt matične nemaju problema imaju i te kako zato postoji garantni rok koji je visokih 2 godine na čipove sasvim ok mada ima ploča starih 15g i još uvjek rade

191x7 uto 10.11.2009 19:28
M4X kaže...
5542 kaže...

aha, a u tom je stvar ... znači reklama čini čuda

 

da,pogotovo kod asusa,oni znaju nabijat cijene,kako matičnih tako i grafičkih samo neznam zašto više nema DFI,asrock,ESC i abit matičnih?

 

DFI jest teže naći kod nas.

Asrock je skoro svugdje dostupan (pogledaj samo Links, ADM, Protis, a da ne kažem i druge).

ESC jest nedostupan valjda.

Abita nema kad je propao pa se inženjeri  ostali razišli po drugim firmama.

vexx5555 uto 10.11.2009 20:56
giga kaže...
bas kaže...

 

 

Najbolja ploca od MSI-a koju sam imao je bila prastara 64x serija koja je u svoje vrijeme kostala manje od 900 kn.

Svaku slijedecu sam uzeo skuplju od 1k kn i nista osim problema.

 

To ti je ko peugeot 607 nakrcan svom silom dodatne opreme kojeg nemos vozit jer je non stop na servisu :)

 

 

to za pežo 607 si potpuno u pravu

 

a što se tiče tvog iskustva nemoj mislit da i gigabajt matične nemaju problema imaju i te kako zato postoji garantni rok koji je visokih 2 godine na čipove sasvim ok mada ima ploča starih 15g i još uvjek rade

 Što vi imate protiv Peugeota?!!

 

Moja je preporuka Asus P7P55D (Pro,EVO,Deluxe).

Hyperion uto 10.11.2009 23:08
vexx5555 kaže...
giga kaže...
bas kaže...

 

 

Najbolja ploca od MSI-a koju sam imao je bila prastara 64x serija koja je u svoje vrijeme kostala manje od 900 kn.

Svaku slijedecu sam uzeo skuplju od 1k kn i nista osim problema.

 

To ti je ko peugeot 607 nakrcan svom silom dodatne opreme kojeg nemos vozit jer je non stop na servisu :)

 

 

to za pežo 607 si potpuno u pravu

 

a što se tiče tvog iskustva nemoj mislit da i gigabajt matične nemaju problema imaju i te kako zato postoji garantni rok koji je visokih 2 godine na čipove sasvim ok mada ima ploča starih 15g i još uvjek rade

 Što vi imate protiv Peugeota?!!

 

Moja je preporuka Asus P7P55D (Pro,EVO,Deluxe).

Neisplati se za te pare što si dao za nju, bolje da si uštedio za novu grafu.

bmw_power sri 11.11.2009 19:16

Osobno, iako iz ne prevelikog iskustva, MSI nije po pouzdanosti na nivou, ali po tom pitanju i o ASUS-u imam lošije mišljenje od Asrocka, o Gigabyte-u nemam pojma, a s Asrockom imam jako dobra iskustva, a u zadnje vrijeme mislim da su najviše i radili da podignu percepciju imena na višu razinu uz zadržavanje prihvatljive cijene.

macho_st čet 12.11.2009 13:31

Ja imam navedenu ploču i mogu ti reći da sam oduševljen s njom. Za Asus i Asrock nemam pojma,a s obzirom da na poslu koristim gigabyte-ovu UD5 primjetio sam da je overclocking puno lakši i stabilniji na "jadnoj" MSI ploči, pogotovo kad su temperature u pitanju.

5542 čet 12.11.2009 15:31

E pa hvala puno znači ipak je dobro da uzmem MSI, a procesor svakako ču uzet i5 750 jer je najispaltiviji a ima odlične perfrmanse .... uz to uzimam i vodeno hlađenje corsair hydro h50 i miran sam 4 godine