Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dr. Vicko ned 18.7.2021 22:11
Joca Amsterdam kaže...

Ekipa je li itko kupovao Chuwi laptope s AliExpressa s Chuwi storea s dostavom iz Španjolske ?

Ako šalju iz Španjolske, treba li plaćati PDV i carinu ?

 

Isplati li se dati 3500kn za Chuwi CoreBook X s Aliexpressa ?

Je li značajno bolji od Probook pro koji se može nabaviti za 2400kn na mall.hr ?

Je li velika razlika u ekranu i grafičkoj kartici za neke igre tipa GTA 5 ?

Je li omjer ekrana 3:2 bolji za rad u alatima Microsoft Officea i surfanju nego 16:9 ? 

 

Što mislite hoće li mall.hr proširiti ponudu Chuwi laptopa ili se sada žele riješiti probook modela ?

 

Lijep pozdrav

 Mogu ti odgovoriti na ovo boldano pitanje i to potvrdno, sto se tice rada u uredskim alatima, surfanjem i opcenito iskoriscenosti prostora po meni je 3:2 i ponajbolji omjer. Ja sada kada bih mogao rado bih i svoj monitor zamijenio sa 3:2 omjerom. 

 

Koristim dva Surface uredjaja i primjeti se razlika pogotovo na tim manjim dijagonalama, dobijes vise prostora po visini, a i vecina web stranica budu kompaktnije, nema toliko praznog prostora sa strana. 

Kelam pon 19.7.2021 03:55
Kelam kaže...

Ekipa friend traži laptop do nekih 7000kn

Uvjeti su da ne bude pre velik znači 14-15inch bez velikog obruba.

Koristit će se za surfanje, tu i tamo DJanje i možda rijetko premier pro.

 

Gleda je Huawei mate d14 sa i5-10210u, 16gb, 512gb

 

Pa evo ne znam može li se dobit nešto bolje, vidio sam neki Vivobook s14 za ryzen 5700u za tu lovu.

 

Uglavnom svaka preporuka je dobrodošla ili je možda on već sam našao najbolje 

 BUMP

Dr. Vicko pon 19.7.2021 21:19
Joca Amsterdam kaže...

Hvala puno na odgovoru.

Kad biste uzeli u obzir samo ugodnost rada u uredskim alatima i surfanje, ne uzimajuću u obzir ostalo.

Biste li radije koristili laptop od 15.6 incha omjera 16:9 ili 14 incha omjera 3:2 ?

 Evo ti LINK pa se sam igraj sa velicinama i omjerima dijagonala i sam zakljuci sta ti je bolje.

 

Malo je glupo da ti mi diktiramo tvoje misljenje. Lijepo je kada se netko bazirao na ekran laptopa jer vecina ljudi to gleda zadnje, a po meni je ekran najbitnija komponenta jer ipak ga koristis najvise vremena ali ipak ti biras, a ne mi.

 

I nasa misljenja su ti malo subjektivna, ja bih sigurno isao na 3:2 jer sam vec navikao i iskreno obzirom da u ruksaku uvijek imam Surface volim manje i prenosivije uredjaje pa bih samim time isao i na manju dijagonalu. 

A opet imas nekoga kome laptop stoji doma na stolu i ne razmislja o nekoj prenosivosti i takvima ce mozda veca povrsina ekrana i 16:9 omjer biti bolji. 

Pero1998 pon 19.7.2021 22:45

Pozdrav,
Trebao bi preporuku za laptop ili komp koristio bi se prvenstveno za igranje igrica najvise za ove GTA V, Fortnite, Warzone i Rocket League. Cijena sto manje to bolje iskreno ali prvendtevno da rade ove igrice. Pa ako moze neka preporuka

Johanan čet 22.7.2021 08:45

Pozdrav svima,

u potrazi sam za dobrim laptopom koji mi treba u prvom redu za predavanja na fakultetu, pisanje eseja i općenito rad s dokuementima.

Ponekad volim zaigrati i neku stariju igricu, ali ništa zahtjevno.

 

Prioriteti kod laptopa su mi: dobra tipkovnica, dobar i lijep ekran te da ima pristojnu bateriju.

Imate li neki savjet ili prijedlog što uzeti?

 

Ja sam našao sljedeće, pa kako vam se to čini? Imate li nekih drugih prijedloga?

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19867

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19935

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19890

 

Hvala vam na svakom savjetu i pozdrav!

