Predstavljanje

Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

MGloc čet 27.8.2020 09:55

Amazon, AT. Iz Italije je doslo koliko sam vidio.

Jedino 24pin kabel je prekratak,jedva sam ga spojio i da grafu ne gura van bilo je slatkih muka...Cpu 4+4 bi se mozda dao bolje propreljat , morat cu jos jednom otvorit pa pogledat.

Sada jos jedino Nvme ubacit , mozda novi ryzen 4300x ako bude i brzi ram nizih latencija cl14 3200-3600mhz.

 

EDIT:Za ovu intel konfu iz potpisa ne znam ni sam kada ne vrijedi uzimat i3 10100 niti i7 6700 sve je to tu negdje , mislim da ce u potpunu restoraciju ostaje samo mbo i i7 , a taj pc se pali mozda 10 puta godisnje posto je u HR a ja nisam lol.

 

 

The_Fichek čet 3.9.2020 11:49
marinac88 kaže...

Nježni combo 😁

Anne Pro II sa kojim custom key caps?? Slobodno linkaj. Meni je tipkovnica top, ali se treba itekako naviknuti na sve moguce opcije. Jedino sto me zivcira je sto u ObinsKit software mogu uci samo kada prvo spojim tipkovnicu na kabel. Svaki put kad ju hocu bezicno koristiti s nekim od profila ju moram spojit, sacekat da se upali softver, palit profil, odspojit. Ti to vjerojatno znas, ali eto info, ako netko misli kupovati. Takodjer jos jedna info, tko mislis narucivat s Aliexpressa vjerojatno nece platit carinu, iako bi ju po zakonu trebao platit, makar mislim da je to lutrija kako dodje u koji postanski ured. Kako got bilo svakako vrhunska tipkovnica oko 500kn sa po meni i boljim stabilizatorima od Cherry MX, ali kao i vecina kineske robe, ne jednako dobrim QC (moguce da neke tipke nece zvucati isto kao ostale). Gateron switchevi su inace dosta dobri, a najvece prednosti su po meni vrlo dobra plastika na dodir s gornje strane i hrpa opcija preko softvera te redovito azuriranje istog. Eto malo da ostavim dojam, iako me nitko nista nije pitao..

bumer čet 24.9.2020 16:31
dax-lax kaže...

bumer , kuda puše ta silna količina ventova? Treba negdje i van izaći sličan volumen zraka koji je ušao unutra

Zrak ima kuda van, gore vuče gladnjak, a iza ide pod pritiskom, probao sam 6 unutra 6 van, hladnjak je trebao biti bočno ali ne prolazi radi crijeva.

dax-lax pet 25.9.2020 10:54
Jurke94 kaže...

Zanimljivo pitanje, ali nije jer Harman nije nikad pod velikim opterečenjem stoga nema ni neke velike temperature

 Ne vidim model, ali ako je A klasa, vruć je čim je upaljen. Kak god, setup je cool

metallic pet 25.9.2020 17:57

@bumer, bome imas pozitive u tom kejsu, sigurno sav zrak sobe osjetno cirkulira od toliko CFm.

p.s. daj nam reci dojmove o monitoru, sto se igra, kakav je ergonomski i isplativosti po tebi?! :)

bumer pet 25.9.2020 21:37
metallic kaže...
@bumer, bome imas pozitive u tom kejsu, sigurno sav zrak sobe osjetno cirkulira od toliko CFm.

p.s. daj nam reci dojmove o monitoru, sto se igra, kakav je ergonomski i isplativosti po tebi?! :)

Radi se o Xiaomi 34" ultravide, prije njega sam bio na AOC 27G2U/BK, znači prelazak sa Ips na Va

Igram Warframe primarno, a počeo nešto Doom eternal

Grafa 1070 ni blizu dovoljna za pokretanje na ultra postavkama, na high postavkama se vrtim oko 100-110Fps-a (plan je prelazak na 3070 ili nešto od Amd-a ako ne budu zasrali)

Aoc mi je imao bolje posložene boje od Xiaomija, ali samo stvar navike jer sam na Xiaomiju tek par dana., imao oba dva jedan kraj drugog i ovo je primjetan skok u kvaliteti slike, ali to je valjda radi rezolucije

ultravide milina, pogotovo ako nekome treba za multitasking,i sa time da nisam nikad preferirao zaobljene monitore (prvi dan bolile oči sad je normalno)

cijena 3000kn,kvaliteta izrade daleko bolja od Aoc-a, backlight bleeding sam skužio kad se gazi onda je dosta izražen, ali tokom korištenja nisam primjetio.

za tu cijenu bi ga opet uzeo, panel je solidan, ali iznad toga tako nebi dao za monitor.

 

nedostatak nema previše opcija kod postavka i nema ništa konektora iza (makar to nikad ne koristim), bezel oko ruba oko 1cm ispod 2, i možda mi fali par cm podešavanja u visinu,za sad drugo nisam skužio

nemam usporedbe prema boljim monitorima, ovo je najskuplji na kojeg sam do sad išao.

