Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakk čet 4.11.2021 11:49

Pozdrav,tražim laptop za potrebe studenta . Znaci nikakvi gejming laptopi i slicno . Po mogucnosti 16 gb ram i 512 gb SSD do 4-4 ipo tisuce kuna

Imam primjer Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU007DSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop
Pomognite mi

lilwrba čet 4.11.2021 12:43
mzopg kaže...
Matthew26 kaže...
mzopg kaže...
eloc kaže...

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

 Uglavnom su to akcije. Imaš ovdje od 7400kn

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgnd3/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn93/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

 Koja je shema s time mobileshopom? Jel to provjerena stranica? Nije malo sumnjivo s obzirom na cijenu?

 Slovačka firma, postoje već 10 godina i pokrivaju cijelu EU. Imaju tel broj u zagrebu za podršku kupcima pa ih se može provjeriti.

Nisam još pročitao da se netko žalio na njih.

 

https://www.trustpilot.com/review/mobileshop.eu

 

 Jel ima kakav slican shop s boljom cijenom za MBP 13 M1? Ovdje vidim da ima samo air.

mzopg čet 4.11.2021 20:11
lilwrba kaže...
mzopg kaže...
Matthew26 kaže...
mzopg kaže...
eloc kaže...

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

 Uglavnom su to akcije. Imaš ovdje od 7400kn

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgnd3/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn93/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

 Koja je shema s time mobileshopom? Jel to provjerena stranica? Nije malo sumnjivo s obzirom na cijenu?

 Slovačka firma, postoje već 10 godina i pokrivaju cijelu EU. Imaju tel broj u zagrebu za podršku kupcima pa ih se može provjeriti.

Nisam još pročitao da se netko žalio na njih.

 

https://www.trustpilot.com/review/mobileshop.eu

 

 Jel ima kakav slican shop s boljom cijenom za MBP 13 M1? Ovdje vidim da ima samo air.

Koliko vidim ovo je trenutno najpovoljnija ponuda:

https://team-media.hr/proizvod/apple-macbook-pro-13-myda2d-a-silber-13-retina-ips-display-apple-m1-chip-8-core-8-gb-ram-256-gb-ssd/

assassin.st pet 5.11.2021 13:52
lilwrba kaže...

Znaci onda mi je bolje uzeti s .de amazona ili 2k vise za hr tipkovnicu?

Netko je spominjao lasersko gravranje HR slova na macbooku za cca 150kn. 

Nemam iskustvo iz prve ruke, meni je taj layout jedan od glavnih razloga zasto nisam uzimao otamo.

mzopg pet 5.11.2021 15:16
Stric_Jura kaže...

ma oni su kao i "eGarner", neka firmica koja nabavlja laptope za njemačko tržište, valjda ove koji se povlače, ap ih jeftinije daju...

 

svi imaju DE tipkovnice...

Misliš obrnuto, za RH tržište? 

Skužio sam da je to nekakvo predstavništvo ili suradnja s nekakvom DE trgovinom, ali nije to problem ako rade korektno, ako je u pitanju nekakav šverc onda bi zaobišao.

 

lilwrba kaže...

Znaci onda mi je bolje uzeti s .de amazona ili 2k vise za hr tipkovnicu?

Koliko vidim ovi ti odrade graviranje, barem je tako netko napisao u temi koju sam linkao i nisu mu to posebno naplatili.

Osobno kad kupujem skuplje uređaje radije platim više kod provjerene trgovine nego da štedim pa me kasnije to košta u slučaju nekakvog kvara.

 

assassin.st kaže...
lilwrba kaže...

Znaci onda mi je bolje uzeti s .de amazona ili 2k vise za hr tipkovnicu?

Netko je spominjao lasersko gravranje HR slova na macbooku za cca 150kn. 

Nemam iskustvo iz prve ruke, meni je taj layout jedan od glavnih razloga zasto nisam uzimao otamo.

Kolege s foruma su radile lasersko graviranje i koliko sam pročitao svi su bili super zadovoljni, kažu da izgleda kao tvorničko.

Chuwi koji imam isto ima odrađeno to graviranje, trgovac je to sam odradio, ne znam gdje, ali izgleda tip-top.

Špriko pet 5.11.2021 16:22

Pozdrav,

potrebna mi je pomoć za odabir boljeg laptopa od ove dvije ponude, najvažnije mi je da laptop ima solidno hlađenje i da se ne grije previše. Cijena oba laptopa je oko 13 000kn.

 

Lenovo Legion 5 Pro ,40.6 cm QHD, 165Hz R7 5800H, 16/1TB, W10, RTX3060,500-nits

 

Asus ROG Strix G15 G513Q  R9 5900HX/16GB/SSD1TB/RTX3060/15,6FHD/DOS /FHD (1920 × 1080)/ 300 Hz/300-nits

 

Zahvaljujem.

Gluteus sub 6.11.2021 10:50

Pozdrav Znalci,

 

Molio bih preporuku za (gaming) laptop za cca 6.000 kn, u dućanu plačanje karticom jednokratno - kupnja na firmu

 

Koristio bi se za:

 

  • webinare
  • Powerpoint
  • netflix
  • filmovi
  • ekran po mogučnosti veći al nije prioritet

 

iiiiiii bilo bi jebenic da vrti World of Tanks na max :D

 

 

unaprijed hvala

vax sub 6.11.2021 13:45
CoKsA ned 7.11.2021 16:49

Best buy laptop do 7 000 kuna? Uopće ne pratim tržište pa ne znam...