Matej221 čet 22.7.2021 08:55

Od ovog što si nabrojao išao bih na:

 

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 zbog dobrog ekrana, vjerojatno najdulje baterije, najbolji procesor od nabrojanih, dobra integrirana grafa.

 

Osobno, ako bih imao 7000kn slobodno za trošenje uzeo bih:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH05%2C-82B500BCSC%2C-15%2C6-FHD-IPS-120Hz%2C-AMD-Ryzen-7-4800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000326432

 

Odlična grafička, još jači procesor, dobra baterija ako radiš na silent modu, visoka kvaliteta i kompaktan za nošenje u dobrom ruksaku, okej ekran za ovo što si nabrojao, odlična tipkovnica. Daje baš širinu za korištenje, sve na njemu možeš.

Johanan čet 22.7.2021 09:13
Matej221 kaže...

Od ovog što si nabrojao išao bih na:

 

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 zbog dobrog ekrana, vjerojatno najdulje baterije, najbolji procesor od nabrojanih, dobra integrirana grafa.

 

Osobno, ako bih imao 7000kn slobodno za trošenje uzeo bih:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH05%2C-82B500BCSC%2C-15%2C6-FHD-IPS-120Hz%2C-AMD-Ryzen-7-4800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000326432

 

Odlična grafička, još jači procesor, dobra baterija ako radiš na silent modu, visoka kvaliteta i kompaktan za nošenje u dobrom ruksaku, okej ekran za ovo što si nabrojao, odlična tipkovnica. Daje baš širinu za korištenje, sve na njemu možeš.

 Hvala ti na odgovoru.

Da, ovaj Legion je stvarno zanimljiv... dobro ulaganje na dulje staze. Jedino me brine da nije prevelik i pretežak, kakvi su svi inače gejmerski laptopi. Trebat će ipak tegliti to skoro svaki dan na faks 🙈

Matej221 čet 22.7.2021 13:21

To ti je razlika u težini malo više od pola litre vode u plastičnoj boci. Predlažem ulog u jedan dobar ruksak gdje će ti osjećaj težine biti duplo manji nego u nekom lošijem ruksaku. Podsjećam da je torba za osnovnu i srednju školu lako težila i preko 5 kila. Snaći ćeš se s težinama od oko 3 kile zajedno s torbom, bilježnicom, kemijskom i eventualno nekim mišem od 90 grama 😁 ugl. dobar je i onaj prvi kojeg sam istaknuo, fini ekran, dobar procesor, lagan, dulja baterija, milina, a nije ni integruša loša za starije igre. Što ti je možda najvažnije i taj ima dobru tipkovnicu. Ma uzmi taj prvi koji si naveo 😁

mzopg čet 22.7.2021 13:49
Johanan kaže...

Pozdrav svima,

u potrazi sam za dobrim laptopom koji mi treba u prvom redu za predavanja na fakultetu, pisanje eseja i općenito rad s dokuementima.

Ponekad volim zaigrati i neku stariju igricu, ali ništa zahtjevno.

 

Prioriteti kod laptopa su mi: dobra tipkovnica, dobar i lijep ekran te da ima pristojnu bateriju.

Imate li neki savjet ili prijedlog što uzeti?

 

Ja sam našao sljedeće, pa kako vam se to čini? Imate li nekih drugih prijedloga?

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19867

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19935

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19890

 

Hvala vam na svakom savjetu i pozdrav!

 Za te novce možeš puno bolje od nabrojanog, uz to tvoj opis i potrebe uopće se ne poklapaju sa odabranim modelima. Kao da si rekao da ti treba auto za po gradu, a onda navedeš nekakvu limuzinu koja guta 15l.

 

9000kn laptop koji ima 250nits i 45% NTSC = poprilično slab display i po meni veliki NE.

 

Je li ti uvjet kupovina kod nas ili može unutar EU?

Johanan čet 22.7.2021 15:34

I meni se tako čini jer nisam zadovoljan ni s jednim od tri modela koja sam naveo. Mislim da se može bolje... zato sam i želio još jednom, prije kupnje, provjeriti ovdje.

Teško da ću igdje putovati u skorije vrijeme, tako da bih ovdje uzimao laptop.

mzopg čet 22.7.2021 15:47
Johanan kaže...

I meni se tako čini jer nisam zadovoljan ni s jednim od tri modela koja sam naveo. Mislim da se može bolje... zato sam i želio još jednom, prije kupnje, provjeriti ovdje.

Teško da ću igdje putovati u skorije vrijeme, tako da bih ovdje uzimao laptop.