 

a šta se tiče ventilatora, pozitiva je ali ne toliko koliko se čini zbog količine ventilatora , ventilatori su na 500-1000 okretaja (na radijatoru su na višim okretajima) i ima dosta rupa da ide van pod pritiskom, cijela stražnja strana je izrezana

da sam mogao staviti hladnjak na bok bilo bi bolje, ali onda mi odpada jedan red ventova,

nedostatak ili prednost Artica daleko deblji radijator od ostalih, a crijeva na bloku su fiksna i nema previše uvijanja

The_Fichek sub 26.9.2020 15:21

bumer

Zaboravio si napomenuti jednu bitnu stvar, a to je ogroman value te da konkurencija krece od 1000+kn vise. S obzirom na to se nema kaj zalit na konektore (kako to mislis da ih nema dosta? 2x DP 1.4, 2x HDMI 2.0) i treba bit sretan sto je uopce moguce podesavanje na sve moguce strane (kad vidis sta npr. MSI nudi..). Na boje ces se naviknuti. sRGB postotak je isti, tj. malkice bolji u odnosu na AOC koji si prije imao, no kako kazes boje nisu jednako poslozene. VA ti ima jacu crnu i malkice sivkastu bijelu, ali to je po meni odlicno i po danu i po noci, osim ako ne volis bljestave boje i jaku bijelu. Naravno, monitor kao i svaki nije profesionalno kalibriran te je moguce da je AOC kojeg si imao stock bolje kalibriran. Ako slucajno ikad naletis na ICC profil za Xiaomi slobodno podijeli s forumom.

 

Znaci, taj Xiaomi 34 u HR kosta oko 3000kn, izlozen je i upaljen u Mi store ducanu u Arena centru.. Trenutno najjeftiniji u Linksu preko weba.

 

Mene je osobno dojmila zakrivljenost i elegantnost, uopce se ne cini prevelik. Doma gledam dimenzije i usporedjujem sa svojim 29" UW.. Xiaomi je samo 10-11cm širi od ravnog 29" ultrawidea zahvaljujuci 1500R, a ne konvencionalnoj 1800R zakrivljenosti.

 

Evo i HWunboxed recenzija koja je izasla prije koji sat:

https://www.youtube.com/watch?v=1hMAw8xCd0Y

 

Ono kaj te molim je da, ako ti nije problem, malo podijelis iskustva s gamingom. Nije hitno, mozes slobodno odg i nakon tjedan dana kada se slegnu dojmovi. I kakav je sto se tice 1080p filmova i opcenito FHD sadrzaja, gubis li ostrinu slike?

Skidy pet 9.10.2020 22:23
BeLLicus kaže...

Skidy gdje si uzeo taj ssd 980 pro gledam na nabavi nema nigdje u Hr.

 U ADM-u. Link

Bilo dostupno, cim sam narucio status se promjenio u "Po narudžbi 1-2 radna dana", valjda su imali samo 1 komad!?

Zelenapaprika2 sub 10.10.2020 00:54
Skidy kaže...
BeLLicus kaže...

Skidy gdje si uzeo taj ssd 980 pro gledam na nabavi nema nigdje u Hr.

 U ADM-u. Link

Bilo dostupno, cim sam narucio status se promjenio u "Po narudžbi 1-2 radna dana", valjda su imali samo 1 komad!?

 Brutalne perfomanse

Čitatelj pet 16.10.2020 09:20
_itsmoriarty kaže...

nije hardvere al me veseli! njjjjj ... 

 

Ciri and the Kitsune ... fantasticna figura!

 

Koliko repova ima Kitsune? Vidim 5, al mozda ih je vise. Do 9 ih moze imati.

 

0verlord kaže...
Čitatelj  na aparatima

 

 

VandaL.pr! pet 16.10.2020 14:31

Uzeo ga na amazon it, za 375€ sa fast shipingom, 13og narucen i shipan a 15 ujutro je bio kod mene, da sam isao preko mailboxa izbjega bio nas PDV ali bi sporije stigao...

 

Utiske javim, ovako na prvu je super naspram Rift S-a, bolje stoji na glavi, bolja reza i handtracking.

dax-lax pet 16.10.2020 14:39
VandaL.pr! kaže...

Uzeo ga na amazon it, za 375€ sa fast shipingom, 13og narucen i shipan a 15 ujutro je bio kod mene, da sam isao preko mailboxa izbjega bio nas PDV ali bi sporije stigao...

 

Utiske javim, ovako na prvu je super naspram Rift S-a, bolje stoji na glavi, bolja reza i handtracking.

 Znači, oko 3500kn te sve skupa iazšlo ak sam dobro izračunao? Za hw koji je unutra, nije to ni loše. Čak je i očekivano. Samo mi reci kako ti se sviđa podešavanje širine među očima? Znam da ima 3 položaja koja fizički namještaš pomicanjem leće. Doduše, ti si sa rift s-a stigao, pa bi ti se ovaj naćin mogao i svidjeti.