Procesori i MBO

MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi

Spiridon čet 3.9.2020 23:00

Pozdrav.

Našao sam na Njuški povoljnu MBO ali fali joj jedan pin. Prodavatelj kaže da radi i bez tog pina.

Guglao sam i vidio da je to moguće jer taj pin , recimo, može biti 1 od 10-ak pinova za uzemljenje pa ostali preuzmu posao.

Neki lik je čak naveo da mu je radio neki AMD FX-55 bez jednog pina koji je kontrolirao utore 2 i 4 za RAM (koristio je samo utore 1 i 3).

 

Što vi kažete na to? Kupiti tu ploču ili ne?

nicky.sl čet 3.9.2020 23:21
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Našao sam na Njuški povoljnu MBO ali fali joj jedan pin. Prodavatelj kaže da radi i bez tog pina.

Guglao sam i vidio da je to moguće jer taj pin , recimo, može biti 1 od 10-ak pinova za uzemljenje pa ostali preuzmu posao.

Neki lik je čak naveo da mu je radio neki AMD FX-55 bez jednog pina koji je kontrolirao utore 2 i 4 za RAM (koristio je samo utore 1 i 3).

 

Što vi kažete na to? Kupiti tu ploču ili ne?

 Sve je moguće ali ja to nebih kupovao. 

Čitatelj pet 4.9.2020 12:50

Pa istina je da se ne koriste svi pinovi sa svim procesorima, neki su rezerni overflow,

neki su samo mase, a neki su planirani za nesto trece i OEM ih moze implementirati za nesto trece.

 

E sad, moze biti da sa njegovim procesorom sve radi, i da rade i svi DIMM-ovi, svi PCI-e, USB, SATA i ostale sabirnice,

a moguce da nesto od toga ne radi a nije provjerio, jer recimo ima jedan disk, jedan DIMM itd.

 

A moze biti da sa tvojim procesorom uopce nece raditi, ili da ce raditi, ali odredjena komponenta nece, tipa

jedan DIMM slot ti nece raditi, ili dual-chanell nece htjeti raditi, mozda jedan SATA port ne radi, ili PCI-e 16x radi kao 8x.

 

Ne znas dok sve ne probas, a cisto sumnjam da ce ti netko dozvoliti da 2-3-4 sata sve istestiras.

 

Moj osobni savjet - ako cijena nije uzasno dobra, preskoci. I kad je cijena dobra, ima razloog tome.