Prijenosna računala

Rabljeni lap za filmove na TV?

croatianchemist sub 4.10.2014 14:02
Poštovani,

Molio bih Vas za savijet.

Žalio bih kupiti rabljeni laptop.
Spajao bih ga na televizor i gledao filmove na malo većoj rezoluciji,
recimo 1920x800.

Ne znam koja minimalna konfiguracija mi treba za to i koliko bi trebao potrošiti. Ne bih preko 3000 kn.

Bio bih zahvalan za neki savjet što izabrati.

Lijepi pozdrav

darkydark ned 5.10.2014 12:13

Bilo koji Pentium M laptop sandy bridge generacije ili noviji sa DP ili HDMI izlazom bi trebao biti u stanju vrtiti Full HD sadrzaj kad je spojen na neki eksterni display.

 

Od novih neki lenovo g500 se moze jeftino nabaviti sa celeron 1005m bi trebao biti u stanju vrtiti filmove i sluziti za internet/office sasvim solidno, a moze ga se kupiti za oko 2000kn novog.

 

Od rabljenih nesto sto ima jos barem 6mj garancije, a odgovara gore napisanom minimumu ili neka poslovna klasa koju mirnog srca mogu bilokome preporuciti cak i bez jamstva. Neki Elitebook 8460p, 8470p, 8570p, 8560p, Probook 6560b, 6570b, 6460b, 6570b, Lenovo T420, T520 bi se mogli nac unutar vašeg buđeta, čak i dosta niže. Samo gledajte modele sa integriranim grafickama, u pravilu im bateriaj nešto duže traje, manej se griju, a za namjenu koju ste vi rekli su dovoljno jaki.

 

 

Hardwhelper!!! ned 5.10.2014 13:05
Ivanjino96 kaže...

A da kupis mediaplayer

Ukolkko ti laptop treba isključivo za playanje multimedije na FullHD TV-u, i ja kažem media player je znatno jeftiji, mogućnostima (iz kutije) softwerski bolje "nakrcan" uređaj (Android)... daljinac, nekoliko godina garancije!

Laptop s takovim mogućnostima (daljinac, DVB-T...) kao polovan nećeš naći za šaku Kuna, osim toga TV-box pretvorit će tvoj TV za cijenu od okvirno  500Kn naviše u "smart TV" istina bez nekih servisa koje Brandovi pre-prodaju i masno naplate...