 Zašto bi morao negdje putovati da bi naručio laptop iz druge države? 

 

Želiš li najbolje što se može dobiti za budžet kojim raspolažeš i koji bi to budžet bio ili želiš najbolje/dovoljno za ono za što si naveo da će se laptop koristiti?

Johanan čet 22.7.2021 16:01

Pa želio bih najbolje što se može dobiti za budžet (6 - 10k kn) i za namjenu koju sam spomenuo.

Samo reci prijedloge, hvala na svakome... ne snalazim se baš najbolje u ovome tako da pomoć dobro dođe.

gocc01 čet 22.7.2021 19:09

Postoji li kakva bolja alternativa Gemibook Pro laptopu do 3700kn? Odobrili su mi povrat love za Lapbook Pro, još prošli tjedan sam naručio u Instaru Gemibook al su im poslali krivi laptop pa opet moram čekati. Znači za surfanje, rijetko film i prebacivanje slika sa mobitela na eksterni. Za Gemibook sam čitao da im je jako spor čitač kartica, ono 2-3 puta od konkurencije al opet, konkurencija je i do dva puta skuplja. 512gb obavezno ili da se da nadogradit. 

Alchemist pet 23.7.2021 01:08

Pozdrav,

kupujem Laptop 13-14" do oko 3000kn +|- 15%

Koristit će se za rad, exelice Itd , ne za gaming tako da grafa nije potrebna. 
Bilo bi dobro da ima HDMI jer bi ga htio spojiti na veći monitor. 

Ako imate neku preporuku bio bih zahvalan!

 

lijep pozdrav

josip12 pet 23.7.2021 11:51
EtaO kaže...
Pozdrav,

Vidim da sam krivo objavila post, pa cu pokusat ovdje. Pardon 🧐😉


molim pomoć oko kupnje laptopa. Cjenovno mi je prihvatljivo do 7.000, max 8.000. Služio bi za posao (proračunski podaci i sl. - podosta), tu i tamo za neki film, mailovi, surfanje odnosno svakodnevna klasična uporaba te za prevođenje (čit. programi poput Tradosa) i korištenje programa poput Indesigna.

Polazna točka je ekran 17.3



Hvala!!

 

Možda možeš malo pričekati da se Ideapad 5 Pro pojavi u trgovinama. Dolazi uz vrhunski 16" 16:10 120Hz ekran, a trebao bi koštati oko cifre koju spominješ.

 

https://www.lenovo.com/hr/hr/laptops/ideapad/5-series/IdeaPad-5-Pro-16ACH6/p/88IPS501619

 

https://www.youtube.com/watch?v=NWsIeU82Mj0

dinix4978 pet 23.7.2021 19:07

Pozdrav 

Gledam da si kupim neki laptop uglavnom će biti korišten za internet i za Microsoft Office pakete ,ali da nekad mogu odigrati i neku igricu .

Gledam oko 4000-5500 kn .Zapalo mi je za oko ovaj https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-ideapad-gaming-3-15arh05-amd-ryzen-5-4600h-15-6-fhd-ips-ag-60hz-8gb-ddr4-3200-512gb-ssd-nvme-gtx-1650-4gb-noos-82ey00espb-onyx-black/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Šta mislite dali se isplati čekati Black Friday pa onda kupiti nešto ili uzeti nešto sa Amazon.de

gamer001 pet 23.7.2021 19:10
Matthew26 kaže...

A kada bi se po procjenama Ideapad trebao pojaviti u trgovinama? 

 
A trebao bi se pojaviti "svaki cas". Pojavio se u njemackoj, sto znaci da bi i kod nas trebao uskoro, ali nitko ne zna tocno kada. Ja se nadam da ce 14-incna i 16-incna verzija biti dostupna do pocetka 9. mjeseca.

Matthew26 pet 23.7.2021 19:49
gamer001 kaže...
Matthew26 kaže...

A kada bi se po procjenama Ideapad trebao pojaviti u trgovinama? 

 
A trebao bi se pojaviti "svaki cas". Pojavio se u njemackoj, sto znaci da bi i kod nas trebao uskoro, ali nitko ne zna tocno kada. Ja se nadam da ce 14-incna i 16-incna verzija biti dostupna do pocetka 9. mjeseca.

 A očekivane cijene kod nas otprilike?

josip12 pet 23.7.2021 20:36
Matthew26 kaže...
gamer001 kaže...
Matthew26 kaže...

A kada bi se po procjenama Ideapad trebao pojaviti u trgovinama? 

