overdeath ned 5.7.2009 12:48

Core i5 imati ce sabirnicu s manjom porpušnošću, imati će dvokanalni memorijski kontroler za razliku od i7, te će imati još neke isključene mogućnosti.

Koristiti će svoj Socket, sa 1156 pinova (zbog mem kontrolera).

Cijena bi im rebala biti niža od i7.

Za sad su poznata 3 modela, a to su 2,66Ghz, 2,93Ghz, 3,2Ghz.

Hyperion ned 5.7.2009 13:02
M4X kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/core-i5-rujnu/96883.aspx

http://www.itbaza.com/id-1761-Intel_Core_i5_specifikacije_i_cijene_vijest.aspx

 

zanima me više o tome kad dolaze i specifikacije?

 

i5 bi trebali bit konkurencija phenom II procesorima jel tak?

šta se tiče gaminga trenutno core 2 duo E7*** ili E8500 je čak bolji i od 955 BE,po svemu tome i5 bi trebali bit super procesori ili?

spominje se i da će bit dobri oveklokeri

Neisplate se pored x3 720, da nekažem da x3 710 (2,6GHz) ubije boga u E8500 u gta4, FC2 koje koriste više jezgri, a takvih igara će sve više izlazit, kupovat dualac ako imaš preko 1000kn para je stvarno glupo.

 

Što se tiče Core i5, ako cijena bude niska možda i prođe,ako on pak bude koštao 1500+ kn + matična 1000+ kn, onda je intel sam sebe pokopao. Tko bi to kupovao pokraj core i7 920 koji košta mrvicu više?

 

achtung ned 5.7.2009 13:08
Hyperion kaže...
M4X kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/core-i5-rujnu/96883.aspx

http://www.itbaza.com/id-1761-Intel_Core_i5_specifikacije_i_cijene_vijest.aspx

 

zanima me više o tome kad dolaze i specifikacije?

 

i5 bi trebali bit konkurencija phenom II procesorima jel tak?

šta se tiče gaminga trenutno core 2 duo E7*** ili E8500 je čak bolji i od 955 BE,po svemu tome i5 bi trebali bit super procesori ili?

spominje se i da će bit dobri oveklokeri

Neisplate se pored x3 720, da nekažem da x3 710 (2,6GHz) ubije boga u E8500 u gta4, FC2 koje koriste više jezgri, a takvih igara će sve više izlazit, kupovat dualac ako imaš preko 1000kn para je stvarno glupo.

 

Što se tiče Core i5, ako cijena bude niska možda i prođe,ako on pak bude koštao 1500+ kn + matična 1000+ kn, onda je intel sam sebe pokopao. Tko bi to kupovao pokraj core i7 920 koji košta mrvicu više?

 

ja mislim da ce se i oni uozbiljit i da ce maticne zai 5 biti ispod 1000 kuna jer im onda stvarno nema profita jer ce svi otic na AMD AM3.ja cu cekat do rujna i vidit kako se stvari razvijaju jer sad trenutno nemam para za novi komp  ado rujna cu skupit.

ManchesterUTD ned 5.7.2009 13:15
M4X kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/core-i5-rujnu/96883.aspx

http://www.itbaza.com/id-1761-Intel_Core_i5_specifikacije_i_cijene_vijest.aspx

 

zanima me više o tome kad dolaze i specifikacije?

 

i5 bi trebali bit konkurencija phenom II procesorima jel tak?

šta se tiče gaminga trenutno core 2 duo E7*** ili E8500 je čak bolji i od 955 BE,po svemu tome i5 bi trebali bit super procesori ili?

spominje se i da će bit dobri oveklokeri

mislim da nece bit konkurencija PhenomimaII 9xx, nego 8xx, otkud ti pade na pamet da je e7xx i e8500 bolji od 955BE, je u starim igrama sta neznaju za vise jezgri, a sto se tice i5, mislim da ce bit dobri procesori ali skupi, ne mislim sad kao i7 nego skupi za oni sta nude, i jois tu dolazi jedna stvar nadogradivost zbog itelovih socketa za razliku od AMD kupis jednu maticnu i idu svi njihovi procesori u nju.

BORG sub 12.9.2009 22:23
legend kaže...

Sad se dvoumim izmedu Phenoma 955 BE ili da kupim taj intel i5 ako je bolji

Normalno intel, nemas se ni sekunde razmišljat kad je bolji.

 

 

EDIT: phenom nema šanse kod nehalema (Lynnfield-a)

legend sub 12.9.2009 22:25

Super, ma zapravo nisam ja neki fan ni jednog ni drugog ali kad je nesto bolje od nečega i kad je ujedno i jeftinije pa zasto neuzeti, zasto biti fan i dati vise para ;) Hvala na odgovoru jos cu vidjeti par reviewa od i5

BORG sub 12.9.2009 22:27
legend kaže...