 

Treba mi za posao (Office i neko jednostavnije programiranje) te za navečer pogledati film. Želja je da je laptop što manji, kompaktniji i lakši. Ako je 7000 kuna overkill može i preporuke jeftinijih laptopa. Sadašnji laptop je Lenovo Z50-70 (plaćen 5000 kuna) i služio me fenomenalno već 5-6 godina.

 

Hvala unaprijed

mzopg ned 7.11.2021 22:38
CoKsA kaže...

Kada bi malo pričekao mogao bi se protegnut za Macbook Air M1. Koliko vidim svi ga jako hvale, a da ga koristim 4 godine sigurno bi se isplatio? Mišljenje?

 Za oko 7.5kkn MacBook Air je bestbuy.

Međutim za ono što si ti nabrojao da ćeš raditi na laptopu definitivno ti ne treba stroj od 7-8kkn, mislim da to možeš dobiti i za puno manje novaca.

zelenapaprika pon 8.11.2021 18:36
Darko1983 kaže...

Također tražim preporuku za neki laptop.

Večinom uredski posao, ali da bude brz i traje što dulje.

oko 5000kn?

 

Možda neki dell vostro?

 

Ne znam ima li negdje kakve dobre akcije za laptope?

 Evo ti Vostro za 5000 kuna: https://www.mikronis.hr/Proizvod/dell-vostro-3500-intel-core-i5-1135g7-2-40ghz-8gb-512gb-ssd-linux-15-6-ips-fullhd-intel-iris-xe-graphics-p-n-n0893/21588?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Kile84 uto 9.11.2021 13:29

Vi koji ste bolje upoznati sa prijenosnicima raznih proizvođača....
Pitanje vezano za pohranu podataka.
Kakvi su trendovi što se tiče proširenja pohrane podataka?
Prvenstveno mislim na sučelje za priključak diskova! Da li se izbacuje SATA priključak za 2.5" diskove? Pa u tom slučaju postoje dva M.2 PCIe NVMe utora?
To sve pitam iz razloga jer na trenutačnom laptop moram zamjeniti sekundarni SATA 2.5" disk.
Znači HDD 1TB verziju bi mijenjao onom od 2TB. Sada je pitanje da li uzeti SSD ili HDD od 2TB?
Ako uzmem SSD 2TB i u međuvremenu se pokvari laptop postavlja se pitanje da li ću isti moći ugraditi u novi prijenosnik ili će postati "USB cigla"

mzopg uto 9.11.2021 15:23
Kile84 kaže...

Vi koji ste bolje upoznati sa prijenosnicima raznih proizvođača....
Pitanje vezano za pohranu podataka.
Kakvi su trendovi što se tiče proširenja pohrane podataka?
Prvenstveno mislim na sučelje za priključak diskova! Da li se izbacuje SATA priključak za 2.5" diskove? Pa u tom slučaju postoje dva M.2 PCIe NVMe utora?
To sve pitam iz razloga jer na trenutačnom laptop moram zamjeniti sekundarni SATA 2.5" disk.
Znači HDD 1TB verziju bi mijenjao onom od 2TB. Sada je pitanje da li uzeti SSD ili HDD od 2TB?
Ako uzmem SSD 2TB i u međuvremenu se pokvari laptop postavlja se pitanje da li ću isti moći ugraditi u novi prijenosnik ili će postati "USB cigla"

 Ovisi o uređaju, imaš modele gdje je samo jedan SSD i to još zalemljen na ploču, a imaš modele gdje ima po dva NVMe/M.2 slota.

Ne znam čemu ti služi taj disk od 2TB u laptopu, po meni HDD igra samo za nekakav backup/arhiva disk za sve ostalo je jednostavno postao prespor u usporedbi sa SSD-om.

Ako uzmeš 2TB SSD onda ćeš i kod kupovine novog laptopa odabrati model koji ima dodatni NVMe slot.

Matej221 uto 9.11.2021 16:53
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

zelenapaprika uto 9.11.2021 17:46
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

SHELBY_09 uto 9.11.2021 23:08
zelenapaprika kaže...

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

Za 5000 mislim da ne postoji. Najbliže toj cijeni, a da ima 400 nita je Macbook Air M1. Od Windowsa znam za Lenovo Yoga Slim 7 Pro al ona je kod nas 10000 kn.
I ja sam u fazi kupovine laptopa i to mi je jedan od bitnijih kriterija, dobar i svijetao ekran. E sad se još samo mislim što ću, Mac il Win. Najviše me vuče Macbook, al ova Yoga mi je dala za misliti...

Matej221 uto 9.11.2021 23:57
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

mzopg sri 10.11.2021 00:40
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

 Ili za gotovo upola manje novaca uzme Chuwija sa vrhunskim 2k 3:2 IPS displayom, nije 400nits, ali ima 355. 

Cijena 3200kn.

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X-new.html

zelenapaprika sri 10.11.2021 10:16
SHELBY_09 kaže...
zelenapaprika kaže...

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

Za 5000 mislim da ne postoji. Najbliže toj cijeni, a da ima 400 nita je Macbook Air M1. Od Windowsa znam za Lenovo Yoga Slim 7 Pro al ona je kod nas 10000 kn.
I ja sam u fazi kupovine laptopa i to mi je jedan od bitnijih kriterija, dobar i svijetao ekran. E sad se još samo mislim što ću, Mac il Win. Najviše me vuče Macbook, al ova Yoga mi je dala za misliti...

 S tim vrijednostima nude se uglavnom skupi modeli. Imam laptop s max 289 nita i to je sasvim dovoljno. Zapravo je podešen na malo preko 50% svjetloće i to je više nego dovoljno. Na bateriji svjetloću spustim još niže. Ne radim na terenu tj. na otvorenom, tako da mi neke bijesne vrijednosti nisu ni potrebne. Treba biti realan.