Prijenosna računala

Grafičke kartice za laptope

Hyperion sri 16.2.2011 03:27

Moguće je i procesor promijeniti imaš ih u oglasniku no to moraš jako pazit da paše na tvoj chipset . I nije preporučljivo, recimo da imaš proc od 25W TDP i staviš proc od 35W TDP i ako ti se laptop prije dosta grijao ugradnjom proca sa većim TDP-om bude se i više grijao te može doći do pregaranja.

Lunatic1407 sri 16.2.2011 03:44
Hyperion kaže...

Pa mislim i da ima grafička za laptop negdje morao bi ju bar 1,5-2 soma platit, a taman za taj dodatak na ovih 5800kn dobiješ laptop sa super karticom.

 ne dobijes vjeruj mi,bas gledam na linksu,admu,protisu itd itd.... za 5800kn radi se o lenovo idepadu(15,6'') sa i7 740QM procom 4gb ddr3 750gb hdd i 5730 ati grafickom 1gbddr5 i dosta dobar solidan benchamrk je dobila ta grafa,a nesto "malo" bolje od te grafe je jedino recimo GTX 460m a od ati-a nema recimo nista jace od 5730,ima 5850 ali je cijena dvostruka a ta grafa nije nista puno jaca od 5730...tako da ova IdeaPad je pun pogodak za laptop,jer ima super proc i solidnu graficku,mada bi ja htio nesto tipa 5870 za laptop...

Mojpismonosa sri 16.2.2011 06:05

Mislim da se za 5800kn da nabavit laptop s ATi Mobility Radeonom HD5730, a to je zvijer od grafe, vidio svojim ocima (iako ne mozes to usporedjivat s deskom, ali za veoma ugodno igranje moze itekako posluzit)

 

Cak sa i7 :D

 

http://www.analogbit.hr/index.php/Lenovo/LENOVO-59-056042R/flypage.tpl.html

 

Ima i jeftinijih s tom grafom ali njima je proc slabiji.....Ipak je ovdje 4/8 jezgri u pitanju i mislim da se tu da uuuuugodno gejmat

 

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5730.23825.0.html Jedino taj Crysis bi morao na Medium, i Call of Juarez, sve ostalo High :)

mbaksa sri 16.2.2011 11:13
Lunatic1407 kaže...

ako se graficka moze mijenjat onda sam na konju

Obrati se ovlaštenom servisu za taj laptop pa tamo pitaj. Grafičke "kartice" (bolje bi bilo reći "adapteri", jer nije nužno riječ o karticama - onda ni ne bi postavio pitanje gdje možeš kupiti "grafičku karticu" za laptop) na laptopima obično su ili integrirane na samu matičnu ploču ili su stavljene na posebnu ploču - a svaki proizvođač laptopa ima svoje formate ploča na koje stavljaju grafičku "karticu", a i oni se mogu razlikovati od modela do modela. Neki laptopi, naravno, imaju posebne utore u koje bi se mogla ugraditi druga grafička "kartica", tj. grafički procesor.

 

Kad konačno utvdiš kakvo je stanje s tvojim laptopom, onda u servisu pitaj gdje možeš kupiti drugu, jaču - ovi iz servisa bi ti možda mogli nabaviti, s obzirom da im takve stvari moraju biti dostupne radi servisiranja laptopa. A cjenike običnih dućana i sam vidiš - jel vidiš u njima grafičke kartice za laptope?

Lunatic1407 sri 16.2.2011 16:23
mbaksa kaže...
Lunatic1407 kaže...

ako se graficka moze mijenjat onda sam na konju

Obrati se ovlaštenom servisu za taj laptop pa tamo pitaj. Grafičke "kartice" (bolje bi bilo reći "adapteri", jer nije nužno riječ o karticama - onda ni ne bi postavio pitanje gdje možeš kupiti "grafičku karticu" za laptop) na laptopima obično su ili integrirane na samu matičnu ploču ili su stavljene na posebnu ploču - a svaki proizvođač laptopa ima svoje formate ploča na koje stavljaju grafičku "karticu", a i oni se mogu razlikovati od modela do modela. Neki laptopi, naravno, imaju posebne utore u koje bi se mogla ugraditi druga grafička "kartica", tj. grafički procesor.

 

Kad konačno utvdiš kakvo je stanje s tvojim laptopom, onda u servisu pitaj gdje možeš kupiti drugu, jaču - ovi iz servisa bi ti možda mogli nabaviti, s obzirom da im takve stvari moraju biti dostupne radi servisiranja laptopa. A cjenike običnih dućana i sam vidiš - jel vidiš u njima grafičke kartice za laptope?

 ne

Lunatic1407 čet 17.2.2011 19:22
alen29 kaže...

Sto mislis o ovome? Jedino da je procesor nesto jaci, bilo bi bolje.

 Da vidio sam taj laptop :) zapazio sam 5850,ali onda...ipak nista od toga,to sto kazes,proc je stvarno smece za taj laptop i za 6 soma kunase ne isplati nikako,a 5850m nije nista PUNO jaca od 5730m ,bas sam gledao benchmark za igre,5850 dere 5730 za 5-10 frejmova u nekim igrama,ali ne u svim,a par frejmova stvarno nije vrijedno tolko para,sto je veca lolcina i neisplativo....precijenjeni su laptopi kod nas balkanaca,a firme koje prodaju takve laptope po toj cijeni misle da su svi ljudi budaletine...

 

neka realna cijena za taj laptop bi bila 5800kuna ali sa barem i5 procom i sa 5870 a ne 5850.

Mojpismonosa pet 18.2.2011 06:21
lovac82 kaže...

Mobilni radeon 5730 je u rangu s kojom mobilnom nvidijom???

 Po meni GT435M....I to bi onak odabir pao (kad bi birao izmedju 5730 i nje) na jeftiniju.....Jer bas pogledaj, u 5 benchova nvdia fura (za 2%), a ati isto u toliko, takojder u 2%

 

U igrama zna bit do 7% u korist obje, ovisi o igri, osim Metroa u kojem je na ultra postavkama 33% na nvidijinoj strani.....(teselacija)?

 

Eto, tako da cim nadjes lap s jednom od njih mislim da ti nece bit zao kad vidis da ti frend ima drugu, jer su podjednake ^^

 

Ako ti se vise svidja mozda CUDA ili PhysX (iako PhysX nema smisla na toj grafi) nvidiu, ali meni bi bas bilo svejedno :)

kokokoko sub 25.6.2011 11:43

Ova stvar sa grafičama da se nemogu promijenit je totalna LAŽ,  otprilike na 60-70% laptopa nemožeš jer ne koriste MXM, ACER i još neki kompanjoni ti koriste MXM te možeš mjenjati GPU, odnosno svi ovi prijenosnici DOBROM VEĆINOM sa JAČIM GRAFAMA imaju MXM.

NESHO sub 2.7.2011 12:54

Evo da ne otvaram novu temu! Imam laptop Toshiba satellite C660 i u dxdiagu pise ime grafe Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family, ne razumijem zato ne pise "pravo" ime! Mislio sam da je to Intel GMA HD ali nisam siguran. {#}