SHELBY_09 sub 3.7.2021 12:22

Pozdrav! Imam ASUSov Zenbook star 3 godine (model je star par mjeseci više). Kad je izašao vrijednost mu je bila oko 11500kn, što je ajmo reći neka viša, čak i visoka cjenovna kategorija. 

Problem koji imam s laptopom je baterija koja je poprilično degradirala već nakon prve godine ali ASUS nije priznao pod jamstvo. Tad mi to nije stvarao toliki problem pa nisam bio uporan.

Baterija je sad već jako loša, možda oko 1 ipo sat drži gledanja filmova s battery saverom. 

Poslao sam upit Microlineu koji je ovlašteni distributer i servis za ASUS i oni su provjerili da baterije nema niti se može dobaviti od ASUSa. Kontaktiram direkt ASUS koji već više od 7 dana "provjerava".

Koliko ja znam, proizvođač je dužan osigurati dezervne dijelove najmanje 5 godina (Znam da je taj period podignut čak na 10 godina za bijelu tehniku).

 

Što ja kao nezadovoljan korisnik mogu napraviti po tom pitanju s obzirom da se krše neke regulative? 
Da je to neki jeftiniji uređaj lakše bi prešao preko tog, ovako ne namjeravam odustati tako lako.

Koji je Vaš prijedlog i imate li slučnih iskustava?