Super, ma zapravo nisam ja neki fan ni jednog ni drugog ali kad je nesto bolje od nečega i kad je ujedno i jeftinije pa zasto neuzeti, zasto biti fan i dati vise para ;) Hvala na odgovoru jos cu vidjeti par reviewa od i5

Također nisam fan niti amd-a a niti intela, sad je intel bolji i isplativiji do nedavno je to bio amd.

 

Svakako se jos informiraj.

 

@dery, također da sad kupujem nebi se dvoumio ni sekunde.

dery sub 12.9.2009 22:58

Pa to je ludilo kako se lako oc-a.Usudija bi se reči da najviše daje od svih četverojezgrenih procova za 1400 kn.Ne mogu virovat da je tako jeftin uspoređujući  na stare qudonje kad su izašli.Po meni je najbolji procesor od svih sada.

pod009 sub 12.9.2009 23:25
skočko kaže...

decki,sad si bas uzimam i7 920 i zanima me,dali je taj core i5 4x2,83 bolji od i7 920 za gaming.e sad dali promjeniti misljenje ili ostati pri core i7 920???

Bolji je i5! Zato što zasad nema igara koje koriste više od 4 jezgre procesora,a i5 ima tehnologiju Turbo boost koja povećava množitelj (tako i povećavajući takt) kad se koriste jedna (takt je 3.2 ghz) ,dvije ili tri jezgre (2.93 ghz).Moj prijedlog je da uzmeš i7-icu jer su matične sa P55 čipsetom još skupe,ali ako možeš sačekati 2-3 tjedna da padne cijena onda uzmi i7 860 ili i5 750.

legend kaže...

Sad se dvoumim izmedu Phenoma 955 BE ili da kupim taj intel i5 ako je bolji

Intel je bolji u 95% testova i dosta manje troši,a i jeftiniji je tako da uzmi i5.

BORG kaže...

EDIT: phenom nema šanse kod nehalema

Mala greška,kodno ime i5 i i7 (8x0) serije je Lynnfield

Thorien Kell ned 13.9.2009 09:55

 

Čitam također testove i usporedbe i riječ je o zbilja odličnom i relativno povoljnom procesoru.

 

Eh sad postoji tu i druga strana medalje - kućnom korisniku vulgaris koji se igra podosta (usudio bi se reć da je dobar dio, ako ne i

većina ovao foruma takva) i koji procesorski zahtjevne aplikacije (razne photoshopove, programe za obradu videa i autocadove)

otvara par puta mjesečno   - njemu vrlo brz procesor rijetko treba no treba mu zato opaka grafička. Kad se cijene stabiliziraju za

koji mjesec onda bi i5 platforma mogla koštat oko 2800kn (i5 1300kn; mbo 700kn; memorija 800kn) dok core2quad platforma slične

nazivne brzine ne bi smjela bit skuplja od 1900kn (c2Q 900kn; mbo 500kn; memorija 500kn)

 

U teoriji bi za prosječnog korisnika bilo daleko isplativije uzet stariju platformu i višak para utrošit u perifreriju i grafičku jer kao što

znate, procesor igra relativno malu ulogu u broju FPSa u igrama a aplikacije koje ga zbilja opterećuju su u običnom, svakodnevnom

radu za većinu korisnika prilično rijetke.

 

No u praksi malo će njih odoliti "zovu sirena" i uzet će napredniju, bržu, i više sexy platformu, a i ja bi mogao bit jedan od njih, *ebiga ;-)

troublemaker ned 13.9.2009 10:44
BORG kaže...

Evo usporedba potrošnje, i5 ide u prilog kaj malo trosi Cool

 

E još neko nek mi spomene potrošnju procesora kao bitan podatak ja bum se upucal..... pa ljudi potroše na benzin,cugu,kokain,žene sumljivog morala,kladionice i neznam šta 3000kn mjesecno a po forumima se ljudi hvataju za slamku spasa od 15kn na mjesec(ako i to).....ako vas stvarno brine 15kn na mjesec pored svih ostalih troškova onda ste stvarno rođeni u krivo vrijeme.....bolje bi bilo zagreb 1942. godine recimo....

fabijan654321 ned 13.9.2009 11:17
doctor_crash kaže...

Kolko je brži od Phenom II 955?

Sprema mi se rođendan pa pitamSmijehCoolNamigiva.

  10-ak%, u najboljem slučaju 20%.

troublemaker kaže...
BORG kaže...

Evo usporedba potrošnje, i5 ide u prilog kaj malo trosi Cool

 

E još neko nek mi spomene potrošnju procesora kao bitan podatak ja bum se upucal..... pa ljudi potroše na benzin,cugu,kokain,žene sumljivog morala,kladionice i neznam šta 3000kn mjesecno a po forumima se ljudi hvataju za slamku spasa od 15kn na mjesec(ako i to).....ako vas stvarno brine 15kn na mjesec pored svih ostalih troškova onda ste stvarno rođeni u krivo vrijeme.....bolje bi bilo zagreb 1942. godine recimo....