 
A trebao bi se pojaviti "svaki cas". Pojavio se u njemackoj, sto znaci da bi i kod nas trebao uskoro, ali nitko ne zna tocno kada. Ja se nadam da ce 14-incna i 16-incna verzija biti dostupna do pocetka 9. mjeseca.

 A očekivane cijene kod nas otprilike?

 

Ja ću uzeti jedan od ova dva (sa integriranom grafikom jer ne igram igre) ...

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L5007XSC

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L50081SC

 

nadam se povoljno. Nešto takvo (16:10 što veće dijagonale vrhunskog ekrana, sa Ryzenom bez ekstra grafike) čekam godinama. Tako da mi nije problem pričekati još malo. Modeli sa jačom grafičkom bi vjerojatno trebali koštati kao i Legion.

gamer001 pet 23.7.2021 21:59
Matthew26 kaže...
...

 A očekivane cijene kod nas otprilike?

 

A tesko je reci, ali ako su na campuspoint.de cijene raznih 14 i 16-inchnih modela od 6000kn pa do 10 000kn (modeli s rtx grafickim karticama), vjerujem da ce kod nas cijene biti izmedu 6500 do 11 000kn ovisno o specifikacijama naravno.

 

josip12 kaže...
... 

Ja ću uzeti jedan od ova dva (sa integriranom grafikom jer ne igram igre) ...

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L5007XSC

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L50081SC

 

nadam se povoljno. Nešto takvo (16:10 što veće dijagonale vrhunskog ekrana, sa Ryzenom bez ekstra grafike) čekam godinama. Tako da mi nije problem pričekati još malo. Modeli sa jačom grafičkom bi vjerojatno trebali koštati kao i Legion.

 

Takoder ih cekam jer se za ove 16:10 ljepotane stvarno isplati strpiti. Pedivni su i prefunkcionalni. Nisam jos odlucio hocu li uzimati 14 ili 16''. Bilo bi mi savrseno kad bi ovi 16'' modeli bili s non-H procesorima jer bi za moje potrebe i ove U verzije bile sasvim odlicne, a baterija bi trajala dosta duze i manje bi se zagrijavao. Pretpostavljam da ce i takvo nesto izbaciti u buducnosti, ali ipak bih do 10. mjeseca volio kupiti laptop. Ne mogu gledati vise ove 16:9 omjere. Jedva cekam! :D 

Barunica sub 24.7.2021 22:21
mp3david kaže...
Prosao sam jos bolje.

Em je bio snizen, em sam iskoristio 10% sta sam dobio za newsletter, jos 100kn sta sam dobio kupon, i jos 10% popusta na visu sto od danas ima.

Cim sam vidio da na visu ima dodatan popust,sam trazio da proslu narudzbu poniste.
Dobro pa sam pouzecem staru bio narucio.
Ova cijena je vrh!

 Acer Nitro 5... Svaka čast na popustu. Prva liga. Nebi žalila za ništa što mi smeta da sam kupila za te novce. Kupila sam ga po onoj prihvatljivoj 9.600kn koliko je i bio pa nije prešlo 10 koje nisam htjela prijeći pa sam zadovoljna :D

 

Što se tiče tvojh zamjerki:

 

Grije se ali se brzo i ohladi. Dva ventilatora svaki na svojoj strani rade svoje i jedino se grije na sredini gdje nema ventilatora. Tako da nije bedara.

 

Zvuk, eh da zvuk. Imam stari Aspire i zvučnik mu je duž cijelog laptopa iznad zadnjih gornjih tipki. Totalno nešto drugo. Ovako ide zvuk prema dolje pa mi je to malo smetalo, ali naviknut ću se, druge mi nema. Inače prije oba Acera imala Toshibu. Šiba ih po zvuku obojicu za milju.

 

Meni osobno najgore što na laptopima postoji, je utor za kabel otraga. Vidjela sma jednu recenziju gdje je neki debil rekao da je on preporučio Aceru da ga vrati iza a ne sa lijeve strane kako je 9 generacija imala tj prebacila. Ja sam poludila. Čak mi je to bila ogromna vaga i jedina, kupiti laptop ili ne, doslovno 50 posto, jer mrzim to što je iza. I aspire ima iza. Kao da ljudi drža ruku par centimetara od samog laptopa. Užas. Ali u bespuću ničega vezano za laptope, reko čekat ne mislim bolje.

 

I još jedna koja mi nikako ne ide u glavu je koja je budala došla ma ideju tipku Delete staviti predzadnju. Taj treba dobiti instant otkaz.

