Prijenosna računala

Stavio SSD u laptop, na 75-80 C ?

tigerija čet 13.7.2023 18:57
Boris grozni kaže...

Pa griju se abnormalno(prakticki nemaju nikakvo hladenje kao u recimo desktop kucistu koje ga ima), pad perfomasni je zbog throttlanja! Kod odabira ssd/m2 za laptope treba paziti koji uzeti ako se radi nesto bitno!

:(

Ok, jel mogu gore staviti neki pad ili bi trebao kupiti novi SSD za laptop i zamijeniti?

Za posao je laptop, znaci bitni podaci ;( .

 

EDIT: Evo kad radi SSD onda dode i na 80. Jel to moze ostetiti maticnu i komponente okolo ili samo SSD moze otici?

Mislim da u desktopu taj SSD radio jako hladno.

NetkoNegdje pet 14.7.2023 08:50
tigerija kaže...
Boris grozni kaže...

Pa griju se abnormalno(prakticki nemaju nikakvo hladenje kao u recimo desktop kucistu koje ga ima), pad perfomasni je zbog throttlanja! Kod odabira ssd/m2 za laptope treba paziti koji uzeti ako se radi nesto bitno!

:(

Ok, jel mogu gore staviti neki pad ili bi trebao kupiti novi SSD za laptop i zamijeniti?

Za posao je laptop, znaci bitni podaci ;( .

 

EDIT: Evo kad radi SSD onda dode i na 80. Jel to moze ostetiti maticnu i komponente okolo ili samo SSD moze otici?

Mislim da u desktopu taj SSD radio jako hladno.

 Neki SSD-ovi imaju hladnjak. Npr. WD Black 850x, ali su bitno skuplji od ovog Kingstona. Ja sam zato razmišljao samo o vanjskom SSD-u kao drugom SSD-u u laptopu. Sporije jest, ali dobro vanjsko kućište služi kao hladnjak.

 

https://www.protis.hr/products/details/wd-1tb-ssd-black-sn850x-m2-nvme-x4-gen4-with-cooler/200764

 

S tim da ne znam može li se takav SSD s coolerom ugraditi u svaki laptop zbog prostora.

AF139 pon 24.7.2023 16:19

Što mislite zašto proizvođači trpaju memorijske čipove u SSD od plastike koja ne provodi temperaturu ..... pa ni sitne rupice nisu izbušetali :(

 

edit: to je problem sa laptopima radi loše cirkulacije zraka, na desktopu sam SSD postavio na mjesto gdje treba biti Floppy tako da sprijeda kroz otvor za diskete zrak u PC ulazi i temp. na njemu ne prelazi 42°C ni pri ovih 35°C dok ovo pišem.