LuKa_HR sri 21.10.2009 21:29

Trebali bi mi vaši savjeti oko procesora i matične,ja sam konto uzet Phenom II 940 i Asrock M3A770DE,to dvoje je 1700 kn i ne bih htio trošit više na to.

Ostale komponente koje su u planu su : 2x DDR3 2048MB ( 2GB ) Kingmax , HDD Samsung 320GB , Corsair CX400 te DVD upisivač LG GH22NS , oko grafičke kartice se još nisam odlučio ali sam konto uzet HD 4670 ili 9800 GT ili možda neku polovnu,razlog tome je što imam u planu dogodine kupit neku jaču karticu.

E sad me zanima da li je dobra kombinacije CPU/MBO te dali se može išta bolje izvuć za te pare?

zero cool čet 22.10.2009 10:09

Za ovo prvo će, da ti odmah kažem biti puno drukčijih miišljenja, ja smatram da nije toliko loše, a za grafulju budući da smatraš da ćeš uzest novu dogodine, onda može HD jer je osjetno jeftinija(ako ćeš novu naravno) od 9800GT, ali ako poslije ne budeš uzimao, onda je bolje da imaš 9800GT, jer je budimo realni jača od priložene HD 4670.

ihush čet 22.10.2009 10:20

-svatko ima svoje razloge, potrebe i ukuse... konfiguracija je kao i stotine drugih. HDD-320, koliko košta 500GB (zadnji put kad sam provjeravao, bio je kunu jeftiniji...)? Za MBO možda neku solidniju marku (to vrijedi i za ostale komponente) jer se često štedi na krivim mjestima.

pod009 čet 22.10.2009 11:13
LuKa_HR kaže...

U vezi grafičke ću još odlučit,dogodine sigurno ide nova.

Što se tiče matične,ova od asrocka jedina ne prelazi limit,ima li neka koju bi mi preporučili?

Gigabyte MA770-UD3 rev. 2.0

ihush čet 22.10.2009 11:20
LuKa_HR kaže...

U vezi grafičke ću još odlučit,dogodine sigurno ide nova.

Što se tiče matične,ova od asrocka jedina ne prelazi limit,ima li neka koju bi mi preporučili?

-ako nešto prelazi limit, zadnja komponenta za štednju je MBO (napajanje, HDD..), uštedi na VGA ili CPU, njima cijene konstantno padaju. Najjednostavnije, uzmeš jedan 'keks' RAMa, i nakon mjesec-dva lako dodaš još... MBO s integriranom VGA je također opcija, sad već postoji hybrid-CF/SLI. Treba znati gdje i kako štedjeti. Dok razlika u cijeni MBO na ukupni iznos jednostavno nesmije biti ograničenje.

 

(niti dobar auto nesmije imati loše kočnice/gume..)

btw. DDR2 je poskupio dvostruko u zadnjih par mjeseci, do nove godine će DDR3 biti jeftiniji od DDR2.

igy čet 22.10.2009 11:29
LuKa_HR kaže...

Da,razumijem,onda ću probat izvuć još koju kunu ili ću kao što kažeš uzet 2GB pa kasnije još 2,nego da li je ova matična ok - Gigabyte MA785GT-UD3H ?

jedino što ti ta ploča podržava samo am3 procesore

cro_blue čet 22.10.2009 11:38
zero cool kaže...

E, zapravo, htio bih si dat nadopunu, možda da ne uzmeš ovu asrock matičnu, zapravo nemoj uopće asrock, ljudi imaju loša iskustva sa njima, nađi nešto bolje.

Nemoj tako! U posljednjih godinu dana nisam čuo apsolutno niti jednu primjedbu na ASRockove ploče. I sam imam jednu s kojom već godinu dana nisam imao nikakvih problema. Istina da je Gigabte bolji izbor ali tu razliku u kvaliteti debelo i naplati.

 

Pitanje je samo možeš li se financijski uklopiti s Gigabyteovom MBO. Što se tiče ASRocka, vjeruj mi, nije on ništa lošiji ili nepouzdaniji od Gigabytea, ASUS-a ili nekog trećeg.

Buhaha čet 22.10.2009 12:11
LuKa_HR kaže...

Trebali bi mi vaši savjeti oko procesora i matične,ja sam konto uzet Phenom II 940 i Asrock M3A770DE,to dvoje je 1700 kn i ne bih htio trošit više na to.

Ostale komponente koje su u planu su : 2x DDR3 2048MB ( 2GB ) Kingmax , HDD Samsung 320GB , Corsair CX400 te DVD upisivač LG GH22NS , oko grafičke kartice se još nisam odlučio ali sam konto uzet HD 4670 ili 9800 GT ili možda neku polovnu,razlog tome je što imam u planu dogodine kupit neku jaču karticu.

E sad me zanima da li je dobra kombinacije CPU/MBO te dali se može išta bolje izvuć za te pare?

Ok, ovo je sve ok jedino ne vidim di je tu napajanje koje je srce i osnova dobrog računala, loše napajanje je uzrok 99% svih kvarova.

OCdale čet 22.10.2009 12:26

Ma uzmi si nekog intela(quad 9400 ili 9550) i meme 4-8 GB ddr2  i ostane ti love za neku dobru Graf, obzirom da si naveo da trenutno želiš rabljenu preporucio bi ti ATI 4850 ili 4870 definitivno najbolji omjer za uloženo / dobiveno, ai cjena im jako pada Smijeh

Los Sam uto 27.10.2009 23:42

Apsolutno, ukoliko je unutar par mjeseci garancije uobicajeno ti je uzeti cijenu artikla sa nabava.net, odabrati najnizu cijenu, ali nekog renomiranog ducana tipa Protis, ADM i oduzet cirka 15%.
Tom metodom izaslo bi te 350kn tako da si na zelenoj grani.