Procesori i MBO

Hladnjak povukao proc iz socketa

kleky pet 9.1.2009 20:12

Ljudi, spasavajte....krenuo sam zamjenit staru pastu...na AM2 socketu(tj procesoru).Maknuo sam klinove koji drze hladnjak...i krenuo ga vaditi...micao sam ljevo desno gore dolje... i neide...povukao sam malo jace...i iscupao proc zajedno s hladnjakom i socketa..dok je ona polugica bila spustena...ofc..

 

socket djeluje fizicki ok..al kako skinuti proc sa hladnjaka.....pokusao sam i rukama i polugom ...al neide...on je STVARNO zaljepljen...mislio sam ga vratit zajedno s hladnjakom al nemogu pogodit tocno pinove...Spasavajte

kleky pet 9.1.2009 20:52

probat cu.!! btw...ako zanima koga...hladnjak je stock a proc X2 5000

 

pasta je neka starija verzija od coolermastera...( sviva plasticna tuba) a hladnjak je zabetoniran za proc...on se ni milimetar ne mice

ManchesterUTD pet 9.1.2009 20:52
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
toxic pet 9.1.2009 20:58
ManchesterUTD kaže...
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
 nije opasno ali bolje da ga zagrije lakse ce ga maknut. opasno je ono nasilno cupanje procesora van inace svima dajem jedan lijep savjet prije vadenja procesora upali komp na 10-ak min i izgasi pa vadi mislim da razlog svi znaju.
ManchesterUTD pet 9.1.2009 21:01
toxic kaže...
ManchesterUTD kaže...
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
 nije opasno ali bolje da ga zagrije lakse ce ga maknut. opasno je ono nasilno cupanje procesora van inace svima dajem jedan lijep savjet prije vadenja procesora upali komp na 10-ak min i izgasi pa vadi mislim da razlog svi znaju.
 pa moras kas e zalijepi, zalijepi se zbog vakuma, a kad ga guras sastrane nemas sta ostetit pinovi su gore ti ha guras sastrane na rub
toxic pet 9.1.2009 21:06
ManchesterUTD kaže...
toxic kaže...
ManchesterUTD kaže...
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
 nije opasno ali bolje da ga zagrije lakse ce ga maknut. opasno je ono nasilno cupanje procesora van inace svima dajem jedan lijep savjet prije vadenja procesora upali komp na 10-ak min i izgasi pa vadi mislim da razlog svi znaju.
 pa moras kas e zalijepi, zalijepi se zbog vakuma, a kad ga guras sastrane nemas sta ostetit pinovi su gore ti ha guras sastrane na rub
 nemoras ga nasilno cupat vidis da nejde pusti ga lijepo zapalis komp kako sam reko na 10 min i onda izgasi i izvadi ga van bez frke ovo je kriv pristup opcenito vadenju coolera ili bilo sta radit sa hardwareom sila se ne smije upotrebljavat.
ucim na vlastitim greskama jer sam zbog koristenje sile prilikom stavljanja harda  skoro osto bez prsta. e sad ko voli nek izvoli.
Joe Cavallo sub 10.1.2009 17:23
ManchesterUTD kaže...
toxic kaže...
ManchesterUTD kaže...
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
 nije opasno ali bolje da ga zagrije lakse ce ga maknut. opasno je ono nasilno cupanje procesora van inace svima dajem jedan lijep savjet prije vadenja procesora upali komp na 10-ak min i izgasi pa vadi mislim da razlog svi znaju.
 pa moras kas e zalijepi, zalijepi se zbog vakuma, a kad ga guras sastrane nemas sta ostetit pinovi su gore ti ha guras sastrane na rub
 Ti očito nisi skužio kad je rekao da je ta pasta tvrda ko beton i da ga nemože micat lijevo desno!! Mom bratu ( koji je serviser ) frend mu je prodao komp i proc je bio ZALJEPLJEN za hladnjak ( ne doslovce s ljepilom ) jer se pasta full stvrdnula da je jedva skinuo ga!! Tako da jedino da ga zagriješ pomalo da se ta pasta malo omekša!!

p.s. E da!! Ljudi često čine grešku što nakrcaju previše paste misleći da će bolje hladit! Pogrešno!! Dovoljno je tek tolko da prekrije proc i netreba biti debeli sloj nego tanki!!
Batista sub 10.1.2009 17:57
Joe Cavallo kaže...
ManchesterUTD kaže...
toxic kaže...
ManchesterUTD kaže...
kleky kaže...

nemogu pogodit pinove.(rupice) kad ga vracam...stavit cu ga na radijator...da vidim dal ce pomoc

 e covjece nepokusaji vratit zajedno sa hladnjakom savit ces sve pinove, nego gurni procesor prema rubu, poslusaj me neces nista unistit, i meni je to tako sa zalmanom i onda gurne procesor prema rubu i on sam spane, nije to nista opasno...-
 nije opasno ali bolje da ga zagrije lakse ce ga maknut. opasno je ono nasilno cupanje procesora van inace svima dajem jedan lijep savjet prije vadenja procesora upali komp na 10-ak min i izgasi pa vadi mislim da razlog svi znaju.
 pa moras kas e zalijepi, zalijepi se zbog vakuma, a kad ga guras sastrane nemas sta ostetit pinovi su gore ti ha guras sastrane na rub
 Ti očito nisi skužio kad je rekao da je ta pasta tvrda ko beton i da ga nemože micat lijevo desno!! Mom bratu ( koji je serviser ) frend mu je prodao komp i proc je bio ZALJEPLJEN za hladnjak ( ne doslovce s ljepilom ) jer se pasta full stvrdnula da je jedva skinuo ga!! Tako da jedino da ga zagriješ pomalo da se ta pasta malo omekša!!

p.s. E da!! Ljudi često čine grešku što nakrcaju previše paste misleći da će bolje hladit! Pogrešno!! Dovoljno je tek tolko da prekrije proc i netreba biti debeli sloj nego tanki!!
 2+2=4
ihush uto 24.2.2009 18:17

... (edit?)

-može, tehnika ikebane, reiki ili starostrojarsko razmazivanje... ali to su sve tehnike koje se uče godimnama (ja sam iz prošlog stoljeća-tisućljeća...pa znam)

-jednostavno tanak sloj paste, temperatura i feder učine ostatak (dok višak završi na procu..)

te 'male rupice' su zapravo kreteri.. u nano svijetu, ne brini o tim detaljima. :)

Romano ned 1.3.2009 13:51

hahaha.E,stvarno svakakvih ljudi ima.Inace,ako nikad nisi skidao kuler s procesora,uvrijezeno je pravilo da ostavis komp da vrti neku 3d aplikaciju.Istekas ga iz struje i onda skidas cooler dok je topal u slucaju da je termoljepljiva pasta primjenjena na kuleru.Prvo skines kopce kulera sa socketa,i onda ga rukom mices lijevo desno i lagano vuces van,ali skroz lagano vuces.Ne znam kako bih ti drukcije docarao rijec lagano.