  Nije stvar samo sto ces vise struje potrosit, vec sto potrosnja ogranicava OC mogucnosti, sto povecava zagrijavanje, em sto ti treba jače napajanje...

troublemaker ned 13.9.2009 12:00
fabijan654321 kaže...
doctor_crash kaže...

Kolko je brži od Phenom II 955?

Sprema mi se rođendan pa pitamSmijehCoolNamigiva.

  10-ak%, u najboljem slučaju 20%.

troublemaker kaže...
BORG kaže...

Evo usporedba potrošnje, i5 ide u prilog kaj malo trosi Cool

 

E još neko nek mi spomene potrošnju procesora kao bitan podatak ja bum se upucal..... pa ljudi potroše na benzin,cugu,kokain,žene sumljivog morala,kladionice i neznam šta 3000kn mjesecno a po forumima se ljudi hvataju za slamku spasa od 15kn na mjesec(ako i to).....ako vas stvarno brine 15kn na mjesec pored svih ostalih troškova onda ste stvarno rođeni u krivo vrijeme.....bolje bi bilo zagreb 1942. godine recimo....

  Nije stvar samo sto ces vise struje potrosit, vec sto potrosnja ogranicava OC mogucnosti, sto povecava zagrijavanje, em sto ti treba jače napajanje...

 

 

ma,naš taj mentalitet to sve na osnovi para gleda.....a napajanje će ionako neko masno uzeo neovisno o procu,a i da neće,Cors CX400 to drži sve tako da jedino ostajemo na OC mogućnostima al opet,kažem ti,ne misli se tu na to....

doctor_crash ned 13.9.2009 12:03
fabijan654321 kaže...
doctor_crash kaže...

Kolko je brži od Phenom II 955?

Sprema mi se rođendan pa pitamSmijehCoolNamigiva.

  10-ak%, u najboljem slučaju 20%.

troublemaker kaže...
BORG kaže...

Evo usporedba potrošnje, i5 ide u prilog kaj malo trosi Cool

 

E još neko nek mi spomene potrošnju procesora kao bitan podatak ja bum se upucal..... pa ljudi potroše na benzin,cugu,kokain,žene sumljivog morala,kladionice i neznam šta 3000kn mjesecno a po forumima se ljudi hvataju za slamku spasa od 15kn na mjesec(ako i to).....ako vas stvarno brine 15kn na mjesec pored svih ostalih troškova onda ste stvarno rođeni u krivo vrijeme.....bolje bi bilo zagreb 1942. godine recimo....

  Nije stvar samo sto ces vise struje potrosit, vec sto potrosnja ogranicava OC mogucnosti, sto povecava zagrijavanje, em sto ti treba jače napajanje...

Jel bi mi se to onda isplatilo nadograđivat oko božića početkom 2010-e?

mtopol ned 13.9.2009 12:15
doctor_crash kaže...
fabijan654321 kaže...
doctor_crash kaže...

Kolko je brži od Phenom II 955?

Sprema mi se rođendan pa pitamSmijehCoolNamigiva.

  10-ak%, u najboljem slučaju 20%.

troublemaker kaže...
BORG kaže...

Evo usporedba potrošnje, i5 ide u prilog kaj malo trosi Cool

 

E još neko nek mi spomene potrošnju procesora kao bitan podatak ja bum se upucal..... pa ljudi potroše na benzin,cugu,kokain,žene sumljivog morala,kladionice i neznam šta 3000kn mjesecno a po forumima se ljudi hvataju za slamku spasa od 15kn na mjesec(ako i to).....ako vas stvarno brine 15kn na mjesec pored svih ostalih troškova onda ste stvarno rođeni u krivo vrijeme.....bolje bi bilo zagreb 1942. godine recimo....

  Nije stvar samo sto ces vise struje potrosit, vec sto potrosnja ogranicava OC mogucnosti, sto povecava zagrijavanje, em sto ti treba jače napajanje...

Jel bi mi se to onda isplatilo nadograđivat oko božića početkom 2010-e?

NE, nisi valjda toliko lud da za ces kupit novu platformu s Core i5 procesorom samo radi 10% boljih performansa, a vec posjedujes solidnu AMD platformu koja sve vrti bez problema, i jos ce par godina vrtiti. Oni ljudi koji sada slazu nova racunala njima se preporucuju Core i5, al u tvom slucaju se to neisplati jer vec imas solidnu konfiguraciju.

fabijan654321 ned 13.9.2009 12:17
mtopol kaže...
doctor_crash kaže...

NE, nisi valjda toliko lud da za ces kupit novu platformu s Core i5 procesorom samo radi 10% boljih performansa, a vec posjedujes solidnu AMD platformu koja sve vrti bez problema, i jos ce par godina vrtiti. Oni ljudi koji sada slazu nova racunala njima se preporucuju Core i5, al u tvom slucaju se to neisplati jer vec imas solidnu konfiguraciju.

  ufff

nisam mu ni gledao konfu

definitivno se ne isplati prelaziti na core i5 sa phenoma2, jer imas vec vrlo solidnu konfu.