 

Uglavnom u globalu sam zadovoljna. Za sve standarna stvari surfanja, filmovi isti kao i svi drugi, a novije igre rade odlično i to mi je važno. Ionako ne preferiram novije igre jer me niti jedna ne privlači tako da za moje igranje dovoljno. A stare rade kao i prije. Ako je do igre mogu ja njega namještati do preksutra.

 

 

Master Z ned 25.7.2021 16:24

Ekipa pozdrav !

Koji od ova dva ? Imaju skoro identične tehnikalije 

Lenovo
ili
HP

Prednost dajem HPu zbog 36mj jamstva...malo veći kapacitet baterije
Lenovo ima malo veći brightness 300 vs. 250 nitsa...

Ima li tko iskustva sa tim budget laptopima ? Dajte mi neki pro/contra

hvala

BoTiA ned 25.7.2021 22:01
Master Z kaže...

Ekipa pozdrav !

Koji od ova dva ? Imaju skoro identične tehnikalije 

Lenovo
ili
HP

Prednost dajem HPu zbog 36mj jamstva...malo veći kapacitet baterije
Lenovo ima malo veći brightness 300 vs. 250 nitsa...

Ima li tko iskustva sa tim budget laptopima ? Dajte mi neki pro/contra

hvala

 trebalo bi ih vidjeti u živo i usporediti te ekrane ... ovako su skoro isti

Lenovo bi trebao imati osvijetljenu tipkovnicu ... ne znam da li je to kod HPa

mmajcen27 pon 26.7.2021 14:53

Pozdrav ljudi, 

evo planiram uzet novi laptop pa bi trebal malu pomoc.
pošto sam građevinar laptop bi koristil uglavnom za CAD i software za statične analize te tu i tam gaming.

evo treunto se dvoumim za dvije opcije: 

 

1) https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-fx506hc-hn006.html

2) https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-rog-zephyrus-g14-ga401iu-he104t-posljednji-izlozbeni-primjerak.html

pa me zanima kaj mislite...u g14 bi definitivno jos stavil 8gb RAM-a u slucaju da ga uzmem 

Zylvio pon 26.7.2021 15:45

Hi guys.

Trebam preporuku best buy laptopa za kolegu i mene do 6 tkn svaki.
Poslovi: programiranje (C++, Java), možda neki 3D dizajn u Solidworks-u i Android Studio.

Poželjno da ima kvalitetniji ekran i to mislim da bi bilo to.
Hvala unaprijed. 

balck2x11 pon 26.7.2021 19:29
DeeKay kaže...

Tražim savjet za novi poslovni laptop, do sada sam imao Thinkpada. Ne želim lošiji ekran i tipkovnicu što sam imao na T580. 

 

Ostao bih na 15.6", ideja mi je Zenbook pro 15, HP Elitebook ili opet Thinkpad, s tim što mi u budžet ulazi samo Thinkpad E15. Max bi dao 13000kn, tj. 11k bez pdv.  Konfiguracije su sve slične i7 1165g7, 16gb ram i 512 ssd. Zenbook je 10870H + grafika 1650 što mislim da bi dobro došlo zbog nešto Lightrooma i Photoshopa. 

 

Osobno mi je Zenbook najljepši, nije mi jasno da ga nigdje nema u recenzijama pod top laptopima. 

 jesi pronašao šta pametno ili ima netko možda još kakvu preporuku?
Ja tražim isto nešto u tom cjenovnom rangu sa ekranom 17" veličina i težina nisu toliko bitne jer ako i ide negdje, ide autom.
Recimo glasnoća ventilatora je bitna, treba bit čim manja. Nekako se od cijele ponude koja mi je full čudna, ali već par godina uopće ne pratim tako da nisam mjerilo, nekako se stalno vraćam na Legion 5.

 

Zna možda netko ili ima iskustva sa laptopi.hr i outlet koji imaju u ponudi, ne mogu naći ništa ni pozitivno ni negativno o toj firmi.. recimo ovaj mi je upao u oko:
https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-legion-y540-17irh-intel-core-i7-9750h-32gb-1tb-ssd-m-2-1tb-ssd-m-2-2-x-1tb-hdd-17-3-1920-x-1080-intel-uhd-graphics-630nvidia-geforce-rtx-2060-windows-10-home-64-bit-edition/

 

ako netko ima neki prijedlog rado ću pročitati 10.000-15.000 sa Pdvom

hvala