Makić sub 10.1.2009 00:46

ja ga baš nebi stavija

koliko sam vidija to je star čipset

a negdi san pročita da bi iskoristija svu moć ovih novih proca triba ti chipset

northbrige 790

i southbrigde 750

mis, zato ti je bolju matičnu kupit

Hyperion sub 10.1.2009 01:23

Meni riknula 770-ds3, dobio sam novu (jamstvo je imala), i danas stavio novu i hladnjak na northbridge-u se olabavio(ispala jedna nozica,tj. izvukla se iz maticne) i ja sam tako igrao igru 1min i samo se ugasio. Ja ga ponovno upalio ali se stalno svakih 1sec resetira, sprzio se northbridgePlač.

 

 

Sada vise nemam am2+ maticnu nego am2, sa chipsetom nforce 430 koji je shrot nad shrotovima i nepodrzava ni jednog jedinog phenoma.

 

Sada planiram kako ugurati phenom II i 790gx(biostar/asrock ili gigabyte?)....

Hyperion sub 10.1.2009 04:00

Ja bih najradije odhebo gigabyte-a, nisu oni tak dobri kao sto sam mislio! Neka asusica da mi je bar ili dfi, da probam "marke".

 

Ova dfi-eva 790gx-m2rs je mATXPlač.

 

Posto meni netreba crossfire niti integrirka, samo mi treba Advaced clock calibration(ACC) i podrska za phenom II x4 925 , onda cu vjerovatno uzeti najjeftinije rješenje

 

BIOSTAR TA790GX 128M- 650kn , jedino je nigdje nema.


http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-series/introduction.php?S_ID=377

 

 

Sve 790GX u hr- LINK

 

Ako nabavim tu plocu ili neku slicnu nadam se oc-u phenoma II x4 925 sa 2,8 na 3,4GHz barem...

dekstroza ned 11.1.2009 19:13
AmD kaže...

Dali mi se isplati stavljati amd phenom II 940 na ovu maticnu - gigabyte m57sli-s4 - koliko bi izgubio na performansama posto je socket am2, a ne am2+??

 

 
Ta matična ti ne podržava AM3 procesore.
SNORKIJEVAC ned 11.1.2009 19:14
dekstroza kaže...
AmD kaže...

Dali mi se isplati stavljati amd phenom II 940 na ovu maticnu - gigabyte m57sli-s4 - koliko bi izgubio na performansama posto je socket am2, a ne am2+??

 

 
Ta matična ti ne podržava AM3 procesore.
 Pa netreba am3 za Phenome2
Hyperion ned 15.2.2009 12:40
Makić kaže...

Nemoj to uzet rađe uzmi ovu

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/94_104_114/products_id/613

noviji čipset i jeftinija a za oc phenom ll trib ti SB 750

evo pričekaj malo Luxx bi danas triba formirat svoga pa malo oc pa ćemo vidit šta kaže za ovu ploču.

Hyperon obavezno javi rezultate i di ćeš kupit x3 720 zanimljiv mi je taj proc

 SB750 sluzi samo za ACC, a jedino ga mozes aktivirat ako oc-as preko AOD-a u windowsim, a ako oc-as prek biosa to ti nista nevrijedi.

Nadam se da ču ga uzet/naći u petak u nekoj trgovini, i da nekosta iznad 1200kn.


X3 je slabiji samo u Čmarcima , dok u igricama je isti kao i quadovi, tak da ja sebi ustedim para i dobijem vise cache-a po jezgri i jos otkljucan množitelj, a jednake performanse u igrama, a tek kad se oc-a onda ovi neki quadovi nemaju šanse protiv njega.
lucky_look ned 15.2.2009 12:55

Ma mislio sam ja kupit tu maticnu sta si stavio iz hardveraja, al ekipa mi je rekla da nekupujem od tam da je nekima znala ne doc posiljka i tak da mi je bolje iz protisa il iz adm-a, a  tam te maticne nema. I ja nebi iso dalje od 3.2 GHz to mi je cist dovoljno.

 

Edit: e bas me zanima kakav je taj x3 720 neki ga pljuju, a neki kazu da je super pa javi kad ga kupis mislio sam ga i ja kupit al nezelim riskirat

Hyperion ned 15.2.2009 13:01

A tko ga pljuje? Intelovci hahah, kad misle da je njihov dual core bolji LOL.

 

x3 720 ti je phenom x4 920, sa onemogucenom jezgrom zato jer je doslo do greske u proizvodnji pa ona neradi, a da ga nebace oni ga pakuju kao x3.

 

Nevidim sta fali ovom x3, vidjeli ste testove! Moze svaku graficku do kraja iskoristit, i da se clockat do 3,7GHz na stock cooleru. Pa i najgore verzije idu do 3,5GHz najmanje.

 

Quad mi je preskup, pa uzimam 100% ovog.

Hyperion ned 15.2.2009 13:18
Makić kaže...

Pa kažemo ti da je odličan za igre pogotovo ako igraš na većim rezama,

ispravite me ako griješim al kad se clocka na razini je i7 920

 Na 1920x1080 su svi procovi isti, nema razlike izmedu x4 940 i core i7 na 3,2GHz, jer je grafa full iskoristena! A i vec na 1680x1050 razlike su u 0-5fps-a,  tak da je core i7 full neisplativ, jedino za konvertiranje videa i profesionalne stvari.